Sandra Božić potpredsednica Vlade Vojvodine: Mala nagrada za brojne uvrede
Sandra Božić je nova potpredsednica Vlade Vojvodine.
Foto: 021.rs
Božić, za razliku od ostalih potpredsednika, nije dobila nijedan sekretarijat na upravljanje. Ipak, njen transfer iz republičkog parlamenta u Pokrajinsku vladu nije bio očekivan.
Sandra Božić je u domaćoj javnosti poznata i po uvredama koje je iznosila na račun opozicije, ali i javnih ličnosti koje su kritikovale aktuelnu vlast.
Pažnju je privukla i nakon što je rekla da Marinika Tepić ima stan od jednog hektara "praktično u centru Novog Sada".
Zvanična biografija
Rođena je u Pančevu 1979. godine, a diplomirala je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, te je po zanimanju politikolog za međunarodne odnose. Ističe da je sa najvišim ocenama završila Visoke studije bezbednosti i odbrane Škole nacionalne odbrane "Vojvoda Radomir Putnik".
Od 2008. do 2015. radila je u privatnom sektoru, u oblasti energetike, gde je bila menadžerka prodaje i marketinga, a kasnije savetnica. Od 2015. do 2018. bila je direktorka pančevačkog JKP "Grejanje", kada je ovo preduzeće proglašeno za najbolju toplanu u Srbiji.
Bila je narodna poslanica u tri mandata, a na decembarskim izborima je izabrana i četvrti put. Bila je članica više odbora u Skupštini Srbije.
Predsedavala je i Ženskom parlamentarnom mrežom baveći se pitanjima rodne ravnopravnosti i prevencijom nasilja prema ženama.
Članica je Odbora Direktorata za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Srbije, a potpis na njeno imenovanje stavila je upravo Maja Gojković.
Bila je potpredsednica Skupštine Srbije, a obavljala je i niz drugih funkcija.
Uvrede, uvrede, uvrede
Uvrede poput "plaćenici", "govedo", "lažovi", "ološ", "đubre", deo je vokabulara Sandre Božić, posebno onog na Tviteru.
"Po ponašanju u Skupštini i na Pinku trudila se da je bolje nagrade od Milice Zavetnice ili (Tatjane) Macure, ali avaj", komentar je Marinike Tepić na izbor Sandre Božić za potpredsednicu Pokrajinske vlade.
Iako je predsedavala Ženskom parlamentarnom mrežom, devet poslaničkih klubova je 2022. godine zatražilo smenu Sandre Božić sa mesta potpredsednice Skupštine zbog mizogenih izjava. Ona je koleginicima iz opozicije dobacila da se šetkaju kraj poslanika SNS-a i da im se nude.
Na inicijativu za njenu smenu, Božić je odgovorila:
"Pre podne konferencija na kojoj se cmizdri o ženskim pravima sa sve siledžijama u redovima koji prete silovanjem i tuku žene, a posle podne nastavak satanizacije, monstruoznog i najmizoginijeg progona! Jedan regularan dan opozicije i njihovih nakaznih satrapa i sve uz podršku novarsonline."
Nisu se samo političari nalazi na "traci za vređanje", već i javne ličnosti. Tako je u junu 2023. godine izvređala glumca Milana Marića nazvazvši ga "antisrpskim đubretom", nakon što je govorio na protestu "Srbija protiv nasilja". Razlog za vređanje je i taj što je Marić čitao iskaze žrtava Ratka Mladića.
Pažnju javnost na sebe je skrenula i 2020. godine kada je, zajedno sa Aleksandrom Martinovićem, stupila u štrajk glađu ispred Skupštine Srbije zbog toga što "tužilaštvo i sudstvo ne reaguju na fašističke ispade Boška Obradovića". Prethodno je štrajk glađu započeo samostalni poslanik Miladin Ševarlić, jer nije mogao da pridobije poslanike da se raspravlja o nepoštovanju Rezolucije 1244.
Ona je prekinula štrajk sutradan, nakon poziva Aleksandra Vučića i Martinovića.
"Nikada nećemo odustati od pristojne i zdrave Srbije, od napretka, od razvoja, od mira i jedinstva. To dugujemo našim precima, to dugujemo našim potomcima, to dugujemo našoj Srbiji", navela je nedavno Božić u saopštenju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosađani, predložite kandidate za Februarsku nagradu Novog Sada - rok do 31. decembra
24.12.2025.•
1
Komisija za obeležavanje praznika poziva Novosađane da podnesu inicijative za dodelu Februarske nagrade Novog Sada za 2025. godinu.
Novi dekan Pravnog fakulteta u Novom Sadu Vladimir Marjanski
24.12.2025.•
2
Za novog dekana Pravnog fakulteta u Novom Sadu izabran je Vladimir Marjanski. Na ovo mesto stupa po isteku mandata dosadašnje dekanice Tatjane Bugarski.
Moto Deda Mrazevi i ove godine u humanitarnoj vožnji za novosadske mališane
24.12.2025.•
1
Humanitarna akcija "Moto Deda Mraz" održaće se u nedelju, 28. decembra, kad će Deda Mrazevi na motociklima krenuti u darivanje brojnih mališana.
Sjajne vesti iz Betanije: Za jedan dan u Novom Sadu rođene 34 bebe, među njima i blizanci
24.12.2025.•
1
U Novom Sadu su u proteklih 24 časa rođene 34 bebe.
FOTO: Poznato kako će izgledati spomenik Milevi Marić Ajnštajn koji će biti na Beogradskom keju
24.12.2025.•
10
Na izložbi u Naučno-tehnološkom parku u Novom Sadu predstavljeno je pobedničko rešenje za spomenik koji će biti podignut u čast srpske matematičarke i fizičarke Mileve Marić Ajnštajn.
Danas u Novom Sadu hladno, tmurno i moguća je kiša
24.12.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti tmurno, hladno i moguća je kiša.
Tmurnija i hladnija sreda pred nama: Novosađani, evo šta vas očekuje
23.12.2025.•
0
Ova sreda će u Novom Sadu biti tmurna i hladna, a moguća je i kiša - ipak, i na takav dan ima događaja koje je šteta propustiti.
JGSP "Novi Sad" sprovodi anketu: Koliko ste zadovoljni kvalitetom usluga?
23.12.2025.•
13
Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad" pozvalo je građane da se izjasne o kvalitetu pružanja komunalnih usluga.
Radivoje Jovović i Marija Vasić napustili Pokret slobodnih građana
23.12.2025.•
34
Radivoje Jovović i Marija Vasić podneli su neopozive ostavke na sve stranačke funkcije, te istupili iz članstva Pokreta slobodnih građana.
DRI u Klinici za dentalnu medicinu Vojvodine: Nepravilno isplaćivan novac
23.12.2025.•
7
Klinika za dentalnu medicinu Vojvodine je u 2024. godini neispravno ostvarila prihode i rashode od skoro 28,4 miliona dinara, ustanovila je Državna revizorska institucija (DRI).
Novi jednosatni štrajk upozorenja na Institutu BioSens u sredu
23.12.2025.•
0
Zaposleni u Institutu BioSens održaće u sredu, 24. decembra novi jednočasovni štrajk upozorenja od 13 do 14 časova u prstorijama te institucije.
FOTO, VIDEO: Deda Mraz se spustio sa krova Dečije bolnice u Novom Sadu i doneo paketiće
23.12.2025.•
5
Pripadnici Gorske službe spasavanja i ove godine delili su paketiće deci zbrinutoj u Dečijoj bolnici u Novom Sadu, a jedan od Deda Mrazova ih je najviše obradovao, tako što im je paketiće doneo spuštanjem sa krova.
Sutra u Novom Sadu tmurnije, hladnije i moguća je kiša
23.12.2025.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti tmurna, hladnija i moguća je kiša.
Protiv javno-privatnog partnerstva za JGSP Novi Sad: "Otpustite svoje uhlebe"
23.12.2025.•
18
Većina građana koja je učestvovala u onlajn anketi portala 021.rs izrazila je protivljenje ideji javno-privatnog partnerstva za JGSP "Novi Sad".
Novosadski zborovi u subotu u Futoškom parku organizuju "Zborovski zimski bazar"
23.12.2025.•
0
Zborovi građana Novog Sada organizovaće "Zborovski zimski bazar" u subotu, 27. decembra u Futoškom parku.
Odlučeno ko će rekonstruisati Dom kulture u Budisavi: Radovi vredni skoro 148 miliona
23.12.2025.•
3
Rekonstrukcija Doma kulture u Budisavi koštaće više od 147,7 miliona dinara, a posao je dodeljen grupi ponuđača okupljenoj oko firme "Jadran" iz Beograda.
Prick test: Najbrži način da saznate da li imate alergiju
23.12.2025.•
0
Sve veći broj ljudi u Srbiji suočava se sa simptomima poput kijanja, zapušenog nosa, suzenja očiju, kašlja ili neprijatnih kožnih promena nakon kontakta sa određenim namirnicama ili alergenima iz okruženja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba, među njima i trojke
23.12.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Danas u Novom Sadu malo vedrije i minimalno toplije
23.12.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo vedrije i minimalno toplije.
Novosađani, stiže utorak: Šta vas očekuje?
22.12.2025.•
0
Utorak Novom Sadu donosi mnogo kulturnih događaja koje vredi posetiti.
Novinar pozvan na saslušanje u novosadsku policiju da bi otkrio izvor informacija
22.12.2025.•
3
Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) osudilo je pozivanje Uglješe Bokića, novinara lista Danas, na saslušanje u novosadsku policiju sa ciljem da otkrije svoj izvor informacija.
Komentari 27
M2
sve je
Marija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar