Porodice inženjera pritvorenih zbog pada nadstrešnice: Političke ličnosti nisu dan bile u zatvoru
Ispred suda u Novom Sadu, koji je blokiran do oslobađanja svih aktivista, nalaze se i inženjeri koji traže pravdu za inženjere koji se šest meseci nalaze u pritvoru zbog pada nadstrešnice.
Foto: 021.rs (ilustracija)
Podsetimo, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je optužnicu protiv 13 osoba, zbog pada nadstrešnice na ulazu u Železničku stanicu.
Među njima su, između ostalih, bivši ministar saobraćaja Goran Vesić, bivša direktorka Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković, kao i nekoliko inženjera.
"Oni su označeni kao struka koja je kriva za pad i smrt 16 osoba pod nadstrešnicom. Oni nisu pustili nikoga ne železničku stanicu, nisu oni ti koji odlučuju ko sme, a ko ne sme da se kreće. Niko nema pravo da ih označava kao krivce i utiče na pravosudne organe. Tu se nalaze i političke ličnosti koje nisu nijedan dan provele u zatvoru i koje se slobodno kreću", kazala je za N1 supruga jednog od inženjera koji se nalazi u pritvoru, Aleksandra Neumović, koja je takođe inženjer.
Goran Vesić bio je uhapšen 21. novembra, a Viši sud u Novom Sadu mu je 25. novembra odredio pritvor. Zbog pogoršanja zdravstvenog stanja Vesić je 26. novembra prebačen na Institut u Sremskoj Kamenici. Određen mu je kućni pritvor, pa mu je zatim i on ukinut.
Jelena Tanasković se nalazi u kućnom pritvoru.
"Isti tretman tražimo za naše kolege, jer su bez dokazane krivice utamničeni. Pritisak je jedini način. Ako država vrši pritisak, smatramo da mi isto imamo pravo", poručila je Aleksandra Neumović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Završene današnje blokade u Novom Sadu
15.11.2025.•
0
Blokada autobuske stanice u Novom Sadu trajala je od 16 do 18 časova.
Licitacije za zakup poslovnih prostora i prodajnih mesta na pijacama u sredu
15.11.2025.•
0
Javne licitacije za davanje u zakup slobodnih poslovnih prostora, prodajnih mesta na pijacama u Novom Sadu i mesta za prodaju jelki na Ribljoj i Limanskoj pijaci održaće se u sredu, 19. novembra.
Naredna dva dana u Novom Sadu sunčana i topla, pa zahlađenje
15.11.2025.•
0
Nedelja i ponedeljak pred Novosađanima biće poprilično topli i sunčani, nakon čega sledi naglo zahlađenje.
Milomir Jaćimović šesti dan štrajkuje glađu
15.11.2025.•
4
Autoprevoznik Milomir Jaćimović ispred zgrade Banovine šesti dan štrajkuje glađu.
Godinu dana od prvog odavanja pošte nastradalima u Novom Sadu: Više od 1.000 minuta tišine
15.11.2025.•
6
Pre tačno godinu dana, u 11.52 časa, Novosađani su prvi put odali poštu nastradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice. Taj dan bio je petak, kao i 1. novembar, dve nedelje pre toga.
Lepe vesti iz Betanije: Rođeno 26 beba, među njima i bliznakinje
15.11.2025.•
0
U porodilištu Betanija u prethodna 24 sata rođeno je 26 beba.
Danas blokada autobuske stanice u Novom Sadu: "Studentska, u jednom pravcu"
15.11.2025.•
32
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta najavili su za danas, 15. novembra, blokadu kod glavne autobuske stanice.
Momiroviću i Vesiću produžen kućni pritvor, kao i za još sedmoro okrivljenih
14.11.2025.•
1
Bivšim ministrima Tomislavu Momiroviću i Goranu Vesiću sud je produžio kućni pritvor za još tri meseca, potvrđeno je u Višem sudu u Beogradu.
Jaćimović: Autobusi nisu vraćeni, to su lažne informacije
14.11.2025.•
3
Prevoznik Milomir Jaćimović koji peti dan štrajkuje glađu ispred Banovine demantovao je navode koji su se pojavili tokom jučerašnjeg dana da su mu autobusi vraćeni.
Uvodi se noćno dežurstvo u Domu zdravlja na Novom naselju
14.11.2025.•
13
Noćno dežurstvo biće uvedeno u Domu zdravlja na Novom naselju, od ponedeljka, 17. novembra.
Novi direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine Milorad Španović, umesto Milene Tabaković
14.11.2025.•
0
Novi v. d. direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine je dr Milorad Španović, koji je na ovo mesto došao umesto Milene Tabaković, ćerke guvernerke Narodne banke Srbije.
Ponovo raspisan tender za istraživanje klizišta kod Kameničkog parka: Godinu dana posle obustave prethodnog
14.11.2025.•
0
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije ponovo je pokrenula javnu nabavku za izradu projekta istražnih radova za sanaciju klizišta u delu Kameničkog parka, Mosta slobode i zone Ribnjaka.
Podnet zahtev za oduzimanje titule "Grad močvara" Novom Sadu: "Direktna kontradiktornost stvarnosti"
14.11.2025.•
3
Nevladina organizacija "Svet i Dunav" i Ekološki front uputili su formalni zahtev za oduzimanje titule "Grad močvara" Novom Sadu.
Moguća tužba za naknadu štete protiv "SNS junaka" koji su tukli studente u Novom Sadu
14.11.2025.•
8
Dvoje studenata, koje su 28. januara u Novom Sadu pretukla četvorica aktivista Srpske napredne stranke, koje je pomilovao predsednik Aleksandar Vučić, verovatno će podneti tužbu za naknadu štete protiv njih.
FOTO: Vikendice u Novom Sadu - šta može da se pronađe?
14.11.2025.•
0
Vikendicu ili prostor na kojoj biste mogli da je izgradite nije lako pronaći.
U Betaniji u jednom danu rođeno 26 beba
14.11.2025.•
0
U porodilištu Betanija u prethodna 24 sata rođeno je 26 beba.
VIDEO: Izgoreo automobil na Novom naselju
14.11.2025.•
0
Automobil marke "škoda" izgoreo je sinoć u Ulici Seljačkih buna, na Novom naselju.
Kraj radne nedelje i toplije, ali oblačno vreme: Novosađani, evo šta vas očekuje ovog petka
14.11.2025.•
0
Poslednji radni dan ove nedelje u naš grad donosi toplije vreme koje će nastaviti da bude još bolje tokom vikenda, kao i poneki događaj za koji vredi izdvojiti vreme.
Sin Milomira Jaćimovića prekinuo štrajk glađu
13.11.2025.•
9
Sin Milomira Jaćimovića prekinuo je štrajk glađu.
Raspisan tender za projekat izvedenog stanja uređenja Almaškog kraja
13.11.2025.•
1
Zavod za zaštitu spomenika kulture Novog Sada raspisao je javnu nabavku za izradu projekta izvedenog stanja na uređenju Almaškog kraja, a procenjena vrednost usluge je 12,5 miliona dinara, bez PDV-a.
Građani u petak mogu da provere nivo šećera u krvi u Merkatoru i Univerexportu 021
13.11.2025.•
0
Ekipe Doma zdravlja Novi Sad će, u petak, 14. novembra, organizovati radionice povodom Svetskog dana borbe protiv dijabetesa.
Komentari 3
Veka NS
@Shimmy
Shimmy
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar