Autor: Tanjug, 021.rs

Info
08.05.2026.
09:05 > 09:36
Predlog MOL-a za otkup ruskog dela u Naftnoj industriji Srbije nije prihvatljiv za Srbiju, kaže premijer Đuro Macut.
  • Sasa

    10.05.2026 13:24
    Kad Djuro lupi sakom o astal!
  • Plaćač poreza

    10.05.2026 09:32
    MOL je već za jednu milijardu kupio NIS sa arapima, kaže predsednik da je to gotovo. I eto srbi da se pokažu pojavi se čovek koji ima dve milijarde evra da kupi naš deo od rusa, ŠTA TU IMA SPORNO? I još Rojters objavi, a ne Kurir, i mi opet zakeramo. Ne znam šta je tu čudno, zaista, uspešan čovek. A šta kažete, rusi neće da prodaju a Vučić zamajava Amerikance? Pa dobro.
  • R49

    09.05.2026 07:26
    Uhodano
    Izmišljaju probleme da bi, kad se sve sredi, mulja rekao da je to rezultat njegove lavovske borbe.
  • WoW

    08.05.2026 20:44
    Pa da
    Ometali Orbana sada treba naći nekog drugog lopova s kojim če moći da se mućka .
  • zztop

    08.05.2026 17:48
    Đuro biće svima jasnije al' malo kasnije ... u pregovorima ste bitni kao gaće u filmu za odrasle ...
  • Ujka Vasa

    08.05.2026 16:31
    Prodajte to nekoj ozbiljnoj zapadnoj kompaniji i tačka!
    PS.Zaboravite Ruse,Kineze i ostale jebivetre
  • Sssssd

    08.05.2026 16:21
    Djuro
    Mazut ce uveze mazuta pa ce Srbija umesto Nafte dobiti mazut od mola
  • Limanac

    08.05.2026 16:06
    Nisovac
    Đuro ima blage veze sa NIS samo kad ode na pumpu da natoči gorivo.
  • Felt

    08.05.2026 15:56
    Aha
    Djuro inače poznati ekonomista i biznismen
  • Mazut

    08.05.2026 15:23
    Ne mešaj babe i žabe, kažu ljudi, ovi naši knezovi sve pretvoriše u močvaru, nema više baba, sve su žabe, u najboljem slučaju češ sresti babu koja misli da je žaba i koji više niko ne može uveriti u suprotno. Ako smo manji akcionari, mi se tu ništa ne pitamo, ipak, oni napraviše kao da se pitaju, kao da oni to prodaju i da je to njihovo, tako oni šire močvaru, pretvarajući babe u žabe.
  • Miks

    08.05.2026 15:00
    Ti si bitan,ko lanjski sneg.
  • coolg

    08.05.2026 14:49
    ha, ha, ha, ha....djuro dr. macut...
  • Milan

    08.05.2026 14:31
    nasi veliki prijatelji nece da je prodaju nis srbijici. kako su to dobri drugari, svakom da ih pozelis.
  • Dukka

    08.05.2026 14:09
    -
    Ima par dana kako sam primetio da organizovano deca mlađa od 10godina skidaju,cepkaju nalepnice vezano za 01.11., studenti pobeđuju i ostale. Neverovatno koje su kukavice ovi iz naprednjačke sekte....
  • Thor

    08.05.2026 13:49
    grom
    Kad Djuro zagrmi, tu trava ne raste!
  • ZAMBADA

    08.05.2026 13:42
    stručnjak
    Đuro stručnjak Mazut.
  • B&B

    08.05.2026 13:40
    Uzmimo mi
    Srbija treba da kompezuje svoje vlasnistvo u NIS za potpuno vlasnistvo 100% nad rafinerijom. A zatim da nastavi da prodaje derivate i razvija ponovo svoju maloprodajnu mrezu tako sto ce Knezu, Aviji i ostalima da ponudi vlasnistvo u novoj kompaniji. Za pocetak bi bilo ok
  • Mila

    08.05.2026 13:29
    Nebuloze
    Ovo su sve gluposti.Srbija nije ni kupac ni prodavac!!Ona kao manji akcionar moze samo da gleda…Zato ove gluposti ne treba ni slusati ni citati!
  • savamala

    08.05.2026 13:02
    Zamajavanje gradjana
    Ugovorne strane u budućem ugovoru su ruska strana (prodavac), kao većinski vlasnik NIS-a i MOL (kupac). Srbija, kao manjinski vlasnik se tu ništa ne pita!
  • Goran Popović

    08.05.2026 13:00
    NIS
    Nis ne treba prodati MOL-u. To će biti naftno ropstvo, pobogu zar ne vidite to. Dobija naftne izvore, odličnu rafineriju i šta da mu damo još. Po jedan bubreg možda.
  • Milisav

    08.05.2026 12:56
    Manipulacija
    To je rekao Vucic, da nije prihvatljivo, ali manipulisu sa narodod kao da je to rekao Macut.Da neispadne da se za sve pita on, nego kao da imaju i drugi neku funkciju koju su dobili i da oni odlucuju...Info iz prve ruke
  • između dve

    08.05.2026 12:54
    čovek prožima
  • Jakobsfield

    08.05.2026 12:21
    Dve gorče, al odma
    MOL-u, gigantskom muljatoru (vidi pod INA), a i mađarskoj državi (bivšem vlasniku Hrvatske i Vojvodine), je ovo palo ko budali šamar. I sada, naravno, hoće da imaju odrešene ruke. A ovi naši mogu samo molećivo da gledaju u njih ko gladno kuče. Jer za pregovaračkim stolom gde se Rusi i Mađari dogovaraju oni su tu samo da prazne piksle i kuvaju kafe.
  • ruska

    08.05.2026 12:21
    igranka
  • Igor

    08.05.2026 12:19
    Posle dva meseca i kad se javio nepoznati biznismen sa 2mlrd, nama ne odgovara ponuda MOL-a. Mislim, poznat je on, kalifa od marinkovu baru ali nema veze
  • Vjera

    08.05.2026 11:59
    Zašto to radiš, čoveče?!
    Ovog coveka, premijera, slusala sam pre par godina na jednom seminaru lekara. Tada je održao divno predavanje na jednu od tema iz oblasti endokrinologije, pri pomoci vantelesne oplodnje. Nekoliko godina kasnije on govori o Molu i NIS-u. Pa, kako je to moguce?
  • Logicno

    08.05.2026 11:55
    Odlicno znamo kako su Hrvatska i INA prosle sa MOL kupovinom.Nije trebalo Rusima dozvoliti da u potpunosti ignorisu suvlasnika i svoj deo prodaju nekom trecem.Ali mi hocemo i jare i pare,a to danas vise ne prolazi.
  • Mirko

    08.05.2026 11:53
    Fikus
    Vidi bre ti nemoj da ti istekne registracija za auto. A ako imamo 2,5 milijarde za autoput od 100 km po ravnici imamo valjda dve za NIS.
  • Mr Oil

    08.05.2026 11:00
    Povucene sve marionete da pricaju ono sto vrhovni dirigent zeli da se kaze. Pa gospodine Macut, od kada ste vi strucni za naftu i trgovinu? Vi ste vrhunski medicinski specijalista i da je rec o tome, ne bi bilo trunke sumnje u Vasoj izjavi.
  • Questor

    08.05.2026 10:59
    Čekaj...
    ...hoćeš nešto nekom da prodaš, da uzmeš novce, a da kupca usloviš da i dalje raspolažeš onim što si mu prodao?
  • Vlad Cepes

    08.05.2026 10:43
    Bolje grob nego rob
    Cela jedna drzava zna da se ova spodoba nista ne pita i da je na tom mestu samo zato sto je primio vilu od milion Evra na dar mada se to moze nazvati i drugacijim imenom. Nadam se da ce svi koji su uzeli maha u likvidaciji Srbije odgovarati pred zakonom makar su vecina drzavljani Bosne i Hrvatske.
  • NSadjanin

    08.05.2026 10:42
    Ne smeju da nacionalizuju, iako imaju pravo, jer nece imati gde da pobegnu.
    Ne znaju sta ih je snaslo. Madjare boli uvo, oni rade u svom interesu, nema sada pobratima Orbana da se tali sa Vuckom.
    I bice haos ako opet podignu te sankcije i krene i nacionalna kriza sa gorivom, pored ove svetske, pa eto im kad sede na 2 (citaj 102) stolice.
  • igor_t

    08.05.2026 10:32
    Opa 'ajmo, lobiranje je pocelo, tome inace sluze ove AV lutke.

    Znaci, bratija preko kontraverznog biznismena od juce u medijima kupuje NIS.
  • @alex

    08.05.2026 10:31
    hehe
    šta tvoje ? pa ti ni komunalne račune ne plaćaš ? !
  • Gghh

    08.05.2026 10:25
    I nama je neprihvatljivo da ste vi 14 godina na vlasti.
  • smešno

    08.05.2026 10:15
    Kao njega i vladu neko nešto pita u vezi toga
  • Nina

    08.05.2026 10:05
    Ako nije prihvatljivo neka se kompanija nacionalizuje, pa neće biti problem.
  • Nije Stretko

    08.05.2026 10:02
    Lipa naša domovino
    Istina je negde tamo
  • Куп је битан

    08.05.2026 10:01
    За Србију је спорно оно што не пише. А то је да је након промене власти у Мађарској МОЛ одбио да касније прода своје акције у НИСу Русима. Цела трансакција била је смишљена на начин да Руси поново дођу у посед НИСа.
  • Džul

    08.05.2026 09:51
    Mol u Adu, a Ada u Kaaduu
    Možda bi bolje bilo da damo na poklon USA, a ovi da posle 6 meseci preprodaju SPC, da se ne baci?
  • Djuro Djuro

    08.05.2026 09:47
    Mani se toga Djuro, ne pitas se nista tako da ne talasaj. Nego, reci ti meni Djuro, kada imas slobodan termin za pregled? :D
  • Oko posmatrača

    08.05.2026 09:44
    Čudo za čudom
    Čudni neki zahtevi. Čudno i to da se zna ko je direktor, a da je firma nepoznata. Najčudnije je da to Srbija neda i neće dozvoliti
  • РЕАЛНОСТ

    08.05.2026 09:31
    Ви немате ништа и већински власник одлучује.
    Како сте подписали уговор тако се и ради и сада можете да причате народу бајке. Основно је да се ви не питате о продаји имовине гаспрома јер то није ваше.
  • Joki

    08.05.2026 09:24
    Ma sta kenjas bre, Rusi ne daju i zdravo. Kao da tebe i vas neko nesto pita. Vi samo izvrsavate ono sto vam se naredi.
  • Jah

    08.05.2026 09:21
    Jel su ti rekli šta da kažeš? Bravo ti ga
  • alex

    08.05.2026 09:18
    Ladno ce batice da kupe NIS. Nema veze, taman da uzmemo sebi nazad ono sto nam pripada.
  • Baba

    08.05.2026 09:17
    Sad ste se toga setili? Šta ste do sada radili? Lagali i mazali nas i otvarali ruski konzulat u Novom Sadu?
  • Eto

    08.05.2026 09:15
    Od kad traje trgovina oko NIS-a, nas lažu da neće je MOL zatvoriti. A konfiskacija kao jedino normalno rešenje, ne dolazi u obzir jer se boje za kapital u Rusiji i svoje guzice. Uzeti svoje od muljatora i arbitražno platiti NIS sudom, tj. po nezavisnim proceniteljima, koliko vredi.
  • Mihajlo

    08.05.2026 09:13
    Zapelo...
    Zapelo oko provizije... nje tu Orban pa da se reši u četiri oka...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna