Kako se navodi u saopštenju Uprave za javni dug, reotvorena je emisija petogodišnjih državnih obveznica, koja dospeva 30. jula 2030. godine, a prvi put je emitovana 28. jula 2025. godine.
Ukupan obim tražnje na aukciji iznosio je 60.162.780.000 dinara, a realizovano je 5.159.481 komada državnih obveznica, nominalne vrednosti 51.594.810.000 dinara, prenosi
Danas.
Stopa prinosa za kupce obveznica iznosi 4,49 odsto na godišnjem nivou, a na naplatu dospevaju 30. jula 2030. godine. Kuponi u iznosu od 4,5 odsto isplaćivaće se godišnje i to svakog 30. jula do datuma dospeća.
Obim celokupne emisije iznosi 100 milijardi dinara, sa kuponskom stopom od 4,5 odsto.
Prema kalendaru aukcija za prvo tromesečje, Uprava za javni dug planira 27. januara aukciju 10,5-godišnjih obveznica u vrednosti 11,5 milijardi dinara.
U februaru je u planu emisija takođe dinarskih obveznica ročnosti pet godina, a u vrednosti 30 milijardi dinara.
U martu se planira reotvaranje iste emisije petogodišnjih dinarskih obveznica u iznosu od 20 milijardi dinara.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 6
Dejan
Kad bude trebalo da se sav taj tudj novac vrati gazdama, onda ce biti izbora i bezanija odavde !!!
A,
Zebra
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar