Profesor Fakulteta političkih nauka Bojan Vranić ocenio je da je "prosveta slepo crevo svake vlasti, kao i sve delatnosti koje ne donose odmah profit".
Prikupljaju se sredstva za malog Luku kojem je u februaru ove godine dijagnostikovana tumorska promena na bubregu i tumor u zadnjoj lobanjskoj jami sa posledičnim hidrocefalusom.
Poslanik i predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Aleksić ocenio je, govoreći o najavi vlasti za vraćanje obaveznoj vojnog roka, da "zdravorazumski u tome vidi propagandu i marketing".
Predsednik Vlade Miloš Vučević je posle sednice Štaba za vanredne situacije izjavio da se pažljivo prati stanje poplava u srednjoj Evropi i da se ne očekuje "ništa dramatično loše u Srbiji".
Poljski premijer Donald Tusk saopštio je danas da je uredbom vlade uvedeno stanje elementarne nepogode u Opolskom vojvodstvu, Šleziji i Donjoj Šleziji zbog bujičnih poplava.
Kineska kompanija Ziđin Koper koja posluje u Boru sedam puta je osuđena za kršenje zakona, a kazne zbirno predstavljaju mali deo godišnjeg profita firme.
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je povodom današnjeg štrajka prosvetnih radnika da je nastava potpuno obustavljena u 37 odsto škola u zemlji.