Održan sabor na Ravnoj gori
Vence kraj spomenika Dragoljuba Draže Mihajlovića položili su predstavnici organizacija iz Srbije i dijaspore koji poštuju i slede tradiciju Ravnogorskog pokreta.
Potpredsednik SPO Aleksandar Čotrić je pročitao pozdravno pismo princa Aleksandra Karađorđevića u kome se između ostalog kaže da godina iza nas predstavlja godinu velike pobede.
"Rehabilitacijom generala Mihajlovića i mog oca kralja Petra Drugog otvoren je novi put istine, koja je 70 godina bila skrivana, na nama je danas da se sa poštovanjem sećamo svih oficira i vojnika Jugoslovenske vojske u otadžbini i da istinu o njima prenesemo sledećim generacijama", dodaje se u pismu.
Čotrić je rekao da će se u Skupštini Srbije boriti da se donese deklaracija i osudi zločin komunističkog totalitarnog režima i izgradi Memorijalni centar posvećen borcima Ravnogorskog pokreta.
"Tražićemo da se konačno počne sa primenom zakona o pravima boraca Ravnogorskog pokreta. Pre deset godina je ovaj zakon donet, ali nažalost do sada ni jedan jedini ravnogorac nije ostvario pravo na penziju i na druga prava koja mu pripadaju, jer komunisti to blokiraju iz SUBNOR-a", naveo je Čotrić.
Prema njegovim rečima, najveće zasluge što je danas državna himna Bože pravde, što je oživljena uspomena na ravnogorsku borbu i rehabilitovan general Mihajlović pripada SPO-u i njegovom predsedniku Vuku Draškoviću.
Inače, na današnjem Ravnogorskom saboru nije bilo lidera političkih stranaka.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 7
Žikica
Đura
To što ta dokazana i dokumentovana istorija nekome danas smeta i hteo bi da je prekraja to ne znači da je narod glup i da će većina poverovati u tu novu falsifikovanu istoriju.Tito je svetski priznata legenda u borbi protiv fašističkih snaga u drugom svetkom ratu.Njegove snage su dale ne tako mali doprinos u slamanju najvećeg zla dvadesetog veka koje se sada nažalost povampiruje i kome treba zabiti glogov kolac pravo u srce dok je vreme da se nikad ne bi ponovile onakve strahote kakve su se dogodile tokom drugog svetskog rata.Pogledajte zločin štetnika u Vraniću nad svojim narodom.https://www.youtube.com/watch?v=r70kq0yXTTQ
Smrt fašizmu,sloboda narodu.
Đura
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar