Novosađanin iz Malog Beograda traži uličnu rasvetu, nadležni kažu da će sve biti sređeno
Novosađanin koji živi u naselju Mali Beograd tražio je od nadležnih da se u ovoj ulici postavi ulična rasveta, trotoari i "ležeći policajci", a iz gradske uprave kažu da će biti rešeno.
Foto: 021.rs
Jedan od stanovnika Ulice Đakona Avakuma je u anketi portala 021.rs napisao da je ovo jedna od glavnih ulica u naselju, ali da nema uličnu rasvetu.
"Živimo u zoni sumraka. Još jedan problem je i što ne postoji pešačka staza, a ulica je izuzetno prometna. 'Ležeći policajci' bi bili jedna velika prednost", napisao je ovaj Novosađanin.
Iz Gradske uprave za građevinsko zemljište i investicije za 021.rs kažu da će u "najskorijem vremenskom periodu" biti postavljena tri usporivača brzine u ovoj ulici.
"Zahtev građana za unapređenjem bezbednosti u saobraćaju u Ulici Đakona Avakuma u potpunosti je opravdan, zbog čega je ova gradska uprava izradila saobraćajni projekat na osnovu kog je Gradska uprava za saobraćaj i puteve donela rešenje da se u najskorijem vremenskom periodu postave tri usporivača brzine u ovoj ulici", navode.
Iz ove gradske uprave dodaju da su upoznati sa problemom nedostatka pešačkih staza u ovoj ulici, ali da je najpre potrebno rešiti imovinsko-pravne odnose jer se većina parcela na kojima bi trebalo da se izrade staze u privatnom vlasništvu.
"Prema planiranoj regulaciji ulice Đakoma Avakuma planirani su dvostrani trotoari širine 1.60 metara i jednostrana biciklistička staza širine 2 metra, kao i jednostrano javno osvetljenje. Da bi se realizovala izgradnja saobraćajnih površina prema planskom dokumentu, potrebno je najpre pristupiti rešavanju imovinsko-pravnih odnosa na predmetnom lokalitetu", dodaju oni za naš portal.
Tekst je nastao u okviru projekta "Media for all", koji sprovodi British Council uz finansiranje Vlade Velike Britanije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Vozovi i dalje stoje, Srbijavoz se ne oglašava
03.11.2025.•
9
Vozovi na prugama u Srbiji i dalje ne saobraćaju, nakon dojava o bombama 31. oktobra.
Poskupela rekonstrukcija ulica u Sremskim Karlovcima: Potrebno dodati i ivičnjake
03.11.2025.•
1
Rekonstrukcija Matoševe ulice i Andrea Volnog u Sremskim Karlovcima poskupela je za skoro tri miliona i sada iznosi više od 62,8 miliona dinara sa obračunatim porezima.
Cele nedelje u Novom Sadu sunčano, jutra ledena
03.11.2025.•
0
Naredni dani u Novom Sadu biće sunčani, ali hladni, naročito jutra.
Novosađani danas kreću za Beograd zbog Dijane Hrke: "Pravac je samo jedan"
03.11.2025.•
7
Zborovi građana Novog Sada pozvali su Novosađane da danas krenu ka Beogradu kako bi dali podršku Dijani Hrki, koja je juče stupila u štrajk glađu.
Portal 021.rs nominovan za najbolji informativni sajt u regionu: Glasanje publike u toku
03.11.2025.•
7
Portal 021.rs je treću godinu zaredom nominovan za najbolji informativni sajt u regionu, u izboru koji organizuje Media daily.
Vikend doneo lepe vesti: U Novom Sadu rođeno 17 beba, među njima i blizanci
03.11.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 17 beba.
Danas u Novom Sadu tmurnije, hladnije, a moguća je i kiša
03.11.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti tmurnije i hladnije, uz moguću kišu.
Alonu Ohelu koji je bio u Hamsovom zatočeništvu operisano oko
02.11.2025.•
1
Alon Ohel, koji je bio u Hamsovom zatočeništvu od 7. oktobra 2023. godine i koji je nedavno oslobođen, uspešno je operisan.
