Na ePorezima omogućena elektronska registracija obveznika koji nisu u APR-u

Na ePorezima je omogućena elektronska registracija, izmene podataka i brisanje poreskih obveznika koji se ne registruju u Agenciji za privredne registre (APR), saopštila je Poreska uprava.
Na ePorezima omogućena elektronska registracija obveznika koji nisu u APR-u
Foto: Pixabay (ilustracija)
Poreskim obveznicima koji se ne registruju na portalu Poreske uprave ePorezi omogućeno je elektronsko podnošenje registracionih prijava za dodelu PIB, kao i za promenu podataka i brisanje poreskih obveznika.
Ova usluga odnosi se na državne organe i organizacije, sindikate, obrazovne ustanove, verske organizacije, fondove, advokate, javne beležnike i nerezidentna fizička i pravna lica.
Na internet stranici Poreske uprave, u delu Pravna lica, Preduzetnici, Fizička lica, Nerezidenti/Korisnička uputstva kao i u delu ePorezi/Uputstva i obrasci dostupno je Korisničko uputstvo za podnošenje prijava za registraciju (dodelu PIB), promenu podataka o registraciji i brisanje poreskih obveznika koji se ne registruju u Agenciji za privredne registre u kome je detaljno opisan postupak podnošenja registracionih prijava.
 
Poreska uprava poziva poreske obveznike da koriste elektronske usluge Poreske uprave, koje omogućavaju jednostavnije, brže i efikasnije izvršavanje poreskih obaveza.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

porez

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Rast BDP-a Srbije u drugom kvartalu 3,6 odsto

Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) Srbije u drugom kvartalu ove godine u odnosu na isti period prethodne godine iznosio je 3,6 odsto, objavio je Republički zavod za statistiku.

Proizvodnja ribe u Srbiji u padu dok uvoz raste

Finansijski pokazatelji ukazuju da je delatnost slatkovodne akvakulture i dalje relativno malo i izrazito koncentrisano tržište sa svega 121 aktivnom kompanijom čiji prihodi opadaju već dve godine zaredom.

Visa ukida 2.600 radnih mesta

Američka kompanija za digitalna plaćanja Visa saopštila je da će otpustiti oko sedam odsto zaposlenih, odnosno približno 2.600 radnika, u okviru programa povećanja efikasnosti poslovanja.

SAD uvode nova ograničenja za kineske robote

Administracija američkog predsednika Donalda Trampa planira da uvede zabranu uvoza novih kineskih humanoidnih i četvoronožnih robota, kao i određenih modela kineskih energetskih invertora.