Američke carine od 50 odsto će u sredu stupiti na snagu pošto dve strane nisu uspele da trgovinski sporazum sklope do isteka roka koji je odredio predsednik SAD Donald Tramp.
Karni je objasnio da su SAD u poslednji čas odustale od nekih ranije preuzetih obaveza i u pregovorima postavile nove zahteve čime je poremećena ravnoteža odredbi sporazuma o kojem se pregovaralo ove nedelje.
Takav ishod pregovora donosi raskol u novijim odnosima Vašingtona s jednim od njegovih najbližih saveznika i trgovinskih partnera.
"Borbena spoljna politika predsednika SAD Donalda Trampa izazvala je nezadovoljstvo zvaničnika u Otavi", piše britanski Gardijan.
Gardijan dodaje da su obe strane do juče bile blizu dogovora o smanjenju carina na čelik, aluminijum i automobile, ali je taj pokušaj propao u poslednjem trenutku.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar