Novosadski informativni portal 021

Sport - Tenis

Ćorić eliminisao Mareja

Najbolji teniser sveta Britanac Endi Marej eliminisan je sa masters turnira u Madridu, pošto je danas poražen u trećem kolu od Hrvata Borne Ćorića u dva seta 6:3, 6:3.

Đoković u četvrtfinalu Madrida

Novak Djoković plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Madridu, pošto je danas u trećem kolu pobedio Španca Felisijana Lopesa u dva seta 6:4 i 7:5.

Đoković uz dosta problema pobedio Almagra

Novak Djoković plasirao se u osminu finala masters turnira u Madridu, pošto je danas u drugom kolu pobedio Španca Nikolasa Almagra u tri seta: 6:1, 4:6 i 7:5.

Troicki eliminisan sa turnira u Istanbulu

Srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na turniru u Istanbulu, pošto je danas u polufinalu poražen od Miloša Raonića iz Kanade u dva seta, 2:6 i 3:6.

Tipsareviću titula na čalendžeru u Kini

Janko Tipsarević je u finalu u finalu posle preokreta savladao Francuza Kventina Halisa 6:7 (5:7), 6:3, 6:4 i osvojio trofej na čelendžer turniru u kinestom Aningu.

Teniserka Ivana Jorović osvojila Ankaru

Reprezentativka Srbije Ivana Jorović osvojila je turnir u Ankari pošto je u finalnom meču bila bolja od drugog nosioca, domaće teniserke Kagle Bujukakčaj rezultatom 2:1 (7:6, 3:6, 6:2).

Zimonjić propušta Australijan open

Jedan od najboljih dubl igrača sveta Nenad Zimonjić propustiće prvi grend slem turnir u sezoni, Otvoreno prvenstvo Australije u Melburnu, zbog povrede palca.

Đoković predvodi Srbiju protiv Kazahstana

Najbolji teniser sveta Novak Đoković, ukoliko sve bude prema planu, predvodiće reprezentaciju Srbije u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa protiv Kazahstana.

Velika Britanija osvojila Dejvis kup

Teniska reprezentacija Velike Britanije osvojila je titulu prvaka sveta, pošto je danas u Gentu u finalu Dejvis kupa protiv Belgije povela sa nedostižnih 3:1.

Finale Dejvis kupa odigraće se po planu

Finalni duel Dejvis kupa teniskih reprezentacija Belgije i Velike Britanije odigraće se kako je i planirano u Gentu od petka do nedelje, saopštili su organizatori i Međunarodna teniska federacija (ITF).