Ulagač iz Emirata postao suvlasnik Merkator, Roda i Idea prodavnica

Ulagač iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Saif Alketbi postao je vlasnik 43,4 odsto udela u hrvatskoj Fortenova grupi, koju je do sada držala Sberbanka, navodi N1 Zagreb.
Ulagač iz Emirata postao suvlasnik Merkator, Roda i Idea prodavnica
Foto: 021.rs
U okviru Fortenova grupe posluje i Merkator S u Srbiji, sa trgovinskim lancima Idea, Roda i Merkator.
Hrvatski mediji objavili su da je 43,4 odsto vlasništva u nekadašnjem Agrokoru - sadašnjoj Fortenova grupi, prodat investitoru iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Saifu Alketbiju. Informaciju je objavila Sberbanka, koja je i prodala svoj udeo.
N1 Zagreb citira hrvatske medije koji navode da bi investitor iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Saif Bin Markhan Alketbi trebalo da se sastane s premijerom Plenkovićem. U Vladi Hrvatske nemaju nikakvih informacija.
 
Na zvaničnom sajtu Fortenova grupe, navodi se da Mercator S, sa mrežom koja pokriva 80 gradova i drugih lokacija u Srbiji, poseduje 300 IDEA prodavnica, četiri IDEA Online prodavnice, 33 Roda supermarketa, dva Mercator centra i hipermarketa, četiri Velpro centra i HoReCa centar za ugostiteljstvo.
 
"Njegov ukupni prihod svrstava Merkator-S među prvih deset kompanija u Srbiji, sa blizu 8.300 zaposlenih koji svakodnevno opslužuju više od 300.000 kupaca", stoji na sajtu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Cicka

    04.11.2022 08:31
    Eh kada bi otvorili dole na parkingu, moze i spolja tamo prema policijskoj stanici svoju Abi Dabi Srbija pumpu da svaki posetilac koji utrosi vise od 5000.00 dinara gore u Merkator super marketu moze dole da kupi benzin po njihovim cenama, dobro moze i nesto malo visim.
    Ako imaju urme neka ih dostribuiraju u Merkator, naravno sveze urme. Poznati su kao ne mrzitelji drugih kultura i zele da im bas sve ucine da se kod njih osecaju kao kod svoje kuce .
  • zztop

    03.11.2022 19:48
    Šeik SAIF AL ZAJEBI ... nema od tog ništa , novinarska patka , ruski udel zamrznut...
  • Banderaš

    03.11.2022 16:21
    Mnogo smo pametni
    A Forten grupa je vlasnik preko 20000 hektara zemljišta u srbiji.
    Pa se posle čudite kako se to bratski daje milijarda i to na zajam sa 4% kamate!! Bratski,nema šta.
    A mi ostadosmo i bez zemljišta i bez hrane. Zato što nam je predsednik mnogo pametan.Tako on kaže.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Minimalac u Srbiji u 2026. će biti 551 evro

Ministar finanasija Siniša Mali i ministarka za rad Milica Đurđević Stamenkovski saopštili su da će zvaničan predlog biti da minimalna zarada od 1. januara iznosi 551 evro ili 64.554 dinara.

UN: 88 operatora obustavilo poštanske usluge sa SAD

Ukupno 88 operatora je potpuno ili delimično obustavilo poštanske usluge sa SAD, što je dovelo do pada poštanskog saobraćaja ka toj zemlji za više od 80 odsto, zbog uvođenja novih američkih carinskih mera.