VIDEO Protestna šetnja u Novom Sadu: Traže se izbori i lustracija, poslata podrška Dijani Hrki
02.11.2025.•
6
Skup podršku Dijani Hrki, čiji je sin poginuo pod nadstrešnicom i koja štrajkuje glađu, organizovan je i u Novom Sadu. Na večerašnjem skupu građani su zatražili izbore.
Licitacija za zakup poslovnih prostora na pijacama u sredu u "Tržnici"
02.11.2025.•
0
Javna licitacija za davanje u zakup slobodnih poslovnih prostora na pijacama u Novom Sadu održaće se u sredu, 5. novembra.
Zborovi građana Novog Sada večeras organizuju skup podrške Dijani Hrki
02.11.2025.•
1
Zborovi građana Novog Sada večeras organizuju skup podrške Dijani Hrka, čiji je sin jedna od žrtava pada nadstrešnice u Novom Sadu, koja je danas počela štrajk glađu.
Arhiv javnih skupova: Na skupu u Novom Sadu bilo je oko 110.000 ljudi
02.11.2025.•
22
Procenu broja građana na komemorativnom skupu u subotu u Novom Sadu dao je i Arhiv javnih skupova.
Bačulov na odeljenju intenzivne nege, danas neće biti saslušan u tužilaštvu
02.11.2025.•
3
Advokat odbornika u Skupštni Novog Sada Miše Bačulova, Milan Alanović, izjavio je da je njegov klijent stabilnog zdravstvenog stanja, ali je i dalje na odeljenju intenzivne nege.
Šabić: Hapšenje Bačulova kao i druga "spektakularna privođenja" služi istoj svrsi i imaće isti epilog
02.11.2025.•
1
Hapšenja Miše Bačulova, odbornika u Skupštini Novog Sada, imaće sudbinu "sličnih spektakularnih (hapšenja) koje tabloidi koriste za zaluđivanje i zastrašivanje bar dela javnosti, a nadležni organi razvlače u nedogled".
Nedelja pred Novosađanima hladnija, ali uz dosta sunca
02.11.2025.•
0
Nedelja pred Novosađanima biće osetno hladnija, a startovaće tmurnije.
VIDEO: Dijana Hrka započela štrajk glađu, policija joj nije dala da priđe Skupštini Srbije
02.11.2025.•
19
Dijana Hrka, majka Stefana Hrke, poginulog u padu nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici, u 11.52 časa počela je štrajk glađu ispred zgrade Skupštine Srbije u Beogradu.
Građani i studenti pešače iz Novog Sada u Beograd u znak podrške Dijani Hrki
02.11.2025.•
6
Grupa građana, među kojima je i desetak studenata, krenula je iz Novog Sada pešice u Beograd, kako bi podržali Dijanu Hrku koja je započela štrajk glađu.
Vučić: U Novom Sadu u piku bilo oko 40.000 ljudi
02.11.2025.•
65
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da su blokaderi odgovorili negativno na njegovo izvinjenje, za teške reči koje je izgovarao o njima, jer je "takva mladost, u revolucinarom zanosu istrče pre nego što promisle".
Još danas toplo i sunčano u Novom Sadu
02.11.2025.•
0
Još danas će u Novom Sadu biti sunčano i toplo.
Mićin nakon održanog komemorativnog skupa: Dosta smeća je bilo na ulicama, "Čistoća" očistiće grad do ponoći
01.11.2025.•
164
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin izjavio je da bi trebalo da ekipe JKP "Čistoća" ceo posao čišćenja grada završe do ponoći, nakon održanog skupa na koji su pozvali studenti povodom godišnjice pada nadstrešnice.
Brnabić o skupu u Novom Sadu: Dobro je da je prošao mirno, "ne razumem neke od njihovih obreda"
01.11.2025.•
102
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić ocenila je da je dobro što je današnje obeležavanje godišnjice pada nadstrešnice u Novom Sadu prošlo mirno i izrazila nadu da će tako biti do kraja dana.
Komentari 7
bane
nxx
Bojan
Imaš isti slučaj i s Bockama i drugim divljim naseljima po Fruškoj. Podigli kuće bez papira pa 20 godina glasaju za svaki ološ koji im obeća nešto što im ne pripada, sad su se već toliko solili da i most hoće.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar