"Ekstra zona" od danas u Novom Sadu, evo u kojim ulicama se parkiranje ograničava na sat vremena
Nekoliko parkirališta u "crvenoj" zoni od danas, 1. novembra, preći će u novouspostavljenu "ekstra" zonu, u kojoj se parkiranje ograničava na sat vremena.
Foto: 021.rs
JKP "Parking servis" je izmene najavio tek jedan dan pre početka primene "ekstra" zone u Novom Sadu. Osim toga, pojedine ulice koje su bile u "plavoj" zoni sada će preći u "crvenu".
U "ekstra" zonu, u kojoj je parkiranje ograničeno na sat vremena, za šta treba da se izdvoji 70 dinara, ulaze sledeće ulice:
- Narodnih heroja
- Bulevar Mihajla Pupina (na delu između Jovana Đorđevića i Jevrejske)
- Ilije Ognjanovića
- Ise Bajića
- Konstantina Danila
- Parkiralište u Ignjata Pavlasa
Parkiranje u "ekstra" zoni može da se plati SMS-om na broj 8210.
U "ekstra zoni" parkiranje će se naplaćivati radnim danima od 7 do 21h, i subotom od 7 do 14h.
Iz "plave" u "crvenu" zonu prelaze sledeća parkirališta:
- Dunavska ulica
- Bulevar Mihajla Pupina (od Jovana Đorđevića do Trg neznanog junaka)
- Bulevar oslobođenja (od Bulevara kralja Petra I do Novosadskog sajma)
- Maksima Gorkog (od Bulevara oslobođenja do Dimitrija Tucovića)
- Bulevar kralja Petra I (deo između ulica Braće Jovandić i Kraljevića Marka)
U "crvenoj" zoni je omogućeno parkiranje na dva sata, a cena po satu je 53 dinara. Plaćanje je moguće i SMS-om, na broj 8211.
Iz "bele" u "plavu" zonu prelazi parkiralište u Vojvođanskoj ulici. U "plavoj" zoni nema vremenskog ograničenja, parkiranje se plaća na broj 8212, a cena po satu je 44 dinara.
Portal 021.rs otkrio je početkom oktobra da će "Parking servis" izmeniti način "zoniranja" parkirališta u gradu. Međutim, iz preduzeća se nisu oglašavali o tome kada će biti uvedena nova zona u gradu, kao ni koje ulice će se naći u njoj. To čine tek sada, dan pred početak uvođenja "ekstra" zone.
Nove odluke oslanjaju se na "Smart plan", koji je Fakultet tehničkih nauka izradio još 2019. godine, sa predlogom o osnivanju novih parking zona, među kojima je i nova - "ekstra". Osim toga, preporučuje se i izgradnja spratnih i podzemnih garaža, što je u toku.
Uvođenje "ekstra" zone poklapa se sa gradnjom podzemnih garaža u Modene i kod Banovine, dok se čeka da koncesionar "Javne garaže" započne sa radovima na Trgu republike, te da preuzme od grada zemljište u Šafarikovoj ulici, gde je planirana nadzemna garaža.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Humanitarna akcija "Ispružite ruku za život" u petak u Novom Sadu
04.06.2026.•
0
Humanitarna akcija dobrovoljnog davanja krvi pod nazivom "Ispružite ruku za život" održaće se u petak, 5. juna, u Novom Sadu.
Profesor Mihić u petak ispred Rektorata drži predavanje, studenti pozivali na skup
04.06.2026.•
3
Inicijativa "Glas" studenata Filozofskog fakulteta u Novom Sadu pozvala je na okupljanje u petak, 5. juna, ispred Rektorata Univerziteta u Novom Sadu, gde će profesor Vladimir Mihić održati javno predavanje.
Prskanje komaraca na području Novog Sada od sutra do ponedeljka
04.06.2026.•
0
Od petka 5. juna do ponedeljka 8. juna na teritoriji Novog Sada biće sprovedena serija tretmana protiv odraslih formi komaraca, iz vazduha i sa zemlje, saopštila je Ciklonizacija.
Slobodan univerzitet o Mihiću: Nastavlja se sezona lova zbog podrške studentima
04.06.2026.•
3
Odluka Senata Univerziteta u Novom Sadu da ne podrži reizbor u zvanje vanrednog profesora Vladimira Mihića predstavlja nastavak sezone lova, poručuju u Slobodnom univerzitetu.
U petak promenljivo oblačno i toplo
04.06.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti promenljivo oblačno, a posle podne povećanje oblačnosti.
Brajan Brković (uslovno) osuđen na zatvor zbog panjeva i stabala
04.06.2026.•
4
Član aktiva Građanskog pokreta Bravo Brajan Brković osuđen je na devet meseci zatvora, uslovno na dve godine, zbog akcije "Tragovima zločina" iz 2023. godine.
Završen sastanak roditelja đaka Jovine gimnazije i ministra prosvete: Obećana pomoć u rešavanju krize
04.06.2026.•
12
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković sastao se sa roditeljima đaka Jovine gimnazije, a roditelji su rekli da je razgovor bio konstruktivan, ali da ministar nije bio upoznat sa dubinom krize.
VIDEO: Ćaciji okružili novosadske studente u Karavukovu
04.06.2026.•
18
Studente Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, koji učestvuju u akciji "Student u svakom selu", okružile su pristalice Srpske napredne stranke.
Sezona kupanja na bazenima na "Sajmištu" počinje u petak
04.06.2026.•
0
Sezona kupanja na bazenima Sportskog centra "Sajmište" počinje u petak, 5. juna.
Vladimir Mihić ostaje bez posla na Filozofskom fakultetu posle prigovora Drida, Senat glasao tajno
04.06.2026.•
47
Vanredni profesor Filozofskog fakulteta Vladimir Mihić ostaje bez posla u ovoj visokoškolskoj ustanovi nakon tajnog glasanja Senata Univerziteta, posle prigovora dekana DIF-a Patrika Drida.
FOTO Pismo Almašanke: Kraj naružen grafitima, bez reakcije nadležnih
04.06.2026.•
14
Vandalizam i oštećenja javnog i privatnog prostora, što pretežno čini pisanje grafita po fasadama kuća, ponovo je problem u Almaškom kraju.
Protest roditelja Jovinih đaka ispred Ministarstva prosvete
04.06.2026.•
1
Roditelji učenika Jovine gimnazije okupili su se ispred Ministarstva prosvete u Beogradu, zbog, kako su naveli, uništavanja jedne od najuglednijih gimnazija u Srbiji.
Arpad Mesaroš: Pozorište ne sme da bude mlaka voda
04.06.2026.•
0
Na sceni Arpad Mesaroš retko ostavlja prostor za sigurnu distancu. U predstavama Andraša Urbana njegovi likovi deluju kao da nastaju na samoj granici između tela i emocije otvoreni,ranjivi, često brutalno iskreni.
VIDEO Senat odlučuje o izboru u zvanje profesora Mihića: Ispred Rektorata kolege, studenti i građani
04.06.2026.•
1
Sednica Senata Univerziteta u Novom Sadu počela je u 10 časova, a na njoj se odlučuje o izboru u zvanje profesora Filozofskog fakulteta Vladimira Mihića.
FOTO: Zgrada u centru Novog Sada ozbiljno oštećena, stanari tužili grad
04.06.2026.•
23
Stanari zgrade u Svetozara Miletića 24 godinama upozoravaju da je objekat ozbiljno ugrožen, te da novac za sanaciju prevazilazi njihove mogućnosti.
Nerešeno: U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
04.06.2026.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
Senat Univerziteta danas odlučuje o profesoru Vladimiru Mihiću, skup podrške ispred Rektorata
04.06.2026.•
17
Senat Univerziteta u Novom Sadu danas, 4. juna, odlučuje o izboru u zvanje profesora Vladimira Mihića.
Nestabilno vreme i brojna dešavanja: Vodič za četvrtak u Novom Sadu
03.06.2026.•
0
Pred Novosađanima je još jedan četvrtak, a ovaj put osim mnogo događaja možete da očekujete i oluju.
Otvoren konkurs SKCNS-a za izlagačku sezonu likovnog programa
03.06.2026.•
0
Konkurs SKCNS-a za izlagačku sezonu likovnog programa 2027. godine otvoren je od utorka, 2. juna.
Radovi na kolovozima u Veterniku i Kaću: Privremene obustave saobraćaja u više ulica
03.06.2026.•
3
Radovi na popravci i asfaltiranju kolovoza izvode se ovih dana na teritoriji mesnih zajednica Veternik i Kać, u okviru redovnog održavanja putne infrastrukture.
Deo Štranda u subotu zatvoren zbog održavanja INVICTUS trke
03.06.2026.•
1
Deo novosadskog kupališta Štrand biće zatvoren za posetioce u subotu, 6. juna, zbog održavanja sportske manifestacije INVICTUS trka.
Komentari 82
DM
Ti sto parkiraju u centru preko puta Gradske kuce su stanovnici ulice Kralja Aleksandra. Ne znam sta Vam je tu nejasno?Kada završe garazu, parkiracemo tamo.
lalos
Коментатор
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar