Naled: Sistem ePlati će od sledeće godine sam popunjavati sve podatke, institucije da ubrzaju evidenciju

Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj (NALED) saopštila je danas da joj je cilj da od 2027. godine proces elekronskog plaćanja taksi putem sistema ePlati bude potpuno automatizovan.
Naled: Sistem ePlati će od sledeće godine sam popunjavati sve podatke, institucije da ubrzaju evidenciju
Foto: Pixabay
"Trenutno je, preko ovog sistema, moguće elektronski generisati opštu uplatnicu koju korisnik samostalno popunjava, dok je cilj da od 2027. godine ceo proces bude potpuno automatizovan - građanin će izabrati uslugu, a sistem će sam prikazati šta treba da plati, kome i u kom iznosu", navodi se u saopštenju NALED-a.
 
Programska direktorka u Naledu Jelena Bojović kazala je da očekuje od 2027. godine sistem u kojem će građanin moći da izabere uslugu, a sistem će sam sračunati i prikazati šta se plaća, koliko i kome.
"Kada potpuna integracija sistema bude završena, od 2027. godine građani više neće morati sami da unose račun, iznos i svrhu uplate, već će nakon izbora željenog postupka, sistem automatski prikazati sve potrebne takse i naknade, a uplatnica će biti unapred popunjena", kazala je Bojović.
Apelovala je na sve nadležne institucije da ubrzaju evidenciju taksi i naknada kroz zvaničnu Jedinstvenu evidenciju neporeskih prihoda kako bi se reforma sprovela u predviđenim rokovima.
 
"U okviru reforme digitalizacije naplate taksi i naknada koju je pokrenulo Ministarstvo finasija, republički organi imaju rok do 30. juna, a lokalne samouprave do 30. oktobra da evidentiraju sve svoje takse i naknade, što je preduslov punoj implementaciji druge faze", piše u saopštenju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Ilon Mask izgubio status bilionera

Bogatstvo američkog tehnološkog milijardera Ilona Maska palo je ispod granice od bilion dolara nakon globalnog pada vrednosti tehnoloških akcija, koji je umanjio njegovu imovinu za oko 500 milijardi dolara.

Veliki AVIA International Meeting u Beogradu

AVIA International predstavlja najveće i najpoznatije udruženje nezavisnih naftnih kompanija u Evropi i okuplja oko 90 kompanija u 15 zemalja Evrope i broji preko 3.200 benzinskih stanica pod AVIA brendom.