Ministarstvo: Proširena akcija za kupovinu dizela za određene korisnike NIS Agro kartica

Ministarstvo poljoprivrede saopštilo je da je zajedno sa NIS-om proširilo akciju koja određenim korisnicima "NIS Agro" kartica za kupovinu Evro dizela i Opti dizela po akcijskoj ceni od 179 dinara.
Ministarstvo: Proširena akcija za kupovinu dizela za određene korisnike NIS Agro kartica
Foto: 021.rs
Akcija traje do 15. februara 2025. godine i namenjena je korisnicima koji nemaju površine upisane u Registar poljoprivrednih gazdinstava na dan stupanja na snagu Uredbe o ograničenju visine cena derivata nafte, odnosno 25. januara 2025. godine, navodi se u saopštenju Ministarstva.
Akcija je na taj način kako su dodali, proširena na registrovana poljoprivredna gazdinstva koja se bave i drugim granama poljoprivrede (poput stočarstva i pčelarstva), kao i na korisnike koji su po osnovu površina upisanih u Registar iskoristili limite za kupovinu goriva po povlašćenoj ceni definisanoj na osnovu pomenute uredbe.
 
Maksimalna količina goriva koju je moguće kupiti po akcijskoj ceni iznosi ukupno 500 litara, a kupovina se može obaviti u jednoj ili više transakcija na svim NIS Petrol i Gazprom benzinskim stanicama.
Ministarstvo je navelo da je Uredbom o ograničenju visine cena derivata nafte predviđeno da sva poljoprivredna gazdinstva upisana u Registar, koja imaju zasejane površine obradivog poljoprivrednog zemljišta, mogu da, uz upotrebu kartica izdatih registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima, kupuju Evro dizel po maksimalnoj maloprodajnoj ceni od 179 dinara po litru u maksimalnoj količini do 100 litara po hektaru, a najviše do 100 hektara.
 
"Pomenuta uredba je već na snazi, ali ovom specijalnom, proširenom akcijom Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i Naftna industrija Srbije žele da podrže i izađu u susret svim registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima, omogućavajući im dodatne uštede prilikom nabavke goriva", piše u saopštenju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Proizvođač leka Ozempik ukida 9.000 radnih mesta

Danska farmaceutska kompanija Novo Nordisk, matična kompanija leka Ozempik za dijabetičare, saopštila je da će ukinuti 9.000 radnih mesta širom sveta, što predstavlja više od 11 odsto njenog platnog spiska.