Autor: 021.rs

Info
07.05.2026.
07:01 > 08:31
Nedavno formirana srpska kompanija ponudila je dve milijarde evra ruskim kompanijama Gasprom Njeft i Gasprom za njihov zajednički udeo od 56,1 odsto u NIS-u, koji upravlja jedinom rafinerijom nafte u Srbiji.
  • Particulare matter

    07.05.2026 23:23
    Do juče nas cele godine Vučić i ministarka Đedović Handanović ubeđivali da MOL samo što nije kupio NIS. Nešto mi se čini da je novi premijer Mađarske poslao ekipu da ispita ugovore rusko srpskih prevaranata oko MOL i Gazprom Njeft u vezi NIS, zato se stvoriše sa neba nepoznati novi pa još i srpski kupci sa dve milijarde eura kao da je to toalet papira dve milijarde listića ala kradoman božović. A Američki OFAC gleda, ne veruje. Ovde će biti posla za FBI.
  • Plaćač poreza

    07.05.2026 23:08
    Ima mnogo tog nelegalno keša iz narko biznisa i visoke korupcije ovog režima koji treba da uđe u legalne tokove. Nedovoljna je stambena gradnja. Ako prođe NIS, neka se spremi EPS.
  • /

    07.05.2026 14:45
    Joca - raspuštena zemlja
    po mom iskustvu tajni visok drzavni interes i velika pljacka nisu 2 različite stvari po sredi
    naprotiv, veoma su isprepletane
  • Kvazimodo

    07.05.2026 13:57
    Isprobani recept
    Država taman emitovala u Americi hartije i zadužila se za nove dve milijarde i sada će po već oprobanom telekomsko-kopernikuskom receptu da kupe neku privatnu firmu za 10-20 puta veću vrednost i onda će taj da kupi NIS… ili će možda opet neka velika državna kompanija da kupi neku takvu firmu…
  • Nikola

    07.05.2026 13:55
    LLC's su off shore nerezidentne amercke kompanije. Znaci moraju biti registrovane u SAD i delimicno podlezu kontroli IRS-a zbog mogucih poreskih obaveza. To sto su druge kompanije tog izvesnog Mimovica nesolvetne ne mora nista da znaci. Subotica je blizu Madjarske pa je moguce da je i BRAT Orban tu negde zamesan zajedno sa BRACOM. A sasvim je moguce da su i rusi tu posto su LLC kompanije njihov zastitni znak. Samo je pitanje da li ce OFAC to progutati i FBI propustiti?
  • Saruman

    07.05.2026 13:08
    Toliko nepoznata osoba, da je pun Google njega
  • Slucajni Prolaznik

    07.05.2026 12:58
    Strosmajerova 6 je kineski restoran u Subotici... ladno registrovali firmu na adresu kineskog restorana. Mislim da je legitiman biznis sa dugogodisnjom tradicijom (necega).
  • @ Novosadjanin

    07.05.2026 12:41
    Само купујте покраденим парама, све ће вам бити одузето
  • Baba Sera

    07.05.2026 12:34
    Odakle 2 mlrd?
    Pa, stedelo se... ne pijm, ne pusim ... tri koverte...
  • ex chapman

    07.05.2026 12:20
    @Joca
    a sta ti mislis koje je od ta dva?
    ja mislim ovo drugo ;)
  • Putnik

    07.05.2026 12:05
    Opet neka Vučićeva muljaža...
  • Owney Madden

    07.05.2026 11:48
    asomakum
    Znači pronašli su ličnu kartu.
  • Gorica

    07.05.2026 11:42
    Samo da pitam jel možda isti vlasnik kao i od Alta banke preko koje se uplaćuje struja u Elektrovojvodini, samo pitam
  • Liqudator

    07.05.2026 11:08
    1996
    Kad je Mišković 1996 dolazio i obilazio gotovo pa sve Vojvođanske zadruge pre svega Apatin niko nije znao ko je taj kad ono setili su se jako brzo par godina posle a tad je bilo kasno.
  • Hm...

    07.05.2026 11:01
    Znači, dešava se ono što se odavno zna i priča...Neki podoban drug član će da kupi u ime nekoga i za račun nekoga iz vlasti, dobiće neku funkciju u vlasti, ovaj će to pretvoriti u 100 % privatno vlasništvo, pa će cela država da kupuje od "njega", a mali vlasnici pumpi će biti ugašeni...
  • Manojlo

    07.05.2026 10:56
    Ološ!
    Da se kladimo da su srpska braća Troters u pitanju! Bez prve braće u sekti ništa ne može da prođe! Ustanak ili nas neće biti!
  • Avram

    07.05.2026 10:53
    Da kupi domaća firma,i to je to.
  • Nikola

    07.05.2026 10:52
    Nepoznata kome treba.
  • vulke

    07.05.2026 10:32
    a mozda
    je kupac jedan posten i dobar covek, sa izgubljenom ili ukradenom licnom kartom, kome poslodavac 10 godina uplacuje poreze platu za koju on nije znao da je prima preko racuna, jer ima staro sokoĆalo od telefona npr. Motorolu D 530 iz 1998 koja nema ni sms?
  • stanovnik

    07.05.2026 10:27
    sigurica
    BUVA
  • Maja

    07.05.2026 10:07
    Ah,eto ga napokon posle visemesecnog zamajavanja….
  • Joca

    07.05.2026 10:00
    Raspustena zemlja
    Za poreklo tolikog novca, moraju znati sve bezbednosne sluzbe ali i finansijska policija. Dve stvari mogu biti: ili je tajni visok drzavni interes ( koji je opravdan) ili je velika pljacka po sredi (sto je tragicno).
  • Raša

    07.05.2026 09:59
    NOVI KUPAC NIS-a
    Kupac NIS-a firma bez bilansa u prethodnim godinama ?!? Dakle naša aktuelna vlast smatra građane Srbije za ne pismene, ograničene ili neuke. Za trideset godina privatnog posla u firmi koja nikad nije bila u blokadi ni jedan dan, nagledao sam se ovakvih prodavaca magle. Imaju ideju treba im samo magarac da im poveruje. Nude se uvek garancije trećih firmi, robnih zaloga itd.
    KUPAC NIS-a SA BLOKADOM 9.507,74 rsd. Ako se ovako vodi prodaja NIS-a od tog posla neće biti ništa.
  • Damir

    07.05.2026 09:19
    Igraju
    Se sa narod sve pod njihovov kontrolom policija vojska tuzilastvo jeden ekser ne sme da se kupi a da vucic ne zna i da nema ugradnje zasto selakovic nije osudje sve zna o njima ako zine svi su gotovo prosto
  • Novosadjanin

    07.05.2026 09:13
    Samo kupuj... Kupili smo ideu, podravsku banku, ovo ako uspemo.... sve od "komsija" pokupovati i proterati sve strane banke iz srbije
  • ex chapman

    07.05.2026 09:07
    @Musasi
    tako je
    ali nece samo da kupi
    nego ce i da rasproda
    na kilo
    NIS je gotov
    zao mi je, iskreno :(
  • Трговац

    07.05.2026 09:06
    Трговац
    Још на почетку сам рекао да ће НИС купити Вучић и генералштаб ће градити да не ширим даље
  • Aleksej

    07.05.2026 08:57
    A da nije mozda...
    Oskar d.o.o.
  • Serpiko

    07.05.2026 08:54
    Od pocetka pricam da braca pikiraju NIS, sad je konacno obelodanjeno. I novinar Margetic na sve upozorava vec neko vreme.
    Neka kupe braca, pa cemo lakse oduzeti!
  • Mark

    07.05.2026 08:46
    Nis
    Kupice Hrvati..
  • N

    07.05.2026 08:39
    Orbane, ti li si
    Andreje?
    Mali ?
    Veliki ?
  • Podešavanja

    07.05.2026 08:38
    -
    Super kombinacija koja će se uskoro vratiti na fabrička podešavanja.
  • Fića

    07.05.2026 08:33
    "Nađoše li izgubljenu LK"?
    Pitanje je saaaa - D...?!
  • Lova

    07.05.2026 08:29
    46 milijardera zajedno ima više love nego što je ukupni dug zemlje. 33.000 milionera da ne pominjemo.
  • aca ns

    07.05.2026 08:29
    Ode...
    Ode i NIS u bankrot ako se ovo dogodi...
  • Neki ćaci?

    07.05.2026 08:26
    Neki ćaci?
    Neki ćaci?
  • Musaši

    07.05.2026 08:14
    Znači glasine da Vučić hoće da kupi NIS su tačne...
  • boger

    07.05.2026 07:54
    Serbian Progressive Oilers
    Dugo im je trebalo da se toga sete...
  • 501

    07.05.2026 07:47
    Zna se
    Zna se dobro ko je vlasnik takve jedne firme koja ima samo jednog radnika na spisku, samo se vlasnik pravi Aleksa.
  • @Mille

    07.05.2026 07:42
    Bice, kao sto je bilo 5. oktobra. Ko ima pare taj opstaje.
  • MM

    07.05.2026 07:24
    Znači
    Domagoj Margetić ipak nije "šarlatan" kako ga je sveznajući nazvao. Ispada da se namerno sabotira prodaja mol-u već izvesno vreme da bi se prodala hrvatima tj.bivšem hrvatskom generalu gde u njegovoj firmi imaju garant udela i naša popularna braća polu-bogovi. Koja banda u Srbiji vlada,hiljadu godina robije je malo za sve ovo što su uradili,
  • Mille

    07.05.2026 07:20
    Naravno da tog naprednog anonimusa bas niko nece pitatii odakle tebi 2 milijarde...Posle odlaska SNS-a ce biti bas puno oduzimanja ukradenog,Srbija po broju milijardera u evrima drzi visoko mesto odakle????
  • Da nije

    07.05.2026 07:18
    AlexWoochySNS
    :I
  • Cile

    07.05.2026 07:14
    Čik pogodi
    ko stoji iza ovog biznismena.Nisam ja majke mi.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna