Ministarstvo poljoprivrede uvelo nove subvencije

Izmenama Pravilnika o podsticajima za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva za nabavku kvalitetnih priplodnih grla uvodi se nova vrsta podsticaja, za nabavku priplodne matice riba šarana i pastrmke.
Ministarstvo poljoprivrede uvelo nove subvencije
Foto: Pixabay
Pravilnikom je precizirano da se za ostvarivanje prava na ove subvencije neophodno prvo obnoviti registraciju za tekuću godinu u Registru poljoprivrednih gazdinstava (RPG).
 
Od te obaveze se izuzimaju nova komercijalna porodična poljoprivredna gazdinstva, odnosno poljoprivredna gazdinstva koja su prvi put upisana u RPG u godini u kojoj se podnosi zahtev za podsticaje.
Subvencije će ubuduće omogućavati i kupovinu suprasnih nazimica do 12 meseci u momentu izdavanja računa o nabavci.
Ministarstvo poljoprivrede navodi da je izmenilo Pravilnik o podsticajima za očuvanje životinjskih genetičkih resursa, kojim se maksimalni ukupni iznos subvencije po korisniku za jednu kalendarsku godinu povećava sa tri miliona dinara na 20 miliona dinara.
 
Taj pravilnik takođe izuzima nova komercijalna porodična poljoprivredna gazdinstva od dokazivanja obnove upisa u RPG u godini kada potražuju subvencije. 
 
Dodatno, ispunjenost propisanih uslova će se ubuduće utvrđuivati na osnovu podataka na dan podnošenja zahteva.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Koliko će nas koštati gas?

Srpske vlasti su preko amandmana na budžet za ovu godinu uspele da izdvoje 1,4 milijarde evra za Naftnu industriju Srbije, a izdvajanja za gas koja tek čekaju Srbiju biće dodatni udarac fiskalnoj politici.

Sankcije NIS-u: Jači tlači

Zabrinuti iščekujemo dalji tok događaja u vezi sa Naftnom industrijom Srbije. Poprilično je hladno, ujutru se temperatura neretko spušta ispod nule.