Država sudski goni direktora jednog aleksinačkog javno-komunalnog preduzeća zbog toga što je radnicima, navodno, nezakonito povećavao platu da bi dostigli zakonski minimalac, piše N1.
Obustavlja se naplata troškova izvršenja penzionerki Dobrili Petrović, poznatoj po tome što je sa ćerkom i dvoje maloletne unučadi, iako je zaštićeni stanar, u oktobru 2017. godine ostala bez doma.
Ostaci meteora težine 5,5 tona čiji je najveći deo izgoreo nad Hrvatskom pre dva dana, verovatno su pali u Sloveniju, objavila je Hrvatska meteorska mreža.
PayPal je prethodnih nedelja imao brojne probleme, a prvi je došao u obliku ranjivosti u okviru autentifikacije koja je napadačima omogućavala preuzimanje podataka korisnika, a nakon toga i njihovih računa.
Vojvođanski front, koji čine svi potpisnici Memoranduma o budućnosti Vojvodine, odlučili sa da se udruže u predizbornu koaliciju i izađu na predstojeće lokalne, pokrajinske i parlamentarne izbore.
Poznati čileanski pisac Luis Sepulveda, koji živi na severu Španije, zaražen je novim virusom korona, saopštila je sanitarna služba u Portugalu gde je nedavno boravio.
Svi zainteresovani od danas, 2. marta se mogu učlaniti u Gradsku biblioteku uz popust koji je ova kulturna ustanova omogućila povodom Sajma knjiga u Novom Sadu.
Nezadovoljni čuvar koji je nedavno izgubio posao u tržnom centru u Manili, prestonici Filipina, i koji je uzeo za taoce 30 ljudi, a ranio je najmanje jednu osobu, pustio je sve taoce i napustio zgradu.
Etiopski atletičar Birhanu Legese pobedio je danas, drugu godinu uzastopno, na maratonu u Tokiju, koji je održan samo za nekoliko stotina takmičara, zbog straha od širenja virusa korona.
Programski direktor Beogradskog centra za bezbednosnu politiku Predrag Petrović ocenio je da je Srbija privatizovana država, jer u njoj trenutno zakoni isključivo služe vlasti, za privatizaciju države i ispumpavanje para.
Širenje korona virusa danas je zatvorilo francuski muzej Luvr, a zaposleni koji čuvaju vredna umetnička dela strahuju da će ih posetioci iz celog sveta zaraziti.
Više od 10.000 advokata u Srbiji može od sada da sve zahteve građana i privrede šalje katastru preko aplikacije "eŠalter", pa tako više neće morati da dolaze na šaltere Republičkog geodetskog zavoda (RGZ).