
Meštani Loka u problemu zbog pasa lutalica, iz opštine poručuju da ih "humano sakupljaju"
Opština Titel postupila je po žalbi građana sela Lok, a JKP "Komunalac" obavlja humano sakupljanje pasa lutalica po pozivu građana.
Meštani Loka imaju problem sa napuštenim psima koji im ubijaju živinu i stoku, a od objavljivanja teksta na portalu 021.rs, građani su ponovo pisali u Fejsbuk grupi "Volem Lok" sa žalbama da se problemi nastavljaju.
Tako je jedna meštanka objavila da su psi napali i poubijali obor svinja, a u komentarima su građani nastavili da dele svoja iskustva.
Još jedna građanka je napisala da je danas, 13. februara, oko četiri sata ujutru pas napao krmaču koju drži i da ju je uspela odbraniti, dok je druga u odgovoru na tu objavu postavila video snimak psa koji u ustima nosi nešto što liči na nogu neke životinje.
Načelnica opštinske uprave Titel Sonja Pejakić za 021.rs kaže da su postupili po žalbi građana.
"JKP 'Komunalac' vrši humano sakupljanje lutalica po pozivu građana. Ova firma je u svom programu poslovanja za tekuću godinu isplanirala program humanog sakupljanja pasa lutalica, a javna nabavka će biti raspisana najkasnije 25. februara, te će se rešavanju ovog problema pristupiti na jedan sveobuhvatniji i efikasniji način", objašnjava.
Dodaje i da meštani koji žele nadoknadu štete od strane Opštine Titel treba istu da traže sudskim putem, kroz sudske postupke.
Podsetimo, portal 021.rs je pisao o problemima meštana sela Lok zbog toga što im psi lutalice ubijaju živinu i stoku, a napadaju i ljude.
Meštani su se u više navrata obraćali Opštini Titel za pomoć, ali, kako su rekli, ne vide da je Opština išta učinila po tom pitanju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Skupština Pančeva nije se izjašnjavala o inicijativi za besplatne udžbenike
10.09.2025.•
0
Vlast u Pančevu odbila je da na dnevni red današnje sednice skupštine stavi narodnu inicijativu o besplatnim užbenicima, uz obrazloženje da potpisi nisu sakupljeni na vreme.
Sudar kod Pećinaca: Jedna osoba poginula, dve povređene
10.09.2025.•
0
Jedna osoba je poginula u saobraćajnoj nesreći na putu Pećinci-Dobrinci.
Preduzetnik iz Odžaka primoran da zatvori firmu zbog političkih pritisaka
10.09.2025.•
6
Marko Starčević, vlasnik preduzeća iz Odžaka obratio se javnosti po ulasku u postupak zatvaranja firme na koji je bio primoran zbog kontinuiranih sistemskih pritisaka na njega i familiju.
Iz saobraćaja isključeno 16 vozača u Južnobačkom okrugu
09.09.2025.•
0
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se devet saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba poginula, dve su zadobile teške povrede, a osam je lakše povređeno.
Privedeno 13 osoba iz Bačke Palanke: Gađali se bakljama, bačen i Molotovljev koktel usred dana
09.09.2025.•
6
Policija u Bačkoj Palanci podnela je zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv 13 meštana, od kojih su četvorica maloletni.
Komične laži zrenjaninske vlasti: Formula 1, bob staza, akva park...
09.09.2025.•
13
Teško je i setiti se svih laži koje su predstavnici gradske vlasti u Zrenjaninu servirali prethodnih trinaest godina, piše zrenjaninski.com.
FOTO: Zrenjaninci došli do podataka platnih kartica 122 osobe, koristili tuđ novac za onlajn klađenje
09.09.2025.•
2
Zrenjaninska policija je uhapsila D. L. (18), D. P. (19) i B. S. (19), svi iz Zrenjanina, dok je protiv Ž. M. (20), takođe iz ovog grada, podneta krivična prijava zbog falsifikovanja i zloupotrebe platnih kartica.
Kamion sleteo sa puta kod Šimanovaca, udario u ogradu i prevrnuo se: Vozač poginuo na licu mesta
09.09.2025.•
0
Vozač kamiona poginuo je jutros oko 3.30 časova na putu iz Šimanovaca ka Pećincima.
Zbog smene direktora: Jednočasovni štrajk upozorenja danas i narednih dana u pet zrenjaninskih škola
09.09.2025.•
0
Zaposleni u zrenjaninskim osnovnim školama u kojima su u petak smenjeni direktori stupiće u štrajk upozorenja jednosatnom obustavom rada danas i naredna dva dana.
Izmenjen režim saobraćaja kod petlje Pećinci: Radovi do 19. septembra
09.09.2025.•
0
Režim saobraćaja izmenjen je od danas, 9. septembra kod petlje Pećinci.
Zapalio se teretni voz blizu Sremske Mitrovice
08.09.2025.•
1
Večeras oko 19 časova na pruzi Beograd - Šid u Laćarku izbio je požar na teretnom vozu.
Policija u Bačkoj Palanci rasvetlila tri krađe: Osumnjičen maloletni dečak iz Novog Sada
08.09.2025.•
2
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Bačkoj Palanci rasvetlili su tri krivična dela krađa, za koja je osumnjičen dvanaestogodišnjak iz Novog Sada.
VIDEO: Maskirani muškarci sa palicama u centru Bačke Palanke, bačena i zapaljiva naprava
08.09.2025.•
12
Na snimku koji kruži društvenim mrežama prikazani su maskirani muškarci koji usred dana, u centru Bačke Palanke, trče ulicom noseći palice.
Menja se režim saobraćaja na deonici od petlje Ruma do petlje Pećinci: Radovi do 20. septembra
07.09.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen od ponedeljka, 8. septembra na deonici od petlje Ruma do petlje Pećinci.
Nova nedelja, nove akcije prikupljanja krvi u Novom Sadu i drugim delovima Vojvodine
07.09.2025.•
1
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Protest ispred Policijske uprave u Subotici: Solidarnost sa Novosađanima
06.09.2025.•
3
Grupa građana okupila se ispred Policijske uprave u Izvorskoj ulici u Subotici, u znak solidarnosti i podrške građanima Novog Sada koji su u petak uveče doživeli "brutalnost i represiju policije".
Izmena saobraćaja na auto-putu kod Subotice od ponedeljka
06.09.2025.•
0
Od ponedeljka, 8. septembra, zbog radova, biće izmenjen režim saobraćaja na auto-putu kod Subotice.
Iz saobraćaja isključen 21 vozač u Južnobačkom okrugu
05.09.2025.•
0
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se deset saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba poginula, jedna je zadobila teške povrede, a pet je lakše povređeno.
Roditelji u Subotici protiv premeštanja vaspitača u vrtiću "Naša radost"
04.09.2025.•
1
Peticiju protiv premeštanja vaspitača i rasformiranja dečjih grupa u Predškolskoj ustanovi "Naša radost" pokrenula je grupa roditelja u Subotici.
Južnobački okrug: Iz saobraćaja isključen 21 vozač, trojica zadržana u policiji
04.09.2025.•
0
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se šest saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba zadobila teške povrede, a četiri su lakše povređene.
Školarci u Čenti ostali bez užine, roditelji se žale i na pacove
04.09.2025.•
3
Za učenike i roditelje iz Čente nova školska godina je počela, umesto svečano kako bi trebalo, problemima.
Komentari 8
Goran S.
Tender raspisan i namešten.
Potom možda i to preduzeće i uhvate pse lutalice .ali zato pusti u drugo mesto opet da lutaju. Inače firmin azil bi bio prebukiran .
A intervencije se naplaćuju debelo . Pitam vas ko kontroliše Firmu niti su psi registrovani, džipovani . I sve u krug. Stanovnici cele opštine Titel treba da ćute , budu slepi i gluvi na sve to , da prihvate da je sve to za dobrobit svih gradjana samo džep i novčanik nije isti . 1350€ po intervenciji evropa nam se smeje.
@Pićuka
Seljak
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar