"Mercedes" povlači 155.000 vozila zbog zbog problema sa klimom i ESP

Nemački proizvođač automobila "Mercedes-Benc" povući će sa tržišta 155.000 automobila zbog problema sa klima uređajima i sistemima protiv proklizavanja ESP, saopštila je kompanija "Dajmler AG", vlasnik "Mercedesa".
"Mercedes" povlači 155.000 vozila zbog zbog problema sa klimom i ESP
Foto: Pixabay
Sa tržišta će, kako je saopšteno, biti povučeno 135.000 vozila A klase zbog mogućih problema sa klima uređajima.
 
Još 20.000 luksuznih i sportskih "mercedesa" iz kompanije-ćerke AMG biće povučeno s tržišta zbog mogućih problema u funcionisanju sistema ESP.
 
Među problematičnim vozilima AMG su C klase, GLC i supersportski AMG GT, navodi se u saopštenju "Dajmlera".
 
Portparol "Dajmlera" rekao je za više nemačkih medija da je u oba slučaja reč o manjim kvarovima, za čije je otklanjanje potrebno oko pola sata.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Lala

    26.07.2020 15:34
    Novosađanin
    Elektronike se pravi u novosadskom APTIV-u
  • T

    26.07.2020 12:41
    T
    Eto resenja za srbiju neka nam nemci daju te mercedese oni su pravljeni po svim standardima eu. A klima i esp to ce svaki majstor kod nas srediti....svi cemo proci tehnicki i imati nova kola. Greota da bace....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

MAT: Inflacija u martu 4,5 odsto

Bruto domaći proizvod (BDP) Srbije, prema proceni Republičkog zavoda za statistiku u prvom tromesečju ove godine je međugodišnje uvećan za oko dva odsto.

FED zadržao kamatnu stopu

Američka centralna banka Federalne rezerve (FED) danas je ponovo zadržala referentnu kamatnu stopu u rasponu od 4,25 do 4,50 odsto.

U aprilu najviše uvećani potrošački krediti

Ukupni krediti privrede, građana i preduzetnika na kraju aprila ove godine iznosili su oko 3.894 milijarde dinara, što je 1,4 odsto više nego u martu, objavilo je Udruženje banaka Srbije.

Inflacija u Švajcarskoj nula odsto

Inflacija u Švajcarskog prošlog meseca je bila 0 odsto, što je 0,3 odsto manje u odnosu na mart, saopštio je Zavod za statistiku Švajcarske.