Pavićević: Birači su kaznili nas i celokupnu koaliciju "Srbija protiv nasilja"
Izborni rezultat koalicije "Biram Beograd", koju čini deo koalicije "Srbija protiv nasilja", lošiji je nego što smo očekivali i ostaje nam da razmotrimo šta je dovelo do toga.
Tako je u Utisku nedelje na Nova TV rekao profesor Fakulteta političkih nauka i poslanik Zeleno-levog fronta u Skupštini Srbije Đorđe Pavićević.
"Preuzećemo odgovornost za to što smo doneli. To što je Dobrica Veselinović rekao je njegov lični čin, osećao je potrebu da to kaže. Mi ćemo položiti račun i platiti cenu", rekao je Pavićević upitan o izjavi Veselinovića da će preuzeti odgovornost.
Pavićević je ocenio kako je očigledno da su birači "kaznili i njih i celoukupnu 'Srbiju protiv nasilja'".
"Izborni rezultat je lošiji nego što smo očekivali, očigledno je da smo kažnjeni od strane birača u tom smislu, kao što je kažnjena celoukupna 'Srbija protiv nasilja'. Videćemo šta smo mi radili i ono gde smo grešili, a šta drugi. Tamo gde smo mi grešili, mi ćemo to javno reći", istakao je profesor, prenosi Nova.rs.
Pavićević je izjavio i da "ne misli da je odluka da izađu na izbore bila pogrešna".
"I to sam spreman da branim. Kao što ne mislim da taj famozni potpis (na dokument ProGlasa) za koji nas stalno prozivaju znači bojkot", poručio je on.
"Da li je bojkot najbolji način za borbu za izborne uslove, to je drugo pitanje. Možda i mi dođemo do zaključka da smo mi pogrešili, ali u ovom trenutku nemam taj osećaj", rekao je Pavićević.
Pavićević je naveo i da deli isti utisak sa koopredsednikom ZLF-a Radomirom Lazovićem, koji je naveo da je koalicija "Biram borbu" imala dva protivnika na ovim izborima - SNS i dojučerašnje koalicione partnere.
"Ova kampanja je vođena u takvim uslovima. Mi zaista nismo želeli da odgovaramo na sve te stvari i bili smo markirani na razne načine od uvreda do toga da nemamo moralno pravo da komentarišemo izbore nakon poraza", rekao je poslanik Zeleno-levog fronta.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vučić: Studenti ne mogu da se uzdrže od siledžijstva kad vide SNS štandove
30.04.2026.•
21
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da studenti ne mogu da se uzdrže od "siledžijstva kada na ulici vide štandove Srpske napredne stranke (SNS)".
Savet za štampu odbio žalbu Macuta: KRIK nije prekršio Kodeks
30.04.2026.•
0
Komisija Saveta za štampu odlučila je danas da portal KRIK nije prekršio Kodeks novinara Srbije u slučaju teksta o imovini premijera Srbije Đura Macuta.
Pokrenut portal za nadzor javnih nabavki: Preko milion ugovora vrednosti četiri triliona dostupno svima
30.04.2026.•
0
"Otvorene nabavke", platforma koja građanima, novinarima i istraživačima omogućava besplatan i jednostavan uvid u tokove javnog novca pokrenuta je danas.
Faktor plus: SNS ubedljivo vodi, "Studentska lista" druga sa 28,7 odsto
30.04.2026.•
42
Da se izbori održavaju u nedelju, Srpska napredna stranka (SNS) bi osvojila 46,4 odsto glasova, a "Studentska lista - Vladan Đokić" 28,7 odsto podrške.
Advokat o napadu na aktivistu u Resniku: Otmičarima preti i do 18 godina zatvora
30.04.2026.•
4
Advokat Nikola Lakić izjavio je danas da grupi otmičara koji su juče u Resniku oteli aktivistu Zbora građana Rakovice preti od pet do 18 godina zatvora.
Vanredni parlamentarni izbori na Kosovu 7. juna
30.04.2026.•
0
Vršiteljka dužnosti predsednice Kosova Aljbuljena Hadžiju saopštila je danas da će vanredni parlamentarni izbori biti održati 7. juna.
U toku konkurs za upis na vazduhoplovni smer Vojne akademije i Vojne gimnazije
30.04.2026.•
1
Ministarstvo odbrane raspisalo je konkurs za upis na studijski program Vojno vazduhoplovstvo Vojne akademije i vazduhoplovni smer Vojne gimnazije, koji je otvoren do 31. maja.
Slučaj nećaka Kadirova i srpskog pasoša: Sporno ko i kako dobija državljanstvo Srbije
30.04.2026.•
4
Kontroverzna odluka Vlade Srbije o dodeli, pa brzom oduzimanju državljanstva Jakubu Zakrijevu otvorila je pitanja o transparentnosti i kriterijumima odlučivanja.
Ministarstvo prosvete preporučilo školama da ne ocenjuju učenike od 4. do 8. maja
30.04.2026.•
1
Ministarstvo prosvete preporučilo je osnovnim i srednjim školama da se učenici ne ocenjuju od 4. do 8. maja, kada se obeležava Nedelja sećanja i zajedništva.
Dačić: Srbija podnosi kandidaturu za otvaranje Regionalnog biroa Interpola u Beogradu
30.04.2026.•
16
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić najavio je danas da će Srbija "za mesec, dva" zvanično podneti kandidaturu za otvaranje Regionalnog biroa Interpola u Beogradu.
Objavljeni novi iznosi socijalne pomoći koji važe od aprila
30.04.2026.•
4
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja donelo je rešenje o nominalnim iznosima socijalne pomoći.
Prvomajski kolaps na granicama BiH i Hrvatske: Nepregledne kolone vozila na prelazima
30.04.2026.•
1
Na većini graničnih prelaza između Bosne i Hercegovine (BiH) i Hrvatske dan uoči Međunarodnog praznika rada vlada saobraćajni kolaps, preneli su sarajevski mediji.
Automobilom udarila maloletnika na trotoaru pa pobegla
30.04.2026.•
1
Tridesetdvogodišnja I.R. iz Niša uhapšena je zbog sumnje da je sinoć na Bulevaru svetog Pantelejmona u tom gradu, kolima udarila 16-godišnjaka koji se nalazio na trotoaru, a potom pobegla.
REM pozvao medije da 3. i 4. maja zatamne ekrane na po minut
30.04.2026.•
2
Regulatorno telo za elektronske medije pozvalo je medije da u nedelju i ponedeljak, 3. i 4. maja na po minut zatamne ekrane, u znak sećanja na žrtve masovnih ubistava u OŠ "Vladislav Ribnikar", Malom Orašju i Duboni.
Usvojene izmene zakona o presađivanju organa: Postojaće registar donora, ali i onih koji ne žele da to budu
30.04.2026.•
0
Vlada Srbije usvojila je izmene Zakona o presađivanju ljudskih organa i Zakona o ljudskim ćelijama i tkivima kojima se predviđa mogućnost da svako tokom života izjavi da li želi da daruje svoje organe i tkiva nakon smrti
Pušten u rad novi superkompjuter u Data centru u Kragujevcu: "Biće potrebne dodatne količine struje"
30.04.2026.•
9
U Državnom data centru u Kragujevcu danas su pušteni u rad novi moduli (superkompjuter) i solarni paneli, što je omogućilo da njegov kapacitet bude povećan na 14 megavata.
Zbog sve više slučajeva vožnje u kontrasmeru: Proverava se signalizacija na auto i moto putevima u Srbiji
30.04.2026.•
1
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture pokrenulo je inicijativu usmerenu na proveru i unapređenje bezbednosti saobraćaja na auto-putevima i moto-putevima u Srbiji.
Zakuvavanje pred izbore: Opozicija i dalje o kolonama, Vučić vređa, a studenti na terenu
30.04.2026.•
22
Predizborna atmosfera u Srbiji se zakuvava. Predsednik Srbije upućuje uvrede, opozicija još ne zna šta tačno treba da radi, a studenti sprovode kampanju na terenu.
Državljani Srbije moći će da glasaju i iz inostranstva, ali je neophodno da se prethodno prijave
30.04.2026.•
2
Građani Srbije koji žive ili se na dan izbora zateknu u inostranstvu mogu da glasaju u najbližem diplomatsko-konzularnom predstavništvu pod uslovom da se na vreme registruju za glasanje van zemlje.
ASNS objavio prvomajski proglas: Gotovo trećina stanovnika Srbije na rubu siromaštva
30.04.2026.•
7
Asocijacija slobodnih i nezavisnih sindikata (ASNS) u prvomajskom proglasu zahteva hitne promene u sferi funkcionisanja institucija i sudstva kako bi se obezbedili bolji uslovi za radnike.
Komentari 25
Pele
Meni
Šteta, ali tako je kako je, Vi ćete sa Kosova i R. Srpske uživati na Beogradu na vodi, Novi Sad na vodi, Expo..........i kupićete stan u Miletovoj zgradi, kad prodate dedovinu.
Lexv
1) Prestali ste da se borite da se bar 3 preporuke ODIHR-a ispune. Zar ste stvarno mislili da cete uspeti da dobijete bolji rezultat ako AV i dalje bude nosilac liste, i dalje imamo fantomske birace, i dalje zatvoreni mediji itd? Sami ste pristali na nefer borbu gde je protivnik u startu imao 20% glasaca vise od vas. A drugi deo opozicije vas je lepo upozorio da tako samo cinite time stetu demokratiji u Srbiji. Mislili ste da ce gradjani sa istim entuzijazmom da izadju i podrze krnju opoziciju a onda ste dobili samar biraca.
2) Uzasno ste se amaterski poneli nakon decembarskih izbora. Infuzije, neki poluprotesti, kuknjava...Sve je to nas opozicione birace dovelo u stanje apatije i stav da ste politicki amateri i da je Vucic svetlosnim godinama ispred vas u organizaciji izbora, pracenju, logistici itd. Jednostavno, niste dorasli zadatku.
3) Stalno ste mislili da ce neko cudo da se desi i da ce pravda pobediti. E pa nece. U stabovima SNS-a se 2 meseca odigavala zestoka kampanja, borilo se za svaki glas, delili se paketi pomoci ljudima, obilazili su od vrata do vrata a sta ste uradili vi? Gde je vasa kampanja? Gde je kontakt sa narodom?
4) Pristali ste da ukljucite u svoje redove, npr. Novom Sadu, dojucerasnje protivnike kao LSV i POKS za koje svi znamo da bi sutra pretrcali u drugi tabor. Ukaljali ste svoje liste ljudima za koje ni rodjena majka ne bi glasala.
Imam jos 10 razloga ali ne stane ovde u tekst.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar