Porota suda u Virdžiniji proglasila je i Amber Herd i Džonija Depa odgovornim za klevetu u svojim tužbama jednih protiv drugih.
Glumica je posle izricanja presude saopštila da je veoma razočarana.
"Razočaranje koje danas osećam je neopisivo. Srce mi je slomljeno što brdo dokaza još uvek nije bilo dovoljno da se odupre nesrazmernoj moći, uticaju i uticaju mog bivšeg muža", navela je Herd u pisanoj izjavi, nakon izricanja presude, a prenosi BBC.
"Još sam više razočarana šta ova presuda znači za druge žene. To je nazadovanje. Vraća sat u vreme kada bi žena koja je progovorila mogla biti javno osramoćena i ponižena. To odbacuje ideju da nasilje nad ženama treba shvatiti ozbiljno", poručila je glumica.
Dodala je i kako veruje da su Depovi advokati uspeli da nateraju porotu da previdi ključno pitanje slobode govora i zanemari dokaze koji su bili toliko ubedljivi da je svojevremeno pobedili u procesu vođenom u Velikoj Britaniji.
"Tužna sam što sam izgubila ovaj slučaj. Ali još sam tužnija što sam izgleda izgubila pravo koje sam mislila da imam kao Amerikanka - da govorim slobodno i otvoreno", zaključila je Herd.
Porota je presudila da Herd bivšem suprugu mora da isplati 10 miliona dolara nadoknade štete i pet miliona dolara kazne, prenosi BBC.
Porota je, međutim, utvrdila da je Džoni Dep oklevetao Amber Herd, preko svog advokata Adama Voldmana, i to samo u jednoj od tri tačke. Naime, glumčev advokat je u intervjuu za britanski tabloid "Dejli mejl" nazvao "prevarom" tvrdnje Amber Herd o zlostavljanju.
Glumica će dobiti dva miliona dolara na ime kompenzacije štete.
Nekadašnji holivudski par tokom suđenja je razmenio teške optužbe - i Dep i Herd su tvrdili da su bili žrtve kako emotivnog, tako i fizičkog zlostavljanja.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko je izjavio da je Rusija u Belorusiji rasporedila svoj najnoviji raketni sistem "Orešnik" sposoban za nošenje nuklearnog oružja.
Policija je u Briselu upotrebila suzavac i vodene topove protiv više hiljada farmera koji su se okupili u gradu, blokirali puteve traktorima i bacali krompir i jaja zbog spornog trgovinskog sporazuma sa Južnom Amerikom.
Brajan Volš osuđen je danas na doživotnu kaznu zatvora zbog ubistva svoje supruge Ane Volš, koja je nestala pre tri godine, a njeno telo nikada nije pronađeno.
Američka administracija je najavila veliki paket prodaje oružja Tajvanu vredan više od 10 milijardi dolara, u koji su uključene rakete srednjeg dometa, haubice i dronovi.
Premijer Slovačke Robert Fico, koji je bio jedan od učesnika Samita Evropska unija-Zapadni Balkan, izjavio je u Briselu da je EU "nepravdena prema Srbiji".
Više od 300 žena iz nekoliko organizacija, među kojima su i grupe za prava žena, tužilo je suprugu francuskog predsednika Emanuela Makrona, Brižit, zbog javne, seksističke uvrede.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je da su Albanija i Crna Gora ostvarile impresivan napredak u procesu evrointegracija koji treba da inspiriše ostale partnere sa Zapadnog Balkana.
Oko četrdesetoro dece i mladih iz Finske, imigrantskog porekla, izvela je u Helsinkiju seriju pljački i napada usmerenih na njihove vršnjake koji nisu imali imigrantsko poreklo.
Premijer Mađarske Viktor Orban rekao je pri ulasku na sastanak lidera Evropske unije i Zapadnog Balkana da je Srbija ključna zemlja u regionu, a ponašanje Brisela prema njoj nefer i sramotno.
U Briselu su potpisana tri bilateralna operativna sporazuma kojima se jača carinska saradnja između uprava Albanije, Moldavije i Severne Makedonije sa Grčkom, Bugarskom i Italijom, saopštila je Evropska komisija.
Policija u Australiji saopštila je da je optužila muškarca koji je otvorio vatru tokom proslave jevrejskog praznika Hanuke na plaži Bondaj u Sidneju za 59 prestupa, uključujući i optužbu za terorizam.
Knjiga bivšeg francuskog predsednika Nikole Sarkozija "Dnevnik jednog zatvorenika", u kojoj opisuje zatvor u kom je proveo nepune tri nedelje, prodata je u skoro 100.000 primeraka za manje od nedelju dana.
Sin Roba Rajnera i Mišel Singer Rajner, Nik Rajner, biće optužen za ubistvo prvog stepena svojih roditelja, saopštilo je tužilaštvo okruga Los Anđeles.
U Bagdad je sleteo prvi putnički avion iz Evrope posle 35 godina, a reč je o letelici grčke kompanije "Egean erlajns", saopštilo je iračko Ministarstvo saobraćaja.
Direktor Doma penzionera Tuzla Mirsad Bakalović uhapšen je danas, zbog propusta u protivpožarnom sistemu tog objekta u kojem je početkom novembra izbio požar, koji je odneo 16 života, preneli su federalni mediji.
Komentari 8
Tanja
Bee
Лиманац
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar