U Vrbasu je večeras bilo verbalnih okršaja i letele su plastične flaše između studenata i građana koji protestuju i pristalica Srpske napredne stranke.
Najtoplije mesto na svetu danas u 15 časova bio je Bašrah u Iraku gde je izmereno 52,6 stepeni, objavljeno je na internet stranici Ogimet koji skuplja informacije o vremenu iz celog sveta.
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina poražena je u finalu Evropskog prvenstva B divizije u Miškolcu od domaće selekcije Mađarske sa 44:71.
Užičani su večeras organizovali skup koji su ironično nazvali "Kako sam pobedio obojenu revoluciju", zbog stalnih najava predsednika da će objaviti knjigu sa ovim nazivom, a koja do sada nije ugledala svetlo dana.
Zemljotres magnitude 6,1 pogodio je večeras grad Sindirgi u zapadnoj provinciji Balikesir, saopštila je Turska agencija za upravljanje katastrofama (AFAD).
Muška košarkaška reprezentacija Srbije do 16 godina poražena je u Tbilisiju od selekcije Španije sa 95:97 (29:24, 19:22, 18:28, 29:23), u utakmici trećeg kola Grupe C na Evropskom prvenstvu.
Muška košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Limasolu selekciju Kipra 122:55 (28:12, 38:10, 31:20, 25:13), u svojoj drugoj utakmici na prijateljskom turniru koji se igra u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.
Bivši predsednik Srbije Boris Tadić, ponovo se oglasio, ovoga puta na mreži Iks, ocenjujući da "SNS pravi društvo u kojem, kako je napisao, "gluperde, siledžije i kriminalci terorišu običan svet".
Tužilaštvo u Milanu je pokrenulo istragu oko građevinsko-urbanističkog skandala i raširene korupcije posebno u izgradnji velikog milanskog poslovnog centra "Porta nova", prenose italijanski i evropski mediji.
Savetnik ministra informisanja Miloš Garić izjavio je da Srbija još nema zakonsku regulativu kada je oblast društvenih mreža na internetu u pitanju, dodajući da je tu oblast potrebno zakonski regulisati.
U kruševačkom naselju Pakašnica, u blizini Novog Groblja, oko 14 časova izbio je požar, na čijem gašenju su angažovane sve raspoložive vatrogasne ekipe sektora za Vanredne situacije i policija.
Policija u Baru uhapsila je sinoć i kazahstanskog državljanina A.S.(34), nakon što su prethodno slobode lišili i njegovu suprugu Z.S, takođe po crvenoj poternici NCB Interpola Astana.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da iza presude Suda BiH protiv njega "stoji Velika Britanija, koja želi da ga ukloni sa političke scene kako bi na prostor BiH mogla da prebaci migrante iz te zemlje".
Automobili na izlaz iz zemlje čekaju po sat vremena na graničnim prelazima sa Mađarskom, Horgoš, Horgoš 2 i Kelebiji, ukazuju podaci granične policije za 13.15 časova.
Astronomi su otkrili neverovatan kosmički fenomen - ogromnu masu vodene pare koja se nalazi oko udaljenog kvazara, čak 12 milijardi svetlosnih godina od Zemlje.