Na sednici o Generalnom urbanističkom planu koja je danas više puta prekidana došlo je i do fizičkog sukoba aktivista sa pripadnicima obezbeđenja u Skupštini grada.
Kako javlja reporter 021.rs sa lica mesta, do incidenta je došlo tokom sednice.
Zbog velike gužve nije se tačno videlo kako je do incidenta došlo, ali kako se vidi u video snimku koji je načinio 021.rs, aktivista priča kako ga je neko povukao za kosu sa leđa i udario ga.
Nakon ovoga građani su se raspravljali sa obezbeđenjem.
Podsetimo, javna sednica Komisije za planove na kojoj se govori o Nacrtu Generalnog urbanističkog plana Novog Sada danas je počela u 9 časova i više puta je prekidana zbog pokušaja nadglasavanja građana i aktivista sa urbanistima koji su čitali prigovore i odluke o prigovorima.
Građani su prekinuli sednicu više od pet puta do sada. Navodno je jedan od aktivista polio vodom direktora "Urbanizma" Dušana Miladinovića i njegov računar. Propalo je više pokušaja da se održi sednica, jer prisutni građani stalno nadglasavaju urbaniste koji ne uspevaju da čitaju prigovore.
Građani su ponovili zahtev da se obustavi donošenje GUP-a i da se raspusti komisija zbog sukoba interesa.
Inače, sama sednica protiče uz jake mere obezbeđenja. Na licu mesta su pripadnici policije u civilu kao i pripadnici skupštinskog obezbeđenja, ali i obezbeđenje u crnom bez ikakvih oznaka koje pretresa svakog ko uđe u Skupštinu grada.
tokom fizickog obracuna privatnog obezbedjenja sa gradjaninom policija nije bila prisitna u objektu. A bila je tog jutra tamo njih trojica u civilu. Zasto je policija sklonjena?
Njiov debeli nosati vođa je isto polivao čak i
pištolj vadio, a oni su mu aplaudirali. Gde im je
sada moral kada im se to isto dešava zašto ponovo
ne aplaudiraju? Molim Mare da ne kalja lepo
dalmatinsko ime kada objavljuje svoja razmišljanja
iz nesvesti . Pomislio bi neko da nije iz ovih krajeva
i da je "protjerana".
Sada joj je valjda jasno i zašto.
Sudeći po broju minusa na zdravorazumske
komentare botovi rade dodatno jer se vlasti
klima fotelj ,a nalogodavci međedi pritiskaju
što im se neće dobro završiti po položaje i porodice.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Nezavisno društvo novinara Vojvodine osudilo je u saopštenju razbijanje automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića, profesora Univerziteta u Novom Sadu i programskog direktora NDNV-a.
Završen je skup na turbo kružnom toku na koji su pozvali studenti u blokadi, a ključne poruke su bile vezane za položaj novinara u Srbiji, policijsku torturu i njenu reformu i birački spisak.
Prijemni za upis u 7. razred osnovne škole pri Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu, koji pohađaju učenici sa posebnim sposobnostima za matematiku, polagalo je samo 36 učenika.
Studentski skup u Novom Sadu održan je na turbo kružnom toku, na raskrsnici Fruškogorske i Bulevara cara Lazara. Glavne poruke odnosile su se na izbore, policiju i medije.
Reprezentativci Srbije osvojili su na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi tri srebrne medalje, dva bronzana odličja i jednu pohvalu, saopštilo je danas Društvo matematičara Srbije.
Maturanti Karlovačke gimnazije saopštili su da ne žele prisustvo Bogdana Ilića, poznatog kao Baka Prase, na svojoj maturskoj večeri, ali se on pak pojavio, nakon čega je došlo do prepirke sa roditeljima.
Komentari 36
Dunav
Mastodont
9
pištolj vadio, a oni su mu aplaudirali. Gde im je
sada moral kada im se to isto dešava zašto ponovo
ne aplaudiraju? Molim Mare da ne kalja lepo
dalmatinsko ime kada objavljuje svoja razmišljanja
iz nesvesti . Pomislio bi neko da nije iz ovih krajeva
i da je "protjerana".
Sada joj je valjda jasno i zašto.
Sudeći po broju minusa na zdravorazumske
komentare botovi rade dodatno jer se vlasti
klima fotelj ,a nalogodavci međedi pritiskaju
što im se neće dobro završiti po položaje i porodice.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar