Tenis i Vimbldon 2022: Nadal se povukao, Kirjos u finalu čeka pobednika meča Đoković-Nori

Zbog povrede trbušnog mišića, Nadal nije u stanju da igra.
Rafael Nadal
Getty Images
Nadal tokom medicinskog tajm-auta u četvrtfinalu

Španski teniser Rafael Nadal je odustao od polufinala Vimbldona zbog povrede trbušnog mišića.

Drugom nosiocu na grend slem turniru, 36-godišnjem Nadalu je tokom četvrtfinala protiv Tejlora Frica u sredu ukazivana lekarska pomoć, ali je uspeo da pobedi u pet setova.

„Mnogo puta do sada u karijeri sam pokušavao i nastavljao, ali očigledno je da će se povreda pogoršati.

„Ne verujem da mogu da dobijem dva meča u ovim okolnostima. Ne mogu da serviram", rekao je Nadal na konferenciji za novinare.

Nadal je potvrdio da ima bolove u trbušnom mišiću i da zbog toga ne može da bude na željenom nivou igre.

Španac je ranije u četvrtak trenirao na Vimbldonu bez prisustva medija.

Australijanac Kirjos će u nedeljnom finalu igrati protiv Novaka Đokovića ili Kamerona Norija.

Nadal je imao vidljive bolove u četvrtfinalnom meču protiv Frica.

Uzeo je medicinski tajm-aut tokom meča i ignorisao pozive oca i sestre da odustane pre nego što je nekako skupiop snagu i pobedu.

Španska Marka objavila je da je Nadalu pukao trbušni mišić i da je rascep sedam milimetara.

Nadal je ranije rekao da problem ima već nedelju dana i da zbog toga na treninzima gotovo da nije ni servirao kako bi izbegao bol.

Zbog hroničnog bola u stopalu, bilo je pitanje da li će Nadal uopšte igrati na Vimbldonu.

Ipak, na najprestižnijem turniru na svetu došao je do polufinala.

Nadal je teniser sa trenutno najviše grend slem titula u istoriji - 22.

Dva manje imaju Novak Đoković i Švajcarac Rodžer Federer.


Pogledajte video o čuvenim vimbldonskim jagodama sa šlagom


Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Kako opasne peščane oluje mogu da postanu još gore

Ove oluje su deo Zemljinog prirodnog ciklusa, ali dezertifikacija, topljenje glečera i druge promene izazvane ljudskim ponašanjem mogu da izazovu još više prašine koju nosi vetar - sa potencijalno smrtonosnim posledicama.