Ilić: U Srbiju se uvozi nekvalitetno meso iz inostranstva, pitanje gde ono završi

Poslanik stranke Srbija centar (SRCE) Slobodan Ilić kazao je da se u Srbiju nekontrolisano uvozi nekvalitetno meso iz inostranstva.
Ilić: U Srbiju se uvozi nekvalitetno meso iz inostranstva, pitanje gde ono završi
Foto: Pixabay
Kako je naveo, potom ga ovdašnje klanice deklarišu kao domaći proizvod i ocenio je da aktuelna vlast na taj način uništava stočarstvo.
On je kazao da je samo tokom septembra u Srbiju uvezeno hiljade tona mesa iz Španije, Rusije, Italije i Holandije.
 
"Najviše mesa se uvozi iz Španije, a tamo životinje hrane genetski modifikovanom hranom koja je veoma opasna za ljudsku ishranu. Zato je španska svinjetina najjeftinija u Evropi. S druge strane, naši stočari propadaju, obori se prazne, a stočarstvo u Srbiji se sistematski uništava već 12 godina", kazao je Ilić.
Dodao je da je tražio od Ministarstva poljoprivreda odgovore gde tačno završi meso iz uvoza, da li se u nekim srpskim klanicama strano meso deklariše kao domaće i ko kontroliše deklaracije u maloprodaji.
 
"Veterinaska inspekcija i Ministarstvo poljoprivrede uopšte ne kontrolišu gde uvozno meso završi na kraju. Suludo je da naše klanice kupuju sveže meso iz inostranstva, a ne životinje koje kolju", kazao je Ilić.
 
Rekao je da je podneo zahtev da se o toj temi raspravlja na Odboru za poljoprivredu i da građani zaslužuju da znaju šta jedu.
  • Timko

    02.11.2024 21:51
    Jasno je, u mesnim prerađevinama.
  • Hana

    02.11.2024 12:05
    A kako bi bilo da neko nekad, uz optužbe, priloži i poneki DOKAZ??? Ovako je sve prazna priča.
  • Dragan

    01.11.2024 20:13
    Ovo sto rece ovaj covek
    Nije tacno. 100% nije tacno.
    A sad slobodno objavite komentar nek lupaju minuse.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Open AI razmatra da ubaci reklame u Chat GPT

Kompanija za razvoj veštačke inteligencije Open AI razmatra uvođenje reklama u svoj ključni proizvod Chat GPT kako bi zaradila više novca u skladu sa planovima o većoj profitabilnosti.