Vlasnik TikToka predaje kontrolu nad poslovanjem u SAD

Kineska kompanija i vlasnica platforme TikTok "BajtDens" saopštila je da će predati kontrolu nad američkim poslovanjem tom aplikacijom grupi investitora iz te zemlje kako bi izbegla zabranu korišćenja u SAD.
Vlasnik TikToka predaje kontrolu nad poslovanjem u SAD
Foto: Pixabay
Ta aplikacija je nekoliko puta neuspešno zabranjivana u SAD, a to je prvi put pokušao predsednik Donald Tramp na kraju svog prvog mandata 2020. godine, pod obrazloženjem da predstavlja pretnju po nacionalnu bezbednost. 
 
Tramp je do 20. januara sledeće godine odložio sprovođenje zakona kojim se TikTok zabranjuje ukoliko ga njegovi kineski vlasnici ne prodaju. 
Potpredsednik SAD Džej Di Vens izjavio je u septembru da se vrednost aplikacije procenjuje na oko 14 milijardi dolara, dok konačna vrednost i dalje nije poznata. 
 
Kontrolu nad američkim delom aplikacije će preuzeti grupa investitora koja uključuje tehnološkog giganta "Orakl" i kompanije "Silver Lejk" i "MGX", a one će imati 80,1 odsto udela u vlasništvu, dok kineski "BajtDens" zadržava 19,9 odsto. 
Generalni direktor TikToka Šou Zi Ču rekao je zaposlenima da će zajedničko preduzeće poslovati kao nezavisni entitet sa ovlašćenjima nad zaštitom podataka u SAD, bezbednošću algoritama, moderiranjem sadržaja i osiguranjem softvera. 
 
On je dodao da će američki vlasnici TikToka upravljati globalnom interoperabilnošću proizvoda i određenim komercijalnim aktivnostima, uključujući elektronsku trgovinu, oglašavanje i marketing, odvojeno od zajedničkog vlasništva.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Srbija - siromašni bankarski raj

Srbija je pravo čudo, potvrđuje to i bankarsko poslovanje u jednoj od najsiromašnijih evropskih država, koje upravo ovde ostvaruju rekordno oplođivanje kapitala.

Cena srebra na rekordnom nivou

Cena srebra danas je skočila na rekordni nivo iznad 65 dolara po unci, jer je izveštaj o zaposlenosti u Sjedinjenim Američkim Državama podstakao investitore da traže alternativnu imovinu.