Nekadašnji jugoslovenski gigant na prodaju: "Mostogradnja" ide na aukciju za 1,1 milijardu dinara

Agencija za licenciranje stečajnih upravnika oglasila je prodaju javnim nadmetanjem građevinskog preduzeća "Mostogradnja" u stečaju, po početnoj ceni od 1,1 milijardu dinara.
Javno nadmetanje je zakazano za 25. decembar, a kako je navedeno u oglasu, prodaje se upravna zgrada u Vlajkovićevoj ulici, industrijski kompleks u Batajnici koji obuhvata niz objekata visokogradnje i niskogradnje, zemljište površine veće od 12 hektara u svojini Republike Srbije, čiji je nosilac prava "Mostogradnja".
 
Prodaje se i niz objekta privremenog karaktera na nekoliko lokacija u Beogradu i u Gazivodama, kao i oprema - vozila i građevinske mašine, elektro oprema, kancelarijska oprema i zalihe materijala.
Pravo na učešće u postupku prodaje imaju sva pravna i fizička lica koja do 18. decembra otkupe prodajnu dokumentaciju po ceni od 1,5 miliona dinara, dok depozit iznosi 473,7 miliona dinara.
"Mostogradnja" je tri godine u stećaju, a najveći deo imovine tog nekada jednog od najvećih građevinskih preduzeća u bivšoj Jugoslaviji, uzela je u zakup kompanija "Mostogradnja ing" u vlasništvu Milenijum tima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Niko i nista

    26.11.2024 07:33
    Zasto prodaja
    Kada nasa firma moze da gradi mostove sa nasim ljudima, nasim strucnjacima. Naravno bez neznalica sns.
  • Miki

    26.11.2024 07:18
    ExYu je imala SVOJE firme i svoju industriuu da izgradi i napravi bilo sta, od igle do lokomotive. A danas uvozimo CH vozove, a puteve i mostove nam prave Kinezi, metro Francuzi... Uzas kako smo pukli
  • Whisperer

    26.11.2024 07:12
    Rutina
    Ovo je vec savladana "lekcija" od strane napredniaka. U firmu postave svoj olos, dovedu je do stecaja I onda je od strane svojih mafijaskih struktura jeftino kupe. A stranci ce da grade, dok se ovdasnji radnici upucuju na biro rada ! Naravno, sve ima svoj kraj, pa ce I ovaj biti interesantno videti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Bogatiji nego ikad: Kako Tramp zarađuje iz Bele kuće

Američki predsednik Donald Tramp od početka svog drugog mandata uložio je ogroman novac u različite sektore. Kritičari mu zameraju da koristi svoj položaj – i to prilično otvoreno – kako bi uvećao lično bogatstvo.

Tramp udvostručio carine na uvoz iz Indije

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp udvostručio je danas carine na uvoz iz Indije, čime one sada iznose 50 odsto i time naneo ozbiljan udarac odnosima Vašingtona i Nju Delhija.