"Srbijagas" kupio "Bijeljina-gas"

Kompanija "Srbijagas" kupila je 80 odsto udela u kompaniji "Bijeljina-gas" osnovanoj 2009. godine radi gasifikacije grada.
"Srbijagas" kupio "Bijeljina-gas"
Foto: 021.rs
Kako navodi Miloš Stevanović, savetnik generalnog direktora kompanije Dušana Bajatovića i "Srbijagasa" za investicije kompanije u Republici Srpskoj i BiH, na ovaj se način potvrđuje snaga veza Republike Srpske i Srbije i kroz energetski sektor.
 
"'Srbijagas' ima nameru da završi projekat gasifikacije Bijeljine vrlo brzo, a strategija kompanije je dugoročnija i obuhvata širenje poslovanja u regionu, tako da Republika Srpska ima čast i zadovoljstvo da dočeka jednog od najvećih srpskih investitora koji ulaze preko Bijeljine i siguran sam da će nastaviti svoje širenje po celoj Republici", rekao je Stevanović, prenose Nezavisne.
 
Do sada je vlasnik "Bijeljina-gasa" 80 odsto bila društvena kompanija "Novi Sad-gas", a 20 odsto grad Bijeljina.
 
"Partner iz Novog Sada je poslednje tri-četiri godine imao poteškoća kada je u pitanju finansiranje projekta, a bio je dužan i 'Srbijagasu', tako da je faktički 'Srbijagas' za deo dugova kupio kompaniju 'Bijeljina-gas'", rekao je Stevanović.
 
On je dodao da je u "Bijeljina-gasu" već postavljena nova uprava i formiran Upravni odbor u kojem grad Bijeljina ima jednog predstavnika, a "Srbijagas" četiri i najavio da će novi direktor "Bijeljina-gasa" Blaženka Mandić već za nekoliko dana preuzeti poslovanje preduzeća. Stevanović ističe i da imenovanje Mandićeve, koja je zamenik generalnog direktora "Srbijagasa", pokazuje kolika je ozbiljnost i predanost kompanije da završi projekat u Bijeljini i nastavi širenje u Republici Srpskoj i BiH.
 
Kako kaže gasovod od Šepka do Bijeljine dug je 24 kilometra i može vrlo brzo da bude pušten u rad, i dodaje da je mreža gasovoda od 320 kilometara u gradu funkcionalna.
 
Vrednost projekta gasifikacije u Bijeljini je 30 miliona evra.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • maja

    14.06.2019 15:45
    odgovor
    Milos Setvanovic je naveden kao SAVETNIK! MALO I CITAJTE!
  • tok-tok

    28.04.2019 03:01
    @ Zaposleni
    naravno da nije; koji "biznis" ide bez consultinga i advokata, ovde i ondje?
    https://www.capital.ba/gasovod-do-sepka-presudan-za-gasifikaciju-bijeljine/
    http://www.advokati-stevanovic.com/gasovod-Sepak-Bijeljina-od-ideje-do-realizacije
    btw, potanko o, uzduž i popreko:
    http://brcanskiforum.com/index.php/vijesti/2405-turski-tok-ide-preko-gornji-sepak-zvornik-bijeljina-brcko-modrica-derventa
  • Zaposleni

    27.04.2019 15:03
    Milos Stevanovi ne radi u Srbijagasu

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Nemačka povećava potrošnju za odbranu

Ministar finansija Nemačke Lars Klingbajl, predstavljajući vladine planove potrošnje, obećao je da će zemlja povećati potrošnju za odbranu na 3,5 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) u 2029.

Superbogati Nemci sada još bogatiji

Oko 3.900 superbogatih u Nemačkoj, svaki sa najmanje 100 miliona dolara neto, sada poseduje više od četvrtine ukupnog finansijskog bogatstva u zemlji, navela je danas Boston konsalting grupa (BCG).