VIDEO: Dva snimka i komentari pokazuju zašto se gine na srpskim putevima
Nedavno je objavljena vest da je Srbija u prošloj godini bila u evropskom vrhu po broju poginulih u saobraćaju na milion stanovnika. Šta je problem? Nedostatak bilo kakve kulture.
Instagram stranici serbialive_novisad jedan korisnik društvenih mreža prosledio je dva snimka na kojima se vidi vozač koji pokušava da ga pretekne, a potom naglo koči ispred njega.
Neimenovani korisnik je poručio da je u tom trenutku u automobilu bio sa ženom i petogodišnjim bliznakinjama.
"Video broj 1 - idem levom preticajnom trakom da preteknem vozila i dva kamiona. Lik iza mene bez razloga daje gas i kreće da me obilazi desnom stranom (iako firminim vozilom ne sme da vozi preko 100km/h što se lepo vidi na nalepnici). Video broj 2 - posle preticanja vozila sam se vratio u desnu traku da bi osoba u komercijalnom vozilu krenula da izigrava policajca sa namerom da izazove sudar tako što je naglo usporio ispred mene", naveo je ovaj otac.
U komentarima se povela rasprava, a zaključak jednog od korisnika je da "čitajući komentare jasno je zašto se na našim putevima gine više nego u Ukrajini".
"Kad vidiš da neko ide brže od tebe pomeriš se u desnu traku, šta tebe briga koliko on sme da ide ili ne sme, a i kamion je bio daleko, rano si se prestrojio da ga obilaziš", navodi se u najistaknutijem komentaru. Ovaj komentar je dobio i podršku uz reči da "nesposobni vozači prave problem".
Drugi korisnik je napisao da je vozač krenuo u preticanje, iako možda prerano, ali nije mogao da se skloni, jer bi udario u kamion.
"A ovaj što se glupira i pretiče u desnoj traci ne shvata da svoj život rizikuje jer vozač ne treba da očekuje da će neko sa desne strane da ga pretekne. Preticanje desnom trakom na autoputu je zabranjeno. Nema te žurbe koja može opravdati rizikovanje života zbog minut-dva", navodi jedan od korisnika.
Bilo je i onih koji su smatrali da je autor snimka sam ugrozio bezbednost sebe i svoje porodice, jer nije propustio vozača koji ga je preticao sa desne strane.
Podsetimo, prema podacima Evropskog saveta za bezbednost saobraćaja, Srbija je u prošloj godini, sa 76 smrtnih slučajeva, bila treća u Evropi po broju poginulih u saobraćaju na milion stanovnika.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 12 beba
03.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 12 beba.
Danas do 27 stepeni, uveče pljuskovi i grmljavina
03.06.2026.•
0
U Novom Sadu će danas, 3. juna, biti promenljivo oblačno, toplo i veoma nestabilno vreme.
Građani traže hitnu kontrolu cementare u Beočinu zbog neprijatnih mirisa
02.06.2026.•
0
Stanovnici Beočina, Sremske Kamenice, Popovice i okolnih naselja zatražili su od nadležnih institucija hitan vanredni inspekcijski nadzor i objavljivanje podataka o emisijama iz beočinske cementare.
Senat Univerziteta u četvrtak odlučuje o profesoru Vladimiru Mihiću, skup podrške ispred Rektorata
02.06.2026.•
4
Senat Univerziteta u Novom Sadu u četvrtak, 4. juna, odlučuje o izboru u zvanje profesora Vladimira Mihića.
Sreda u Novom Sadu: Radionice, filmovi i koncerti
02.06.2026.•
0
Dolazi nam sredina radne nedelje i 021.rs je pripremio bitne informacije koje će vam biti potrebne za 3. jun u Novom Sadu.
Studenti najavili veliki protest u Novom Sadu, objavljen datum
02.06.2026.•
42
Studenti u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu objavili su na društvenim mrežama da će novi veliki protest biti održan 20. juna u Novom Sadu.
BIRODI pozvao Srpsko sociološko društvo da zaštiti profesorku Vasić nakon kritika Vučevića
02.06.2026.•
6
Biro za društvena istraživanja (BIRODI) pozvao je danas Srpsko sociološko društvo i sociološke katedre u Srbiji da "jasno zaštite" profesorku sociologije Mariju Vasić nakon kritika Miloša Vučevića.
NURDOR: Tokom humanitarnog bazara u Novom Sadu prikupljeno 1,4 miliona dinara
02.06.2026.•
0
Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka (NURDOR) saopštilo je danas da je tokom humanitarnog bazara u Novom Sadu prikupljeno više od 1,4 miliona dinara za podršku deci koja se leče od raka.
VIDEO Građani uklonili grafite mržnje upućene profesorki Mariji Vasić
02.06.2026.•
19
Građani su uklonili grafite na fasadama zgrada koji su bili usmereni protiv profesorke sociologije gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Marije Vasić.
Skup povodom grafita upućenih Mariji Vasić danas na Limanu
02.06.2026.•
6
Zbor Mesne zajednice Liman organizuje skup na uglu Jirečekove i Fruškogorske ulice povodom grafita mržnje protiv Marije Vasić, suspendovane profesorke Jovine gimnazije i aktivistkinje.
U sredu nestabilno vreme, sa pljuskovima i grmljavinom
02.06.2026.•
0
U Novom Sadu će u sredu biti promenljivo oblačno, toplo i veoma nestabilno vreme.
Skup podrške uhapšenom mladiću iz Obrovca u sredu ispred novosadskog suda
02.06.2026.•
0
Skup podrške Miroslavu Ljubezu iz Obrovca koji se nalazi u pritvoru zbog incidenta koji se 19. maja dogodio u tom mestu, održaće se ispred zgrade suda u Novom Sadu u sredu, 3. juna.
Novi Sad dodelio novac za projekte u kulturi
02.06.2026.•
3
Grad Novi Sad objavio je rezultate tri konkursa vezana za kulturu, a koja se odnose na savremeno stvaralaštvo, nematerijalno nasleđe i povećanje pristupačnosti kulturnih sadržaja.
Hajka na Mariju Vasić zbog izjave o Bogorodičinom pojasu i fetišizmu, ispisani grafiti na Limanu
02.06.2026.•
129
Novi grafiti protiv Marije Vasić, suspendovane profesorke Jovine gimnazije i aktivistkinje, pojavili su se tokom noći na Limanu, nakon što je povedena hajka na nju posle gostovanja u "Utisku nedelje".
Izmene plana za Mišeluk: Gradiće se nove zgrade
02.06.2026.•
36
Gradski urbanisti objavili su novi elaborat izmena plana generalne regulacije Mišeluka sa Ribnjakom koji predviđa izgradnju novih stambenih i poslovnih prostora, a trenutno se nalazi na ranom javnom uvidu.
Prskanje komaraca na području Novog Sada između 4. i 19. juna
02.06.2026.•
0
Prskanje komaraca na području Novog Sada biće izvedeno u periodu od 4. do 19. juna, u prvom terminu sa povoljnim vremenskim uslovima.
FOTO Najlepša metraža proširila ponudu: Personalizovani vez i platna koja čuvaju uspomene
02.06.2026.•
0
Najlepša metraža, prodavnica tkanina poznata kao omiljeni kutak kreativaca, proslavila je 10. rođendan potvrđujući dugogodišnje poverenje kupaca i ljubav prema kvalitetnim materijalima, ručnom radu i unikatnim detaljima.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 15 beba
02.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 15 beba.
U Novom Sadu danas promenljivo vreme, temperatura do 27 stepeni
02.06.2026.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo oblačno, ujutru i pre podne uz mogućnost slabe kiše.
VIDEO Protest "Odbrana Jovine": "U septembru neke da dočekamo, a neke da ispratimo"
01.06.2026.•
17
Veliki broj Novosađana, roditelja i učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" učestvovao je na protestu "Odbrana Jovine je odbrana Srbije".
Utorak u Novom Sadu: Šta vas očekuje?
01.06.2026.•
0
Naredni dan u našem Novom Sadu obeležiće brojna kulturna dešavanja - očekuju vas predstave, izložbe i promocije.
Komentari 62
Pera
Vlada
Na svu sreću kretanje vozila u saobraćaju uključuje vrlo jednostavnu matematiku i lako je utvrditi ko laže i izmišlja. Zašto pretičeš drugo vozilo sa 150 na sat? Ako vozilo ide oko 100 na sat (što bi bio legitiman razlog da ga pretičeš), zašto nije dovoljno da ga pretekneš sa 120? Dvadeset kilometara razlike u brzini je više nego dovoljno da bi nekoga efikasno i brzo pretekao. A ako to drugo vozilo i samo ide 120-130, zašto ga pretičeš kad je to ograničenje brzine?
SVAKA priča o tome kako je autor ovog snimka za nešto kriv se završi tako što se ispostavi da je jedino "kriv" što je nekog drugog onemogućio da efikasnije i bahatije krši propise.
Vladan
Kako seljoberi koji posle decenija klackanja vozom za Bar odjednom tako nesnađeni i neiživljeni tresnu za volan motornog vozila zamišljaju preticanje u saobraćaju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar