Pola miliona ljudi u Banatu nema vodu za piće, što ovaj deo Srbije čini marginalizovanim, naglašava inicijativa "Banat je u pravu" u vezi sa poslednjim izveštajem Batuta o kvalitetu pijaće vode.
Poslanik u Skupštini Srbije i jedan od lidera Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta pozvan je da, u svojstvu građanina, da obaveštenje policiji u vezi sa dešavanjima na planini Starica.
Ministar saobraćaja Tomislav Momirović pokrenuo je inicijativu da se teretnim vozilima zabrani preticanje na auto-putu, sa ciljem dodatnog ubrzavanja saobraćaja i podizanja bezbednosti.
Ministarstvo spoljnih poslova Turske pozvalo je ambasadora Nemačke u Turskoj na razgovor i uručilo oštar protest zbog nedavne izjave potpredsednika Bundestaga Volfganga Kubickog.
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je da je tokom sastanka sa predstavnicima japanskih vlasti u Tokiju objasnila poziciju Srbije i zašto ne uvodi sankcije Rusiji zbog rata u Ukrajini.
Nekoliko stotina predstavnika reprezentativnih sindikata i zaposleni u gradskim preduzećima održali su protest ispred Skupštine Beograda, nezadovoljni odlukom da se osnuju još dva nova preduzeća.
Autonomni ženski centar najoštrije osuđuje objavljivanje intervjua sa višestrukim osuđivanim silovateljem Igorom Miloševićem u dnevnom listu "Informer" i na njihovom Jutjub kanalu.
Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković izjavio je da napadi zbog njegovog potpisivanja sporazuma sa ruskim šefom diplomatije Sergejom Lavrovim predstavljaju "pokušaj disciplinovanja Srbije".
Moskovski mediji objavljuju rezultate referenduma u četiri okupirane oblasti Ukrajine za prisajedinjenje Rusiji, dok iz EU, UN i vodećih zapadnih zemalja stižu poruke da neće priznati rezultate.
Iako više od hiljadu medicinara čeka na posao i duže od godinu dana, u zdravstvenim ustanovama se žale da čak i kada raspišu konkurse, ne prijavi se dovoljan broj kandidata.
Feministički kolektiv "Ženska solidarnost" najavio je protest ispred redakcije "Informera" zbog objavljivanja intervjua sa serijskim silovateljem koji je nedavno pušten na slobodu.
Javnost u Srbiji postala je uznemirena nakon što je nedavno serijski silovatelj I. M. pušten iz zatvora nakon odsluženja petnaestogodišnje kazne za seriju silovanja i razbojništava.
Republika Srbija će posle druge dokapitalizacije Er Srbije, koja je u toku, povećati svoj vlasnički udeo u srpskom avio-prevozniku sa dosadašnjih 82 na 83,6 odsto.
Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u Ligu nacija A, pošto je u Oslu savladala selekciju Norveške sa 2:0, u meču poslednjeg šestog kola Grupe 4 u drugom rangu takmičenja.
Oko 98.000 Rusa prešlo je u Kazahstan otkad je predsednik Rusije Vladimir Putin objavio da počinje delimičnu mobilizaciju rezervista, kako bi se borili u Ukrajini, saopštili su zvaničnici te zemlje,