Ova reakcija naprednjaka i njihovih partnera stiže nakon što je Bačulov danas izneo niz tvrdnji u vezi sa planom vladajuće stranke da izvede izbornu prevaru u Novom Sadu kupujući glasove i dovodeći glasače iz Republike Srpske da glasaju u Novom Sadu.
Kandidat za odbornika na listi "Aleksandar Vučić" i predsednik Gradskog odbora Srpske radikalne stranke Đurađ Jakšić optužio je Bačulova da, po "instrukcijama stranaca i kriminalaca planira da izazove haos u Novom Sadu".
Đurađ Jakšić tvri da je krajnji cilj grupa "nasilno preuzimanje vlasti u Novom Sadu i proizvodnja haosa u gradu".
"Domaći izdajnici i strani plaćenici smišljaju čitave scenarije kako da proizvedu haos. Oni Mišu Bačulova i njegovog pulena, čuvenog otporaša Miloša Gagića, savetuju da lažnim krivičnim prijavama protiv studenata prave opscenu. Oni prave klasičnu zamenu teza tako što upravo oni kupuju glasove studenata i upravo su oni ti koji imaju čitavu razrađenu mrežu kupovine glasova i izvođenja na birališta mladih ljudi i studenata na teritoriji Novog Sada", rekao je Jakšić.
On je rekao da "Dragan Đilas, Marinika Tepić, Borislav Novaković i svi ostali iz tog dosmanlijskog korpusa i prozapadne cirkuske koalicije u samom finišu kampanje za lokalne izbore koriste Bačulova kao glasnogovornika i pijuna za svoje laži i izmišljotine".
Jakšić je dodao da Koalicija "Aleksandar Vučić - Novi Sad sutra" ne igra prljavo, da se ne bavi lažima.
Posle ovog govora, predstavnici koalicije SNS-a su ispred prostorija "Heroji - Miša Bačulov" ostavili ogledalo sa porukom "da svako jutro kada se probudi, Bačulov može prvo sebe da pogleda u oči pre nego što bilo koga lažno optuži i da se dobro zapita da li je pametno i dobro bespogovorno slušati strance i određene kriminalne strukture u gradu".
Čim oni u javim govorima pričaju o Mišinom bicepsu, sad ovo, to znači da su se baš usfrkali! Ako ih Miša skine u Novo Sadu, biće to prvi slobodan grad u Srbiji.
Kaze covek cija stranka vise ne postoji na politickoj sceni i koji sa cetnickim pesmama se seta po Novom Sadu i moj razlog je njegova stranka sto ce cela moja porodica glasati protiv SNS. Licno cu prebaciti 100 svojih glasova koje su isle SNS Baculovu i to gratis.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Novosađanima su stigle SMS poruke sa upozorenjem da je u naredna dva sata na području Bačke, odnosno od Crvenke do Bačkog Petrovca, povećana opasnost od pljuskova, grmljavine i grada.
Na sednici Skupštine grada novosadski odbornici odlučivaće o izradi izmena i dopuna Plana generalne regulacije prostora u zapadnom delu grada na području Telepa.
Služba za zdravstvenu zaštitu radnika Doma zdravlja Novi Sad od danas, 24. juna, kao i sutra, 25. i u petak, 26. juna, deliće brojeve (termine) za preglede maturanata predviđene za ponedeljak, 29. i utorak, 30. jun.
Prijemni ispiti na Univerzitetu u Beogradu i Univerzitetu u Nišu počinju danas, na Univerzitetu u Novom Sadu sutra, u Kragujevcu 26. juna, u Novom Pazaru 29. juna.
Izmenama i dopunama Plana generalne regulacije prostora za mešovitu namenu zapadno od Subotičkog bulevara (Bulevar Evrope) i severno od Bulevara vojvode Stepe biće omogućena izgradnja petospratnice.
Nezavisni sindikati UNS-a pozivaju na protest podrške profesoru Vladimiru Mihiću u četvrtak, ispred zgrade Rektorata jer se tačka o njegovom reizboru za profesora neće naći na sednici Senata Univerziteta.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin trenutno boravi u Velikoj Britaniji, a Novosađane je pozdravio video snimkom ispred kula u Londonu na reci Temzi poručujući da je upravo takav kompleks potreban Novom Sadu.
Komentari 28
Zebra
Vule
Darko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar