Misterija oko toga da li Ranko Mimović, koji je prema pisanju Rojtersa ponudio dve milijarde evra za ruski kapital u NIS-u, uopšte poseduje toliki novac upravo je postala još zamršenija.
Svojevremeno je Jorgovanka u medijima komentarisala da su navodno nestale izvesne količine zlata koje je bilo povereno na čuvanje nekim poznatim bankama u inostranstvu.Što kaže Šojić samo mogu da se dosećam gde je to zlato završilo...
Samo ukucajte u Google German Bonds 1924, pa cete shvatiti sta je nasa drzava prihvatila kao nenovcani kapital.
Ovo je komedija drzava.
Da su mu firme zdrave, mogao bi uzeti kredite na osnovu prevare i da odgovara prakticno bezvrednim papirima.
Ko je ovo odobrio prilikom registracije firme?
Realno to nena veze sa Vucicem, ovaj lik je teski prevarant i toliko sulud da pokusava da kupi NIS, jer je toliko velika prevarada ne sumnjas u nju.
Sto se tice brace, oni imaju para dovoljno da pazare NIS, samo je potrebno dase sklope kockice ko ceto uciniti za njih.
Rusihoce Nis nazad i to dogovaraju sa Molom.
A nasi mogu da nacionalizuju Nis ili ga kupe, ali tad ne mogu da se tale, Rusi znaju da ne mogu da obecaju kasniju prodaju njima, ne da im ne veruju, vec nije moguce za nasu drzavu.
I trece, to bi onda drzava mogla da iskoristi da ubaci "treceg" igraca ko ce kupiti firmu u ime brace, kao sto su sve kupili, ali imaju problem sa Rusima.
Ne mozete da pojmite to razdiranje ljudi u vrhu vlasti, koji bi toliko zarko zeleli da kupe Nis i imaju umradenog novca, a ne mogu to da ucine.
To smisljanje, kako da budu deo toga, da se ubace u dil nekako.
Jevrejsko zlato oteto. Postoji snimak zlata jevreja u logoru. Isto tako jevreji su mogli samo u Švajcarsku ali da se odreknu sve imovine i isprava. U Švajcarskoj su dobili nove isprave sa velikim slovom J u saradnji sa Nemačkom. Do 1930 u Nemačkoj bila velika glad a SAD obustavili sve kredite Nemačkoj zbog pada berze u SAD., kakva Kina te godine sem komunista niko nije priznao Kinu, svi išli na biciklima u radničko odeći. Sve kod njega proveriti oduzeti a njega zatvoriti sa zlatom.
Nije to njegovih 2 milijarde. Još je pok. Miloš Vasić pisao o srpskim kompanijama koje su u vlasništvu DB i taksativno ih nabrojao. Opljačkan i narko novac se mora nekako uložiti. I preko nekoga. Gledajte na te novce kao na policijske novce. Sve pare ostaju u okvirima porodice KGB/BIA moskva-Beograd,Beograd-moskva samo se kupuje vreme. Obi sprečavaju da Srbija postane normalna zemlja članica EU i NATO. A tek što su mislili da će preveslati Amere da Orbanu prodaju NIS hahahaah
Ovo neki burazer od onog lika sto je od Mice Megatrenda kupio univerzitet, pa ovaj provalio da taj nema pare da kupi univerzitet. Jesu li novine uopste potvrdile da ovi dokazi o zlatu postoje, ili su na majke mi poverovali izvesnom Mimovicu?
Ko je prihvatio taj papir kao nenovcani ulog?
Pre 15-20g su mi nudili otkup tih hartija od vrednosti, prevaranti teski.
Smejurija, ko ce u to poverovati, kao i u nigerijskog princa.
Povampirila se Baba Jula da podigne kod Jezde i Dafine sve naše stare devizne štednje i da se iskupi za sve grehe da da za spasenje našeg NISa od zle braće.
Ili je neko zaista našao svo zlato sve sanduke sa istim rasute pogubljene usput dok smo se povlačili j u golgoti bili ili se celokupna dijaspora i rasejanje sakupila istresla iz džepova sve sto je imala do zadnjeg mikronskih grumenčića ili
Se neko opasno igra istorije kroz AI ( ali mislim da AI koliko mozda zvuči nekada zlo izgledalo sigurno nije bas toliko glupav bar sto se tiče Nemačke i finansija iz 1924 a jos vise Kine iz pomenute godine jer nisu imali ni zrno pirinča i skapavali su od pandemijske gladi )
Šta je ovo ko je ovo kakavi su ovo novci oa sve i da su crni i da su od korone pretekli da su nam i dugove od YUGE oprostili zlato okle bre i ko je ovaj jel ovaj ronio 40 godina oko Kipra svaku školjki u i morsku zvezdu krastavac sa sna podigao istresao ???
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Slučaj Mimović i NIS: Tone zlata iz Švajcarske, obveznice Nemačke i Kine iz prošlog veka
Autor: Nedeljnik (Milica Rilak)
Info
•08.05.2026.
•11:12 > 10:48
Komentari 29
Ivan
Možda prođe,u Subotici sve prolazi........
Vitez od Lazarice
Iso
Јован
Nikolla
Дуле
NSadjanin
Ovo je komedija drzava.
Da su mu firme zdrave, mogao bi uzeti kredite na osnovu prevare i da odgovara prakticno bezvrednim papirima.
Ko je ovo odobrio prilikom registracije firme?
Realno to nena veze sa Vucicem, ovaj lik je teski prevarant i toliko sulud da pokusava da kupi NIS, jer je toliko velika prevarada ne sumnjas u nju.
Sto se tice brace, oni imaju para dovoljno da pazare NIS, samo je potrebno dase sklope kockice ko ceto uciniti za njih.
Rusihoce Nis nazad i to dogovaraju sa Molom.
A nasi mogu da nacionalizuju Nis ili ga kupe, ali tad ne mogu da se tale, Rusi znaju da ne mogu da obecaju kasniju prodaju njima, ne da im ne veruju, vec nije moguce za nasu drzavu.
I trece, to bi onda drzava mogla da iskoristi da ubaci "treceg" igraca ko ce kupiti firmu u ime brace, kao sto su sve kupili, ali imaju problem sa Rusima.
Ne mozete da pojmite to razdiranje ljudi u vrhu vlasti, koji bi toliko zarko zeleli da kupe Nis i imaju umradenog novca, a ne mogu to da ucine.
To smisljanje, kako da budu deo toga, da se ubace u dil nekako.
Aleksandar
Dragan
Mladen
pajo patak
danas: NIS je naš
Mnm
Xy
Plaćač poreza
Dule
NSadjanin
Pre 15-20g su mi nudili otkup tih hartija od vrednosti, prevaranti teski.
Smejurija, ko ce u to poverovati, kao i u nigerijskog princa.
Gost
boringoldfart
Tulipan
svaka cast
Mila
Zebra
Mille
Aleksandar
Majkan
Mikii
Liqudator
Se neko opasno igra istorije kroz AI ( ali mislim da AI koliko mozda zvuči nekada zlo izgledalo sigurno nije bas toliko glupav bar sto se tiče Nemačke i finansija iz 1924 a jos vise Kine iz pomenute godine jer nisu imali ni zrno pirinča i skapavali su od pandemijske gladi )
Šta je ovo ko je ovo kakavi su ovo novci oa sve i da su crni i da su od korone pretekli da su nam i dugove od YUGE oprostili zlato okle bre i ko je ovaj jel ovaj ronio 40 godina oko Kipra svaku školjki u i morsku zvezdu krastavac sa sna podigao istresao ???
Mikica
Hahajahaha
Hahajahahaha
Pete Mitchell
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H