Muzej ćirilice osnovan u Rači kod Bajine Bašte

"Programi i budući rad nove ustanove kulture biće usmereni na edukaciju i podizanje znanja o značaju srpskog jezika i ćiriličnog pisma u očuvanju nacionalnog identiteta, kao i da nove generacije uči da koriste i neguju svoje pismo. Osnivanje Muzeja ćirilice na dan koji simbolizuje početak pismenosti među Slovenima predstavlja snažnu poruku o kontinuitetu, poštovanju tradicije i odgovornosti prema kulturnom identitetu. Ćirilica nije samo sredstvo komunikacije – ona je uporište našeg nacionalnog i kulturnog identiteta, svedočanstvo istorije, umetnosti, duhovnosti i trajne veze među generacijama", navodi se u saopštenju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
Milan NS
Језик је битан, језик. Не писмо
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar