Tako je jer je mobilni telefon uvek pri ruci, i ima sve više mogućnosti kojima prevazilazi prvobitnu svrhu: s njega se šalje elektronska pošta, služi kao podsetnik i budilnik, preko njega se sluša muzika i gledaju televizija i filmovi, njime se pregleda internet, služi kao nekada mapa za kretanje gradom, putevima i kroz prirodu...
Istraživanje kompanije LG pratilo je navike korisnika mobilnih telefona u Sjedinjenim Američkim Državama i Južnoj Koreji gde je 87 odsto ispitanika izjavilo da mobilnim telefonom fotografišu najmanje jednom nedeljno, dok je 82 odsto reklo da bar jednom nedeljno koriste telefon za - razgovor s nekim. Rezultat istraživanja pokazuje da je kod 80 odsto ispitanika upotreba kamere češća i od korišćenja telefona za pregled društvenih mreža što je masovna navika.
Čak 61 odsto ispitanika pri komunikaciji s nekim radije šalje fotografiju nego tekstualnu poruku. Fotografije dece i "selfiji" su najpopularniji u SAD, dok Korejci više šalju slike jela i putovanja. Snimanje videa telefonom je popularno među 74 odsto ispitanika jer smatraju da fotografije nisu dovoljne da prikažu neku atmosferu, a 68 odsto snima i šalje video sa zanimljivih mesta i vidikovaca.
To je omogućeno i time što neki uređaji, kaže LG, kao njegov "G7 ThinQ", mogu da snimaju fotografije i video zapise u HDR kvalitetu, te je dovoljno poneti samo njih, a ne i kameru.
Istraživanjem je utvrđeno da se korisnici mobilnih telefona najviše žale na zamućene slike, na nedovoljnu "rezoluciju" kada se slika uveća, i na to što većina kamera telefona ipak ne može da postigne ono što može dobar foto-aparat.
Više od polovine, 54 odsto ispitanika je priznalo da nije vešto u fotografisanju, a 63 odsto je bez obzira na to nezadovoljno svojim finalnim produktom. Jedna trećina žena u dvadesetim i tridesetim godinama je rekla da ima problema da "uhvati" dobar kadar kada fotografišu svoje kućne ljubimce dok se pomeraju, a čak 74 odsto žena je nezadovoljno fotografijama snimljenim kada nema dovoljno svetla.
Komentari 2
jova limanac
kazi ,,ladja,,
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar