Vučić govorio mladima po svojoj meri o "anarhistima koji su zaposeli fakultete"
Aleksandar Vučić održao je večeras tribinu "za mlade", pod nazivom "Budućnost, a ne prošlost", u organizaciji Srpske napredne stranke.
Na njoj su učestvovali, između ostalih, član Predsedništva SNS Aleksandar Vučić i predsednik SNS Miloš Vučević.
Vučić je poručio da je sada potrebno da pokažemo odlučnost, hrabrost i patriotizam, koji se, kako je rekao, u teškim tenucima pokazuje delima, prenosi Euronews Srbija.
"Budućnost, a ne prošlost, nije nešto što se odnosi samo na mlade ljude, odnosi se na sve ljude u našoj zemlji. I danas, kada bi mnogi hteli da nas vrate u prošlost i za to imaju ogromnu podršku spolja, a za to dobićete, koliko večeras i u narednim danima, mnogo dokaza, naše je da pokažemo odlučnost, da pokažemo hrabrost, da pokažemo sposobnost i da pokažemo patriotizam, da pokažemo koliko volimo svoju zemlju, koliko volimo svoju otadžbinu", istakao je Vučić.
Naglasio je da se patriotizam ne pokazuje u kafani, pevajući lepe pesme i tako što će neko da se busa u prsa govoreći koliko voli svoju naciju, već se patriotizam pokazuje na delu i u teškim trenucima.
"Za mlade ljude patriotizam je posebno važan. Osim toga što moraju da se bore za svoju egzistenciju, za svoju budućnost, za to kako će da ostvaruju svoje snove, kako će da imaju porodicu, da izdržavaju porodicu, da lepo žive. Mladi ljudi sanjaju snove o svojoj zemlji, o tome kako ona mora da izgleda, o tome kakva je njena budućnost, kakvo je mesto u Evropi i svetu, o tome kakav doprinos oni tome mogu da daju, kakav doprinos oni mogu tome da pruže", naveo je Vučić.
Istakao je da je za njega važno to da mi danas u Srbiji možemo da kažemo da se živi neuporedivo pristojnije i dalje nedovoljno dobro nego što je to bio slučaj ranije.
Kako je rekao, naravno, kod nas Srba potpuno je jasno da nikada nije bilo dovoljno popularno u eri socijalnih mreža da neko može i nešto lepo da kaže, da neko može da pohvali nešto.
"Jer lajkove dobijaju samo psovke, ružne i teške reči. Ovo drugo niko ne želi ni da čuje", dodao je on.
"Ne znači da to što smo pasivni i što ćutimo i što smo trpeljivi i strpljivi da smo slabi. Samo, za razliku od Nemačke, Holandije, Engleske i SAD, mi nećemo da primenjujemo fizičku silu ukoliko na to nismo prinuđeni. Mi jednostavno to ne želimo da radimo", rekao je Vučić.
Istakao je da kada je reč o mladim ljudima da je jedan opozicioni političar napao mlade zato što su lepili plakate, jer mu se nije dopala njihova sadržina.
"To je nemoguće da neko od političara ide i da napada mlade ljude zato što mu se ne sviđa njihov politički stav", naveo je Vučić.
Sa druge strane, kako je rekao, napali su ga u opozicionim medijima iznoseći neistine kako bi sa pripadnicima Kobri napao studente.
"Je l mislite da mi je palo na pamet da sa Kobrama izađem, da ih probijemo, da bilo šta, a mogli smo za sedam, osam sekundi. Nije ni jednog sekunda", naveo je Vučić.
Dodao je da je to taj specijalni rat koji lažovi spolja i prevaranti vode protiv Srbije, jer ne mogu da dozvole da im se jedna mala zemlja suprotstavi i da jedna mala zemlja bude tako uspešna, a i dalje samostalna i dalje nezavisna.
"Mladi ljudi, ono što je najvažnije i tiče se vas - vi učite, ja ne mogu da vam podilazim kao što će to drugi političari da rade. Ja ne mogu da vam pričam ono što volite da čujete. Mladost je lepa po sebi, ali mladost već donosi brojne obaveze i odgovornosti. Ja vas molim da se posvetite učenju, sticanju znanja. Bilo gde, na bilo koji način. Jer, na kraju krajeva, svi uvek možete nešto da izgubite i uvek neko nešto može da vam uzme. Ono što niko nikada ne može da vam uzme to je znanje. I to je najvažnije. I za to se borite. Jer bez tog znanja nećete uspeti u životu", poručio je Vučić mladima.
Podsetio je da je "država omogućila" mladima kako lako da dođu do stana.
"I mnogi od naših devojaka i momaka ostajali su kod roditelja i do 40. godine. Nije im zameriti. Danas smo doneli program za stambene kredite za koji vidim da ga napadaju i sad vas obučavaju kako da prevarite državu, koliko je to glupo. Ti isti lažovi plaćeni spolja, kažu, pa dođi uzmi, plati tih 93 evra stan od 75.000, drži godinu dana, još do šeste godine drži to za po 200 evra i onda napusti i nisi ništa platio i baš te briga", naveo je Vučić.
Kako je rekao, ima hrabrosti da kaže šta misli o anarhistima i onima koji su zaposeli fakultet.
"I zamislite vi, dođete nastavniku i kažete, ej, ti ne možeš da uđeš na svoje radno mesto. A od koga posle toga tražite da uvedemo poštovanje za nastavnike? Hoće li deca posle toga da nam tuku nastavnike? A ko će tada biti kriv? Mi ili nastavnici koji su to s njima u dogovoru radili", zapitao je Vučić.
Inače, uoči događaja postavljalo se pitanje da li je reč o skupu samo za mlade naklonjene SNS-u ili svako može da uđe. Nekoliko studenata Poljoprivrednog fakulteta pokušalo je da uđe, ali su ih, kada su pokazali indekse, izbacili napolje, prenosi N1.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Tepić o podršci predsedničkom kandidatu studenata: Moguće, ako to ne bude Milo Lompar
26.06.2026.•
0
Stranka slobode i pravde mogla bi da podrži studentskog kandidata za predsedničke izbore - ukoliko to ne bude Milo Lompar, rekla je potpredsednica SSP-a Marinika Tepić.
RHMZ izdao upozorenje zbog visokih temperatura u Srbiji
26.06.2026.•
1
Republički hidrometeorološki zavod izdao je upozorenje zbog toplotnog talasa koji će od danas pogoditi Srbiju.
Tužilaštvo predložilo raspisivanje poternice za osumnjičenima za ubistvo u Kumodražu
25.06.2026.•
4
Više javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda da raspiše poternicu za N.K. zbog sumnje da je 22. juna ubio D. V. i ugrozio još četiri osobe u ugostiteljskom objektu na Voždovcu.
Tintor: Čak i da je simulirana upotreba "zvučnog topa", ne može se govoriti o napadu na ustavno uređenje
25.06.2026.•
12
Sve i kada bi bilo apsolutno tačno da je simulirana upotreba zvučnog topa, simulacijom nečega ne možete da izvršite ni krivično delo terorizma, ni krivično delo oružane pobune, ni napada na ustavno uređenje.
Policijsko nasilje, pritisci i targetiranje: Šta pokazuje izveštaj o pravima mladih u Srbiji
25.06.2026.•
1
Incidenti tokom studentskih i građanskih protesta pokazali su sistemski obrazac nasilja policije tokom 2025. godine i prekomernu upotrebu sile prema mladima.
Ekspo: Nije bilo nedoličnog ponašanja prema novinarima CINS-a
25.06.2026.•
1
Kompanija Ekspo 2027 danas je, reagujući na navode o zastrašivanju i ometanju novinara Centra za istraživačko novinarstvo ispred sedišta te kompanije, saopštila da prema njihovim saznajima nije bilo nedoličnog ponašanja.
OSMOSMERKA: Udarnički
25.06.2026.•
2
Setimo se danas i onih koji su po ovim vrućinama na gradilištima.
Akademik Saičić: Vlast 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i građana
25.06.2026.•
7
Redovni član SANU i profesor Hemijskog fakulteta u Beogradu Radomir Saičić izjavio je da je "svima jasno" da je vlast 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i svih okupljenih građana.
Er Srbija pustila u rad prvi trenažer za erbas A319 i A320 u Srbiji
25.06.2026.•
0
Kompanija "Er Srbija" je uvela prvi "Door Trainer" za avione erbas A319 i A320, kojim se omogućava realistično i bezbedno uvežbavanje procedura rukovanja vratima aviona, kako u redovnim operacijama, tako i u vanrednim.
Tužilaštvo najavljuje postupke i protiv lekara zbog "zvučnog topa": Šta na to kaže struka?
25.06.2026.•
35
Miodrag Marković, zamenik glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, najavio je da će u slučaju upotrebe "zvučnog topa" na studentsko-građanskom protestu procesuirati četiri grupe ljudi.
Radnik povređen na gradilištu u Novom Pazaru
25.06.2026.•
0
Radnik na građevinskom objektu u Novom Pazaru pao je sa višespratnice u Ulici Kej skopskih žrtava.
Više ulica zatvoreno za saobraćaj zbog SNS skupa u Beogradu od 26. do 29. juna
25.06.2026.•
2
Tokom održavanja skupa Srpske napredne stranke od petka 26. juna od 4 sata ujutro do 29. juna do 4 sata ujutro, doći će do zatvaranja za saobraćaj pojedinih ulica u Beogradu.
Pepko povlači iz prodaje narukvice za decu zbog rizika od povrede
25.06.2026.•
1
Narukvice za decu sa motivom kapibare, koje se prodaju u Pepko radnjama, povlače se sa tržišta Srbije zbog rizika od povreda.
NUNS osudio pritisak na novinare CINS-a ispred Ekspa
25.06.2026.•
0
Nezavisno udruženje novinara Srbije izrazilo je zabrinutost zbog incidenta koji se dogodio 23. juna ispred sedišta kompanije Ekspo u Beogradu, kada su tri nepoznata muškarca prišla novinarima CINS-a.
Udruženje "Moja Srbija" ponovo traži od ministra hitno puštanje vaučera za odmor u Srbiji
25.06.2026.•
5
Udruženje "Moja Srbija" uputilo je danas novi dopis ministru turizma i omladine Huseinu Memiću i zatražilo je da se odmah puste u opticaj vaučeri za odmor u Srbiji.
Mimović uputio urgentno pismo Gaspromu: Spreman za kupovinu udela u NIS-u, nudi dve milijarde evra
25.06.2026.•
25
Direktor i vlasnik kompanije "KFT Senator Treasury G.T.7 Dva" iz Subotice Ranko Mimović rekao je danas da je uputio urgentno pismo predsedniku uprave Gasproma Alekseju Mileru.
Komentari 36
Fića
Kralj Ibi je rekao "promeniće ovaj narrod za neki bolji", a vidimo i tebe u tom pravcu...!
Samo, Srbija je ovo...
Izdržala i osmanlije i austrougarce i hitlerovce i komunce i dosovce, pa če i vama da vidi leđa...!!!
"Acco zrbiNeee".
Pravdoljubiv
otac Makarije
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar