Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je otpužnice protiv osam osoba zbog pokušaja ubistva i tuče u Ulici Laze Telečkog, ispred restorana "Lazin sokak", 20. februara ove godine.
Ikea je danas saopštila da povlači iz prodaje tanjire, činije i šolje "heroisk" ili "talrika" jer se mogu slomiti i potencijalno izazvati opekotine, ukoliko se u njima nalazi vruć sadržaj.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je optužnicu protiv Đ. M. (28) iz Zemuna, koji je 5. aprila uhapšen na Detelinari dok je nosio eksplozivnu napravu velike razorne moći.
Mi smo identitetski konformisti, slomljeni političko-ekonomskim nevoljama, modom skrivamo identitete, jer se različitost redukuje nasiljem i predrasudama, kaže za 021.rs istoričar mode Stefan Žarić.
Advokat Borivoje Borović izjavio je danas da predsednik Srbije Aleksandar Vučić mora da bude ispitan kao svedok nakon izjave da je kriminalna grupa Veljka Belivuka spremala ćevape od ljudskog mesa.
Carinici su u zajedničkoj akciji sa Upravom kriminalističke policije, u noći između 15. i 16. maja, otkrili slovački brod sa kog je u cisternu na obali crevom pretočeno gotovo tri tone nafte.
Predsednik GO Narodne stranke Borislav Novaković osvrnuo se na najavu gradonačelnika Miloša Vučevića da će gradnja pristupnih saobraćajnica i novog mosta na Dunavu koštati oko 130 miliona evra.
Građani koji su jutros čekali u redu ispred šalter sale policije na Bulevaru kralja Petra pobunili su se, nakon čega je policija prestala da prima one koji čekaju za izradu lične karte i pasoša.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek rekao je da četiri miliona doza vakcine "daje rezultate", ali da pridržavanje epidemijskih mera "nije baš za neku pohvalu".
Nacionalna služba za zapošljavanje pozvala je sve zainteresovane kandidate koji traže posao, da učestvuju na Virtuelnom sajmu zapošljavanja u četvrtak, 20. maja.
Nebojša Stefanović, ministar odbrane i član Predsedništva naprednjaka, nije jedini iz vrha partije koji bi mogao da uskoro ostane bez stranačkih i državnih funkcija.