Anđelković: Vučićevi jedini "aduti" su snimci iz spavaćih soba, biće toga još
Politički analitičar Dragomir Anđelković izjavio je da su jedini "aduti" Aleksandra Vučića u predizbornoj kampanji postali snimci iz spavaćih soba i špijunske afere.
Anđelković je agenciji Beta kazao da aktuelna vlast više ne može ni svoje pristalice da ubedi da može nešto pozitivno da uradi.
"Čak i oni koji su hipnotisani Vučićevom medijskom propagandom više su po inerciji uz njega, nego što veruju da on može da donese bilo kakav boljitak Srbiji. Jedini adut režimske kampanje je blaćenje svih drugih i stvaranje apatije i destimulacije kod građana da ne izađu na izbore", ocenio je Anđelković.
Prema njegovim rečima, kampanja liste "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" se svodi na podmetanja iz spavaćih soba političkih oponenata do raznih geopolitičkih igara.
"Onom ko ne može ništa korisno da radi, jedino preostaje da tvrdi da niko osim njega ne valja. Do kraja izborne kampanje biće još više prljavštine, režim će se baviti ličnim životima opozicionara, plasiraće razne špijunske afere, a moguće je da bude još snimaka iz spavaćih soba", istakao je Anđelković.
Komentarišući to što se i BIA bavila snimkom iz spavaće sobe političara Đorđa Miketića, Anđelković je kazao da se BIA ponaša kao režimaska propagandna agencija za tehničke poslove.
"Posao BIA je da se bavi nacionalnom bezbednošću, a ne privatnim snimcima iz spavaćih soba. Kad bi se BIA bavila nacionalnom bezbednošću, morala bi pre svega da se pozabavi predsednikom Republike koji podriva Ustav prihvatajući lažnu kosovsku nezavisnost. Vučić je, nakon prihvatanja francusko-nemačkog plana, trebalo da bude predmet istraživanja BIA", naglasio je Anđelković.
Vučić je izjavio da će se BIA pozabaviti snimkom Đorđa Miketića iz spavaće sobe objavljenom na društvenim mrežama, "jer to nije slika već je napravljena izdvojeno".
"Rečeno mi je da je to skinuto sa snimka, a taj snimak nije napravljen tajnom kamerom, već, kako sam ja dobio informaciju iz BIA, to je snimak napravljen iz blizine. On je neki svoj kućni snimak upotrebio i on zna odlično ko ga je snimao i mislim da će BIA to pokazati", rekao je Vučić za TV Hepi.
Vučić je dodao da je "Miketić jedna ljudska sramota" i da ne može da govori o svemu što zna.
Nakon što je narodni poslanik i predsednik gradskog odbora stranke Zajedno Đorđe Miketić objavio da je dobio pretnje u vidu ucene njegovim eksplicitnim fotografijama, BIA je saopštila da je u okviru zakonskih ovlašćenja tim povodom pokrenula istragu.
"Možemo da saopštimo da su eksperti Bezbednosno-informativne agencije utvrdili da je u pitanju samo isečak dužeg snimka za čiji nastanak BIA ne snosi nikakvu odgovornost. BIA poziva gospodina Miketića da prestane sa napadima na službe bezbednosti Republike Srbije i predsednika Republike Srbije i da, pošto je u javnosti otvorio temu svog privatnog snimka, javno saopšti kako je, gde i pod kojim okolnostima i od strane koje osobe nastao snimak njega i izvesne osobe kao i šta snimak sadrži", navodi se u saopštenju BIA.
Oni su dodali i da Miketić nije bio predmet bilo kakve obrade.
"Želimo da upoznamo javnost da BIA sprovodi intenzivnu istragu koja za cilj ima utvrđivanje svih okolnosti u vezi sa samim snimkom i osobama koje se na njemu nalaze, uz poštovanje svih načela zakonitosti i privatnosti lica sa snimka", naveli su u saopštenju.
Potom je usledilo saopštenje u kojem kažu da neće dozvoliti da ih Đorđe Miketić i "Zajedno" "uvlače u svoje političke igre".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Lopandić: Vučić priča o EU, a letos je išao u Moskvu i Peking - tako se ne otvaraju klasteri
10.12.2025.•
2
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras nakon sastanka sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen da su razgovarali i o energetskim brigama sa kojima se Srbija suočava.
Vučić u Briselu predložio da ceo Zapadni Balkan uđe u EU: "Saslušali su me, nisu ništa rekli"
10.12.2025.•
1
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je na sastanku sa evropskim zvaničnicima predložio da ceo Zapadni Balkan zajedno uđe u EU.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - dobar materijal i poklon
10.12.2025.•
12
Stiglo je novo izdanje 021.rs dnevnog kviza u kom smo pripremili poklon za vas.
Joca Amsterdam pušten na uslovnu slobodu
10.12.2025.•
1
Sreten Jocić poznatiji kao Joca Amsterdam pušten je na uslovnu slobodu odlukom Apelacionog suda u Beogradu.
Uhapšena dvojica Kineza zbog prevare s platnim karticama građana Srbije
10.12.2025.•
0
Uhapšena su dva kineska državljanina zbog sumnje da su zloupotrebljavali platne kartice građana Srbije.
Međak: Vučićeva ideja o zajedničkom ulasku u EU je zamka, put za sprečavanje proširenja
10.12.2025.•
9
Ideja predsednika Srbije Aleksandra Vučića o zajedničkom ulasku svih zemalja Zapadnog Balkana u EU je zamka i vodi zaustavljanju proširenja a ne ulasku svih, kaže za Danas potpredsednik Evropskog pokreta Vladimir Međak.
SafeJournalists: Ljudska prava nisu potpuna bez slobodnih medija
10.12.2025.•
0
U 2025. godini medijska sloboda i bezbednost novinara i novinarki u zemljama Zapadnog Balkana ostali su pod ozbiljnim i dugotrajnim pritiskom.
ALHem: Teški metali pronađeni u keramičkim šoljama na tržištu Srbije
10.12.2025.•
3
Organizacije Alternativa za bezbednije hemikalije - ALHem iz Srbije i Arnika iz Češke, objavile su najnoviji izveštaj "Gutljaj koji teže pada" o rezultatima ispitivanja sastava keramičkih šolja.
Advokatica: Svi vlasnici nelegalnih objekata da podnesu prijavu, da se neko drugi ne upiše kao vlasnik
10.12.2025.•
10
Svi vlasnici nelegalnih i neupisanih objekata trebalo bi da podnesu prijavu Agenciji za prostorno planiranje i urbanizam Srbije.
Viši sud u Beogradu osudio hrvatskog državljanina na šest meseci zatvora
10.12.2025.•
0
Viši sud u Beogradu je osudio hrvatskog državljanina Krunoslava Fehira na šest meseci zatvora zbog "organizovanje grupe i podsticanja na izvršenje genocida i ratnih zločina nad Srbima u Osjeku 1991."
Turski kamiondžija za mesec dana napravio 92 prekršaja u Srbiji: Kažnjen sa 4,3 miliona dinara
10.12.2025.•
4
Saobraćajna policija u Nišu zaustavila je na auto-putu kod Niša pedesetdvogodišnjeg turskog državljanina koji je upravljajući kamionom "mercedes" u prethodnih 28 dana izvršio 92 prekršaja.
Dodeljena priznanja: "Antikorupcijska povelja" za Anketnu komisiju i "Crna korupcijska značka" za MUP
10.12.2025.•
0
Povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije, juče su u Vranju dodeljena korupcijska i antikorupcijska priznanja za 2025. godinu, a u okviru akcije "Čuvamo jug Srbije od korupcije".
Vučić: Mogao bih opet da budem premijer Srbije
10.12.2025.•
65
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi ponovo mogao opet da bude premijer.
Pravnica Mandić o tome da li je Selaković "pušten niz vodu": Videćemo da li će mu ukinuti imunitet
10.12.2025.•
1
Pravnica Centra za pravosudna istraživanja (CEPRIS) Sofija Mandić ocenila je da je rano govoriti o tome da li je ministar kulture Nikola Selaković, u slučaju "Generalšab", "pušten niz vodu".
Danas ponavljanje izbora na jednom biračkom mestu u Sečnju
10.12.2025.•
1
Na biračkom mestu broj sedam u OŠ "Veljko Đuričin", u naselju Jarkovac, u opštini Sečanj, danas će biti ponovljeno glasanje.
SPC sada ima nalog i na Instagramu
10.12.2025.•
4
Informativna služba Srpske pravoslavne crkve (SPC) je otvorila Instagram nalog.
Vučić: Predložiću Fon der Lajen da ceo Zapadni Balkan zajedno uđe u EU
10.12.2025.•
52
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da danas ima važan sastanak sa čelnicima EU Ursulom fon der Lajen i Antoniom Kostom u Briselu i dodao da će im predložiti da ceo Zapadni Balakan zajedno prime u EU.
Loš kvalitet vazduha širom Srbije: Najgore u Užicu, Novom Pazaru i Nišu
09.12.2025.•
0
U Užicu, Novom Pazaru, Lazarevcu i na dve merne stanice u Nišu, od 20 do 20.59 kvalitet vazduha je bio "izuzetno zagađen", objavila je Agencija za zaštitu životne sredine.
Pravnik: Ukidanje nezavisnosti TOK-a ugrozilo bi istrage protiv visokih funkcionera
09.12.2025.•
3
Diplomirani pravnik Nemanja Đurić kaže da će, prema saznanjima koje poseduje, izmene zakona o pravosuđu stupiti na snagu u martu.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - na pravom kursu
09.12.2025.•
14
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Beleška tužiteljke: Policija nije dozvolila uviđaj u šatorskom naselju ispred Skupštine
09.12.2025.•
12
List Danas je došao u posed službene beleške u kojoj tužiteljka Prvog osnovnog javnog tužilaštva Gordana Nedić Isailović opisuje na koji način joj je onemogućeno vršenje uviđaja u tzv. Ćacilendu.
Komentari 17
MK
Iguman
Dobro bi bi podsetiti se tog doba mladog Vucica.
SREM
Mali bio na vlasti vidiš privatizaciju
Vesić bio na vlasti dupeulizičtvo doveo do savršenstva
Jovanov bio na vlasti još malo pa će patrole
Zoki testis oš još da nabrajam il imaš pamćenje ko riba 2 , 3 sekunde
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar