Firmi Lazara Ristovskog milioni od Novog Sada za dva filma

Firma porodice Ristovski "Zillion film" dobila je najviše novca na konkursu Novog Sada za sufinansiranje filmskih projekata.
Firmi Lazara Ristovskog milioni od Novog Sada za dva filma
Foto: 021.rs
Ukupno je raspodeljeno 18 miliona dinara, a firmi "Zillion film" dodeljeno je pet miliona za dva projekta. Četvrtinu vlasništva u ovom preduzeću ima glumac i reditelj Lazar Ristovski, koji je i direktor, a ostatak vlasništva imaju članovi njegove porodice. 
 
Najviše novca dobio je projekat "Vera Kroner", tri i po miliona dinara, dok je projekat "Crko maršal ili kako je rokenrol uništio Jugoslaviju" dobio milion i po dinara.
Projekat "Vera Kroner" je još 2024. godine dobio podršku od Filmskog centra Srbije u iznosu od 57 miliona dinara. 
 
Reditelj ovog filma je Dragan Marinković, a radnja je smeštena u Novi Sad tokom Drugog svetskog rata.
Kada je u pitanju "Crko maršal", reč je o dugometražnom dokumentarnom filmu koji istražuje kako je "muzika održavala i pojačavala napetosti u zemlji na ivici raspada", odnosno nakon smrti Josipa Broza Tita.
 
Drugi najveći iznos na konkurs grada dobio je Omladinski savez udruženja "Opens", dva i po miliona dinara, za projekat "No Translation Needed - Prevod nije potreban".
 
Sa milion ili više dinara pomognuti su projekti "Toplički ustanak" (Tracktor production), "Sveti Rafailo" (Walter Media), "Panonski jahači" (Enter Media), "Savka Subotić: Između tradicije i emancipacije" (Robert Gondi), te "Zaharije Orfelin - Život i delo" (MDM produkcija).
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti