NBS: Depozit u bankama sigurniji

Viceguvernerka Narodne banke Srbije Dragana Stanić ocenila je na okruglom stolu o značaju sistema osiguranja depozita i stabilnosti finansijskog sistema da je, zahvaljujući ekonomskim rezultatima, depozit u bankama danas sigurniji i da je moć države da ih zaštiti još veća.
NBS: Depozit u bankama sigurniji
Foto: 021.rs
Kako se navodi u saopštenju Narodne banke, stalnom rastu štednje doprinosi evidentan napredak na makroekonomskom planu, pozitivni trendovi na tržištu rada, niska i stabilna inflacija, očuvana stabilnost deviznog kursa i zdrav bankarski sektor, koji uliva sigurnost građanima da su njihova sredstva u domaćim bankama bezbedna.
 
Predsednik Upravnog odbora Agencije za osiguranje depozita Hasan Hanić istakao je da, zahvaljujući visokom stepenu poverenja u bankarski sistem, štednja građana neprekidno raste, uprkos smanjenju kamatnih stopa. On je istakao da je, zahvaljujući poverenju u bankarski sistem i u stabilnost nacionalne valute, stepen dinarizacije privrede u stalnom porastu.
 
Predsednik Odbora direktora Agencije za osiuguranje depozita Vladir Šarić ocenio je da sistem osiguranja depozita štiti najranjivije kategorije deponenata i doprinusi očuvanju finansijske stabilnosti u zemlji.
 
On je istakao da će izmenama Zakona o osiguranju depozita biti postignuto smanjenje nivoa rizika u poslovanju banaka, pravedniji pristup obračunu premije osiguranja depozita i veća održivost finansiranja Fonda za osiguranje depozita.
  • hm

    31.10.2019 15:16
    jest
    Čim su počeli da se hvale kako smo sigurni, odmah mi sumnja proradi. Odoh da podignem pare iz banke za svaki slučaj.
  • NS

    31.10.2019 13:48
    Sigurni su samo u slucaju krize ne mozete da ih podignete ili vam daju svaki mesec na kasikicu vase pare.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija