Vučić: Rusi traže rešenje za NIS, više rade oni nego mi, srećan sam što su ozbiljno shvatili situaciju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Rusija traži rešenje za NIS i da se nada pozitivnom ishodu.
Vučić: Rusi traže rešenje za NIS, više rade oni nego mi, srećan sam što su ozbiljno shvatili situaciju
Foto: 021.rs
"Više rade Rusi nego mi, ali kako čujem rade. Oni traže partnera i ja sam srećan što su na ozbiljan način shvatili situaciju", rekao je Vučić za TV Informer.
Dodao je da Srbija mora da bude saglasna sa Rusima i sa bilo kim sa kime naprave dogovor o prenosu vlasništva u NIS-u, kojem su SAD uvele sankcije zbog većinskog ruskog vlasništva.
"Mi moramo da rešavamo pitanje NIS-a. Verujem da ćemo sa partnerima uspeti da rešimo, to bi bilo ogromno olakšanje. Onda ćemo morati da se posvetimo Ekspo, daljem rastu srandarda", kazao je Vučić.
 
Dodao je da nije pesimista po pitanju traženja rešenja za NIS, makar ne kakav je bio.
 
SAD su u junuaru ove godine uvele sankcije NIS-u koje su posle osam odlaganja u primeni od 9. oktobra.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Particulare matter

    06.11.2025 13:41
    Strašna stvar u vezi sa rusijom koja je napala Ukrajinu je to što rusi zapravo ne znaju zašto to rade. Službena objašnjenja se stalno menjaju i svako je zasnovano na lažima. To je čist imperijalistčki, neopravdani, beskorisni rat genocida protiv naroda koji samo želi bolji život bez ruskog uticaja. Srbija ostaje bez časti, ugleda, dostojanstva, ljudskosti, razvoja, time što nije osudila rusku agresiju i uvela sankcije ruskom divljaštvu.
  • Zamenik zamenika

    06.11.2025 05:11
    Zbog odluke Jugoslavije o neizručenju mađarskih revolucionara koji su se sklonili u našu ambasadu u Budimpešti, vojska SSSR je 5. 11. 1956. izvršila oružani napad na zgradu.
    Milenko Milovanov (29), ataše za kulturu i otac dvoje dece poginuo je od mitraljeskog rafala. moskva još od 1948. godine nije prijatelj Srbije
  • Trpimir

    05.11.2025 20:36
    Gde se izgubi njegova sposobnost da lično rešava sve probleme?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Rat za retke minerale

Do pre pola veka samo su fizikohemičari znali za elemente poput galijuma ili telura čija je upotreba i na globalnom planu, samim tim i potražnja, bila minimalna.

BDP Srbije veći dva odsto

Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) Srbije u periodu od januara do septembra 2025. međugodišnje je uvećan za oko dva odsto, a najveću zaslugu za to ima rast industrijske proizvodnje.

Banka broj 1 za oročenu deviznu štednju

AikBank, najveća domaća privatna banka u Srbiji, još jednom opravdava svoju reputaciju banke broj jedan za oročenu deviznu štednju građana i u Nedelji štednje.

Arktička ruta: Kraći put od Kine do Evrope

Brod "Istanbulbridge" u vlasništvu nacionalne kineske kompanije za pomorski saobraćaj ostaće zabeležen kao prvi brod koji je iz kineskih voda do Evrope doplovio koristeći se plovnom rutom kroz Arktik.