Tako je Knajsl, koja je na svom venčanju plesala sa ruskim liderom, sada dobila novu ulogu važnu u Putinovom projektu zaštite tigrova, prenosi Politiko.
Knajsl će se oprobati u radu Centra za tigrove Amur, ruskoj organizaciji za konzervaciju formiranoj na inicijativu predsednika Rusije, preneli su ruski mediji.
Njena nova uloga ponudiće joj "moguće opcije za pomoć populaciji tigrova u celini kao i pojedinačnim jedinkama", rekao je direktor Centra za RIA Novosti. On je dodao da Knajsl ima dosta evropskog iskustva u očuvanju prirode i da razume teškoće, kao i napore koje Ruska Federacija čini na odbrani ugrožene vrste.
Knajsl je vodila Ministarstvo spoljnih poslova u Beču od 2017. do 2019. kao članica ekstremno desničarske Partije slobode.
Partiju je, međutim, potresao skandal oko veza njenog lidera sa Rusijom a ministri iz te stranke, uključujući Knajsl, isterani su iz vlade.
Rusi su, međutim, dali šansu Knajsl da započne novi život, pa je tako postala stalna gošća na kanalu RT, a 2021. ušla je u odbor Rosnjefta, državne naftne kompanije.
Prošle godine, ona se preselila u Rusiju kako bi rukovodila organizacijom eksperata u Sankt Peterburgu.
Knajsl takođe aktivno učestvuje u diplomatiji u interesu Moskve, pa je tako u julu u UN održala govor u kom je pozvala na obustavu isporuka oružja Ukrajini.
Zivim u Austriji i znam dvoje komsija Austrijanaca koji su isli u Rusiju i tamo kupili sebi stanove na Krimu jer vide da se Europa menja kako ne treba,da nisam uzeo ovde nekretninu koju sad otplacujem i ja bi postupio isto "za ne daj boze"!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Devojka (26) hitno je hospitalizovana u nemačkom gradu Osnabriku nakon što joj je izmerena ekstremna koncentracija od 5,25 promila alkohola u krvi, saopštila je lokalna policija.
Sva ograničenja okupljanja i aktivnosti nametnuta u severnom delu Izraela zbog rata, biće ukinuta sutra ujutro, saopštila je izraelska vojska na Telegramu.
Hiljade Čeha protestovalo je pred zgradom Češke televizije u Pragu, zbog plana Vlade premijera Andreja Babiša da ukine pretplatu radio i TV javnog servisa i od naredne godine počne da ih finansira iz budžeta.
Delegacija Islamske Republike Iran napustila je zgradu u kojoj su se vodili pregovori sa Sjedinjenim Američkim Državama u Švajcarskoj, prenela je večeras agencija IRNA.
Posle smrti tri planinara i nedavnog povećanja broja teških zdravstvenih problema usled ekstremnih vrućina u unutrašnjosti kanjona, posetioce su upozoreni da ne idu na ekspedicije u Grand kanjon u SAD-u.
Troje mladih poginulo je, a još šestoro je povređeno u nedelju na severu Italije nakon što je vozilo u kojem su se nalazili sletelo u kanal, prema izveštajima vatrogasaca i hitnih službi.
Dve trećine građana Evropske unije podržalo bi ponovno pridruživanje Velike Britanije tom bloku, a većina učesnika ankete Evropskog saveta za spoljne odnose (ECFR) u Velikoj Britaniji misli da je Bregzit loša odluka.
Ministarstvo zdravlja Izraela saopštilo je da je druga osoba, za koju se sumnja da je zaražena ebolom nakon povratka iz Demokratske Republike Konga, prebačena u Medicinski centar Šeba.
Duboko podeljeni Kolumbijci u drugom krugu predsedničkih izbora izabraće ili progresivca, ili konzervativca autsajdera, a oba kandidata su u kampanji koristila strah od ponovnog unutrašnjeg sukoba u zemlji.
Direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije Aleksandar Seničić upozorio je vozače koji putuju u Grčku da su na snagu stupila stroža pravila bezbednosti saobraćaja i znatno veće kazne za prekršaje.
Očekuje se da će britanski premije Kir Starmer u ponedeljak objaviti da će se povući sa mesta premijera posle ogromnog pritiska njegovih poslanika, vladajućih Laburista, piše londonski list "Gardijan".
Tokom godišnje manifestacije "Praznik muzike" danas, 21. juna će biti zabranjena konzumacija alkohola u departmanima koji će od podneva biti pod crvenim meteo-alarmom zbog toplotnog talasa.
Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Džej Di Vens stigao je jutros u Švajcarsku kako bi formalno otpočeo pregovore sa liderima Irana o okončanju rata u toj zemlji i nuklearnom programu Teherana.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio je da je Orden belog orla poslao poštom predsedniku Poljske Karolu Navrockom, navodeći da Ukrajina ostaje otvorena za sve "suštinske oblike saradnje" sa partnerima.
Tramp ponovio tvrdi da ga je italijanska premijerka Đorđa Meloni više puta molila da se slika sa njim tokom samita G7 kako bi poboljšala svoj rejting. Meloni mu je odgovorila da porazmisli o sopstvenom rejtingu.
Odluka poljskog predsednika Karola Navrockog da ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom oduzme najviše odlikovanje Poljske verovatno će izazvati tešku diplomatsku krizu između ove dve zemlje.
Mađarski ministar za socijalna pitanja i kulturu Žoltan Tar potvrdio je obnavljanje pristupa za nekoliko ukrajinskih onlajn medija, posle ograničenja koja su bila nametnuta za vreme vladavine Viktora Orbana.
Predsednik SAD-a Donald Tramp je uputio uvrede Fridrihu Mercu, Emanuelu Makronu, papi Lavu, a vlada u Rimu ističe posebno tešku uvredu Đorđi Meloni zbog čega je otkazana poseta šefa italijanske diplomatije Vašingtonu.
Komentari 3
Max
zztop
Popaj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar