Konzervatorska priča o slici "Tursko kupatilo (Amam)" u četvrtak u Spomen-zbirci Pavla Beljanskog

Konzervatorska priča o slici "Tursko kupatilo (Amam)" Save Šumanovića održaće se u četvrak, 1. decembra u Spomen-zbirci Pavla Beljanskog.
Konzervatorska priča o slici "Tursko kupatilo (Amam)" u četvrtak u Spomen-zbirci Pavla Beljanskog
Foto: 021.rs
Događaj se odvija u okviru pratećeg programa "Sava Šumanović i evropski realizmi između dva svetska rata" koja se zatvara u nedelju, 4. decembra.
Kroz konzervatorsku priču o slici će publiku voditi viši konzervator-restaurator i šef Sektora zaštite Galerije Matice srpske u kojoj je delo "Tursko kupatilo" rađeno Marko Despotović.
Kroz priču o konzervaciji slike Save Šumanovića iz 1926. godine, iz Nacionalne galerije Republike Severne Makedonije u Skoplju, posetioci će imati priliku da sagledaju kompletan postupak konzervacije i restauracije jednog dela. 
 
Spoznaće metode, tehnike rada i ispitivanja koje su predhodile postupku čišćenja, konsolidaciji nosioca, kao i restauraciji, rekonstrukciji podloge i nedostajućih delova bojenog sloja.
 
Predavanje će početi u 19 časova.
 
Poslednje nedelje trajanja izložbe, svaki deseti posetilac Spomen-zbirke Pavla Beljanskog će moći besplatno da pogledaju dela slavnog srpskog slikara.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vodič