Tužilaštvo za organizovani kriminal zatražilo je od MUP-a da ispita odgovorna lica u kineskim kompanijama koje su bile angažovane na rekonstrukciji pruge od Novog Sada do Mađarske.
@Podbara
Eno ti analiza dokumentacije i svih dostavljenih dokaza koju je obavila Anketna komisija, zatim materijal kojim raspolaže arhitekta Đajić, pa proceni šta je presmešno. Korupcija je uzrok. Nerealno uvećanje troškova, nestručni podizvođači i izvođači (probaj ti da dobiješ takav posao, a da si godinu dana pre toga bio registrovan kao čistač tepiha), činjenica da je stanica radila sve vreme izvođenja radova (sa sve drvenim skelama na ulazu), pritisak iz kancelarije predsednika da se radovi ubrzaju, otvaranje stanice ne jednom, nego dva puta od strane najviših državnih funkcionera, uklanjanje dokaza nakon pada, laganje u vezi rekonstrukcije nadstrešnice (laž da nije rekonstruisana iako su odsečeni ankeri koji su držali nadstrešnicu, a na nju natovareno gvožđa i stakla tri puta više od dozvoljene mere), orkestrirano zataškavanje od strane funkcionera i lojalnih medija, guranje priče o terorističkom napadu i mnogo još koječega. Ako ti zaobiđeš sve ove činjenice, onda si ti presmešan.
Sve ovo je jako loše za kineski imidž u Evropi, a jasno je da je korupcija i to velika. Ko je sve umešan...zna vrh države, a panika što hvata ambasadora, neki dan su dvojica bivših ministara u Kini osuđeni na smrtnu kaznu!
I sve da je tako, postavlja se pitanje zašto se ne privedu na saslušanje oni koji su svojim potpisom garantovali da je sve OK.
Idemo redom: Postojao je projekat rekonstrukcije na koji su dali saglasnost sve face, neću da ih imenujem, zatim izvođači radova koji su radili u skladu sa projektom, a sve što se radi na projektu mora da prati nadzorni organ koji mora na svaku devijaciju da reaguje. Poznato je ko je bio u tom odboru! Zatim nakon završenih radova neko je svojim potpisom garantovao da je sve OK. Zašto se taj koji je garantovao svojim potpisom da je sve OK ne pozove da kaže na osnovu čega je stavio svoj potpis.
Ovo mora da se razreši a ne da se pre bilo kakve istrage optužuje bilo ko pa čak i AV. Kako se odmah nakon tragedije optužio AV? Hoćemo istinu.
Da li je bilo korupcije, to neka tužilaštvo istraži i neka se svi u lancu najstrože kazne. Davati proizvoljne tvrdnje za nešto za čega ne postoji validan dokaz je presmešno.
@ Ana
Upravo tako! Jeftin kvadrat, stanovi koje su posle izdali za mesecnu kiriju vecu od rate kredita, visoke plate, napredovanje… sve ono sto je Sloba pogresio i propustio da uradi.
Pa Vučko je sam rekao da je kineskom ambasadoru dao garancije da niko od kineskih izvođača neće biti saslušavan u vezi nadstrešnice.
Ali hajde da vidimo to tužilaštvo šta je radilo po pitanju drugih afera vlasti sve ove godine... Sada mi se to VJT i TOK predstavljaju kao "hteli bi oni da reše to, ali im vlast ne da...". Nemam ja nikakvo poverenje ni u tužilaštvo. I tužilaštva su zrela za raspuštanje i reorganizaciju.
Čemu služi nadzor ako hapsite izviđače? Ili su krivi oni iz nadzora ili je neko na višoj instanci namerno ignorisao upozorenja, primedbe i preporuke nadzora da bi otvarao stanicu dva puta jer mu je tako odgovaralo zbog kampanje. I zašto je tužilaštvo pustilo vesaru, monu i anitu?
I koji je politički program SNS? Kriminal i bezakonje ne smeju da stanu?
Baš me interesuje da li bi neobrazovana ćacad vikala Vućiću da je neko njihov bio ispod nadstrešnice ili auta SNS poslušnika?
Cena rekonstrukcije Železničke stanice porasla za skoro 300 posto!
Na stranu sve ljudi, ima nas na obe strane međutim SVI MI PLAĆAMO POREZ, za čega da neko otima, uzima, pljačka?
Jel to PODRŽAVATE !
Uzimaju nam od roditelja, od dece i trpaju sebi u džep. Kako možete da bilo šta pozitivno kažete za te napredne ljude, ZAŠTO?
I na kraju odrade posao loše, padne im nadstrešnica i pogine 16 nedužnih ljudii. I nikom ništa, čuvaju jedni drugima leđa, rade sve što mogu da ne dođe do istrage. Opet ko može u Novom Sadu ovo da podrži? Ko je taj, imaš li obraza čoveče.
sto bi studentska lista i njihovi predstavnici rekli: "evropa i zapad drze vucica na vlasti"
eto im i dokaza za to, idu sa patrijarhom kod putina po blagoslov za batinjanje ljudi, a kinezi sakrivaju pravog krivca za pad nadstresnice... sto logicno dovodi do zakljucka da mu EU i ceo Zapad cuvaju ledja, jel tako? ko ima dva grama mozga, sve je vise nego jasno!!!!
Opsala, da pitam još jedared - zašto je tadašnji premijer dan nakon pada nastrešnice hitno otputovao u Šangaj, kao na neki "sajam".
Koliko su ovi ljudi potpuno odsečeni od realnosti, i misle da mogu da rade šta požele, samo ovog puta se radi o LJUDSKIM ŽIVOTIMA.
Važniji im neki kinez sa kojim su se talili, od nedužnih ljudi koji su poginuli jer je vlast proglasila železničku stanciu za najbezbedniju u Evropi.
Prosto mi je nestvarno da naredni i preko toga olako prelaze, kao da se ne radi o ljudima, zbog svoje i tuđe korupcije spremni su da gaze ustav ove divne zemlje, spremni su da sve urade kako bi ostali na vlasti.
Da li postoji Novosađanin ( da nije beskičmenjak, ucenjeni radnik JKP ), koji može da podrži danas ove ljude koji danas vode NS i Srbiju, kako možete? Imate li obraza? Stida i srama?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Tužilaštvo osam puta tražilo da se saslušaju kineski izvođači u vezi sa nadstrešnicom, MUP sve ignorisao
Autor: Radar (Nataša Korlat)
Novi Sad
•07.05.2026.
•08:50
Komentari 31
Skala
Komsija
Gordan
Antuntun
Eno ti analiza dokumentacije i svih dostavljenih dokaza koju je obavila Anketna komisija, zatim materijal kojim raspolaže arhitekta Đajić, pa proceni šta je presmešno. Korupcija je uzrok. Nerealno uvećanje troškova, nestručni podizvođači i izvođači (probaj ti da dobiješ takav posao, a da si godinu dana pre toga bio registrovan kao čistač tepiha), činjenica da je stanica radila sve vreme izvođenja radova (sa sve drvenim skelama na ulazu), pritisak iz kancelarije predsednika da se radovi ubrzaju, otvaranje stanice ne jednom, nego dva puta od strane najviših državnih funkcionera, uklanjanje dokaza nakon pada, laganje u vezi rekonstrukcije nadstrešnice (laž da nije rekonstruisana iako su odsečeni ankeri koji su držali nadstrešnicu, a na nju natovareno gvožđa i stakla tri puta više od dozvoljene mere), orkestrirano zataškavanje od strane funkcionera i lojalnih medija, guranje priče o terorističkom napadu i mnogo još koječega. Ako ti zaobiđeš sve ove činjenice, onda si ti presmešan.
Grbavi
Ajme
Drzavni udar
Daec
Saša
pajo patak
Jovo
A koliko juče rekoše da nisu.
Vreme nije saveznik u lažima.
Podbara
Idemo redom: Postojao je projekat rekonstrukcije na koji su dali saglasnost sve face, neću da ih imenujem, zatim izvođači radova koji su radili u skladu sa projektom, a sve što se radi na projektu mora da prati nadzorni organ koji mora na svaku devijaciju da reaguje. Poznato je ko je bio u tom odboru! Zatim nakon završenih radova neko je svojim potpisom garantovao da je sve OK. Zašto se taj koji je garantovao svojim potpisom da je sve OK ne pozove da kaže na osnovu čega je stavio svoj potpis.
Ovo mora da se razreši a ne da se pre bilo kakve istrage optužuje bilo ko pa čak i AV. Kako se odmah nakon tragedije optužio AV? Hoćemo istinu.
Da li je bilo korupcije, to neka tužilaštvo istraži i neka se svi u lancu najstrože kazne. Davati proizvoljne tvrdnje za nešto za čega ne postoji validan dokaz je presmešno.
@Dusan
hm?
Upravo tako! Jeftin kvadrat, stanovi koje su posle izdali za mesecnu kiriju vecu od rate kredita, visoke plate, napredovanje… sve ono sto je Sloba pogresio i propustio da uradi.
Crni Branislav
Ali hajde da vidimo to tužilaštvo šta je radilo po pitanju drugih afera vlasti sve ove godine... Sada mi se to VJT i TOK predstavljaju kao "hteli bi oni da reše to, ali im vlast ne da...". Nemam ja nikakvo poverenje ni u tužilaštvo. I tužilaštva su zrela za raspuštanje i reorganizaciju.
A
Miloš
Dusan
sale
Damir
Zebra
Baš me interesuje da li bi neobrazovana ćacad vikala Vućiću da je neko njihov bio ispod nadstrešnice ili auta SNS poslušnika?
NS tim
Na stranu sve ljudi, ima nas na obe strane međutim SVI MI PLAĆAMO POREZ, za čega da neko otima, uzima, pljačka?
Jel to PODRŽAVATE !
Uzimaju nam od roditelja, od dece i trpaju sebi u džep. Kako možete da bilo šta pozitivno kažete za te napredne ljude, ZAŠTO?
I na kraju odrade posao loše, padne im nadstrešnica i pogine 16 nedužnih ljudii. I nikom ništa, čuvaju jedni drugima leđa, rade sve što mogu da ne dođe do istrage. Opet ko može u Novom Sadu ovo da podrži? Ko je taj, imaš li obraza čoveče.
Гојко
Има ту још пацијената
Mileta
420
eto im i dokaza za to, idu sa patrijarhom kod putina po blagoslov za batinjanje ljudi, a kinezi sakrivaju pravog krivca za pad nadstresnice... sto logicno dovodi do zakljucka da mu EU i ceo Zapad cuvaju ledja, jel tako? ko ima dva grama mozga, sve je vise nego jasno!!!!
Damir
501
ccc
Novosađanin
Koliko su ovi ljudi potpuno odsečeni od realnosti, i misle da mogu da rade šta požele, samo ovog puta se radi o LJUDSKIM ŽIVOTIMA.
Važniji im neki kinez sa kojim su se talili, od nedužnih ljudi koji su poginuli jer je vlast proglasila železničku stanciu za najbezbedniju u Evropi.
Prosto mi je nestvarno da naredni i preko toga olako prelaze, kao da se ne radi o ljudima, zbog svoje i tuđe korupcije spremni su da gaze ustav ove divne zemlje, spremni su da sve urade kako bi ostali na vlasti.
Da li postoji Novosađanin ( da nije beskičmenjak, ucenjeni radnik JKP ), koji može da podrži danas ove ljude koji danas vode NS i Srbiju, kako možete? Imate li obraza? Stida i srama?
Svi
Ana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H