Srbija, nasilje i migranti: Policija privela više ljudi posle pucnjave u Horgošu

Policija je u četvrtak uveče dobila dojavu da se ulicom kreću migranti i pucaju jedni na druge, na licu mesta zatečeno je šest migranata od kojih jedan sa prostrelnim ranama na grudima.

Policija i Žandarmerija priveli su više osoba za koje se sumnja da imaju veze sa pucnjavom na području Horgoša na severu Srbije, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Policija je, kako se navodi u saopštenju, započela detaljnu pretragu terena u četvrtak uveče kada je dobila prijave da se ulicom u tom naselju kreću migranti i pucaju jedni na druge.

Na mestu noćašnje pucnjave zatečeno je šest migranata, među kojima jedan sa dve prostrelne rane u grudima, dodaje se.

U Policijsku upravu Kikinda privedeno je više osoba za koje se sumnja da imaju veze sa pucnjavom, ali i ilegalnim krijumčarenjem migranata, a ta akcija će se nastaviti i u narednom periodu.

Izbeglice i migranti, uglavnom sa Bliskog istoka i iz Azije, kreću se duž severne granice Srbije, u pokušaju da pređu u Mađarsku, uglavnom uz pomoć krijumčara.

U pretragu su uključeni specijalci, helikopteri i dronovi, a akcija je proširena i na područje Beograda.

Zbog noćašnjih incidenata u osnovnoj školi u Horgošu je skraćena nastava.

„Na taj način učenici mogu da idu kući dok još ima dnevnog svetla", navodi se u objavi na Fejsbuk profilu škole u Horgošu.

Komesarka za izbeglice i migracije Srbije Nataša Stanisavljević rekla je u oktobru da je od početka godine u zemlji registrovano oko 30.000 više migranata nego prošle godine.

„Trenutno u centrima boravi 5.241 migrant, a procenjujemo da ih van njih ima još oko 2.500", rekla je tada Stanisavljević.

Drugi oružani sukob u blizini granice ove godine

Ovo nije prvi put ove godine da se različite grupe migranata sukobljavaju u blizini granice Srbije sa Mađarskom.

U julu, na periferiji Subotice, u oružanom sukobu dve grupe migranata ubijena je jedna osoba, a više njih je ranjeno.

Policija je tada saopštila da je uhapšen osumnjičeni državljanin Avganistana.


Pratite nas na Fejsbuku,Tviteru i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Banderaš

    25.11.2022 14:49
    Državni posao
    Šverc Oružja,droge,dece,beba,ljudi, sve je to posao kojim se bavi srpaska Udba tako da Drzava srbija naplaćuje,organizuje,izvodi transport i tačno zna ko je sa kakvim oružjem pucano,ko je pucao i kada će pucati ponovo.
    Ako neko zaista naivno misli da srpska Udba nema pojma o kretanju migranata,mafijaša raznih drugih formacija-taj je zaista naivan jer srpska drzava je (na zalost) organizator i izvođač svih mafijaških dešavanja na Balkanu i evropi.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Kako opasne peščane oluje mogu da postanu još gore

Ove oluje su deo Zemljinog prirodnog ciklusa, ali dezertifikacija, topljenje glečera i druge promene izazvane ljudskim ponašanjem mogu da izazovu još više prašine koju nosi vetar - sa potencijalno smrtonosnim posledicama.

Ko je Kaster Semenja i zašto je njen slučaj važan

Evropski sud za ljudska prava presudio je da je Savezni vrhovni sud Švajcarske prekršio pravo Kaster Semenje na pravično suđenje kada joj je 2023. godine odbijena žalba na propise Svetske atletike koji su joj faktički zabranili da se takmiči.