VIDEO Vučić na otvaranju fabrike Nidek u Novom Sadu: Građani se vratili iz inostranstva da rade ovde
Japanska kompanija "Nidek" danas, 18. maja u Novom Sadu je otvorila fabriku za proizvodnju elektromotora, u Industrijskoj zoni sever 4 (Ratno ostrvo 8A).
Za tu investiciju vrednu oko 250 miliona evra Vlada Srbije je dala subvenciju od 8,9 miliona evra.
Predsednik Aleksandar Vučić je na svečanom otvaranju rekao da je ova fabrika za nas značajna i zbog plata, penzija, kao i za zapošljavanje ljudi.
"Teško da će mnogi da odu iz zemlje kad ovakve fabrike otvorite, to je veliki uspeh za nas", naglasio je Vučić.
Predsednik se u razgovoru sa radnicima fabrike upoznao sa procesom proizvodnje i motorima koji će se proizvoditi. Dodao je da fabrika neće zapošljavati "ogroman broj radnika", ali da se u njoj primenjuje vrhunska tehnologija i da je dovođenje japanskih investitora velika stvar, "od najvećeg značaja za Srbiju".
"Kada dovedete japanski 'Nidek', onda svi žele da dođu. Mi smo pregovore počeli 2020. godine, 2021. u potpunosti ušli u proces pregovaranja i njihov predsednik je hvalio Srbiju u trenucima kada mnogi nisu hteli i smeli i beskrajno hvala 'Nideku' na tome", naveo je Vučić.
Ukazao je i da ga posebno raduje to što su se neki građani Srbije vratili iz inostranstva kako bi radili u fabrici u Novom Sadu, jer će na taj način doprineti razvoju Srbije, a ne neke druge države.
Vučić je naglasio i da je otvaranje fabrike "Nidek" od suštinske važnosti za Srbiju, jer kako je rekao "Japanci ne dolaze na mesec ili dva već da ostanu", kao i da će to podići standard i zaradu građana.
"Nidek" je osnovan 1973. godine u gradu Kjoto, u Japanu, a danas je svetski lider u proizvodnji svih vrsta elektromotora sa najvećim udelom na svetskom tržištu malih vretenastih motora koji napajaju hard diskove.
Korporacija posluje u više od 40 zemalja, sa oko 340 kompanija u grupi i zapošljava više od 120.000 ljudi širom sveta.
Ulaganje u Srbiju je deo dugoročne strategije kompanije, a pokretanje fabrike u Novom Sadu je prvi korak ka formiranju evropskog industrijskog parka "Nidek".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Slučaj Ilije Kostića: Pet puta išao da prepozna policajce koji su ga prebili - oni se ne pojavljuju
23.11.2025.•
0
Već godinu dana, 74-godišnji Ilija Kostić čeka rasplet slučaja u kojem tvrdi da je bio žrtva policijske torture u policijskoj stanici u Novom Sadu nakon privođenja.
U utorak predavanje o Muzeju prisajedinjenja Vojvodine: Sedam godina te ustanove i spomenika kralju Petru I
23.11.2025.•
4
Autorsko vođenje kroz Muzej prisajedinjenja održaće se utorak, 25. novembra u Dunavskoj 35.
Nedelja pred Novosađanima mahom tmurna
23.11.2025.•
0
Nedelja pred Novosađanima biće uglavnom tmurna, a temperatura će biti u postepenom padu.
Sremski Karlovci dobijaju prvu prodavnicu namenjenu kineskim turistima
23.11.2025.•
0
Prva prodavnica namenjena kineskim turistima biće otvorena u ponedeljak, 24. novembra u Sremskim Karlovcima.
Novi Sad planira proizvodnju energije iz otpada: Prvo se radi studija izvodljivosti
23.11.2025.•
1
Novosadska toplana raspisala je tender za izradu prethodne studije izvodljivosti postrojenja za proizvodnju energije dobijene iz otpada i specifičnog otpada (RDF/SRF goriva).
Skup podrške novosadskim aktivistima sutra ispred suda: Počinje suđenje
23.11.2025.•
1
Skup podrške novosadskim aktivistima Pokreta slobodnih građana i Stava kojima počinje suđenje, održaće se u ponedeljak, 24. novembra ispred novosadskog suda.
Opereta "Slepi miš" oduševila Novosađane, tražila se karta više i za premijeru i za reprizu
23.11.2025.•
3
Opereta "Slepi miš", kojom Srpsko narodno pozorište obeležava 200 godina od rođenja Johana Štrausa Mlađeg, oduševila je Novosađane.
Iako je rok bio produžen: Za policijsku obuku u Sremskoj Kamenici javilo se 200 kandidata manje od traženog
23.11.2025.•
23
Na konkurs za prijem 850 polaznika za kurs u Centru za osnovnu policijsku obuku COPO u Sremskoj Kamenici javilo se 606 kandidata za PU Beograd.
Ministarstvo krije dokumenta o Vučićevom pomilovanju "SNS junaka" koji su tukli studente u Novom Sadu
22.11.2025.•
7
Poverenik za informacije od javnog značaja izdaće prekršajni nalog protiv nadležnog u Ministarstvu pravde koji ne dostavlja tražene dokumente o pomilovanju aktivista SNS koji su u januaru napali studente u Novom Sadu.
Arheološke radove na pruzi Beograd-Kelebija izvodila firma Prima idea - registrovana za proizvodnju nameštaja
22.11.2025.•
18
Bilo koja vlast, osim aktuelne u Srbiji, teško da bi važne arheološke radove na velikom državnom projektu poverila privatnoj firmi bez ikakvog iskustva, registrovanoj za - proizvodnju nameštaja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 25 beba
22.11.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 25 beba.
"Put": Ekipe zimske službe u pripravnosti, obezbeđeno dovoljno soli
21.11.2025.•
2
JKP "Put" je saopštilo da, zbog očekivanih padavina, sprovodi sve neophodne pripreme kako bi obezbedilo nesmetano odvijanje saobraćaja.
Pobunjeni univerzitet i NUNS: Senat univerziteta da preispita odluku o profesorki Kleut
21.11.2025.•
1
Inicijativa "Pobunjeni univerzitet" pozvala je članove Senata Univerziteta u Novom Sadu da javnosti obrazlože zašto nisu podržali izbor Jelene Kleut u zvanje redovne profesorke Filozofskog fakulteta.
U Novom Sadu se u subotu očekuje prvi sneg
21.11.2025.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti oblačno i hladno, povremeno sa susnežicom i snegom.
Novosađani za kvadrat izdvajaju i preko 3.000 evra: Šta još kaže statistika?
21.11.2025.•
18
Novosađani su u prvoj polovini ove godine maksimalno za kvadrat stana u novogradnji izdvojili 3.560 evra, pokazuju podaci Republičkog geodetskog zavoda.
O putovanju u Kinu: Mićin na forumu gradonačelnika, predstavio Novi Sad
21.11.2025.•
2
Nakon što je portal 021.rs objavio da se gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin nalazi u Kini, oglasio se i Mićinov kabinet o detaljima njegove posete i "Globalnom dijalogu gradonačelnika 2025".
Bernska konvencija traži obustavu radova na Petrovaradinskoj adi i Ratnom ostrvu
21.11.2025.•
9
Odlukom Bernske konvencije od 18. novembra Srbija je pozvana da hitno obustavi radove u zonama Petrovaradinske ade i Ratnog ostrva, dok se ne sprovedu nezavisne ekološke i hidrološke procene.
Prevoznik Jaćimović odložio odlazak u Beograd zbog bolesti sina
21.11.2025.•
2
Prevoznik Milomir Jaćimović odložio je svoj odlazak u Beograd kod Dijane Hrke, koji je bio planiran za subotu.
Kleut: Procedura za izbor u zvanje je prekršena, izneti prigovori ne stoje
21.11.2025.•
2
Vanredna profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Jelena Kleut kaže da je uložena žalba na odluku da ne bude izabrana u zvanje redovne profesorke. Ukoliko ova odluka bude konačna, najavljuje postupak pred sudom.
RECITE NAM: Koliko izdvajate za kiriju?
21.11.2025.•
15
Visine kirija koje plaćaju podstanari već godinama unazad rastu i ne deluje da će se stvari menjati.
Komentari 46
Miro
Sloba
Koala
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar