Medvedev podneo ostavku i raspustio vladu

Ruski premijer Dmitrij Medvedev saopštio je danas da je podneo ostavku i da raspušta vladu, posle razgovora sa Vladimirom Putinom.
Ruski predsednik Vladimir Putin planira da ga imenuje za zamenika predsednika Saveta bezbednosti, kojim Putin predsedava.
 
Putinom se Medvedevu zahvalio na dosadašnjem radu. "Želim da vam se zahvalim na svemu što je urađeno u ovom stadijumu našeg zajedničkog rada, želim da izrazim zadovoljstvo postignutim rezultatima", rekao je Putin na sastanku sa kabinetom ministara.
 
Istovremeno, Putin je objavio nameru da u Savetu za bezbednost postavi novu funkciju, zamenika predsednika, i da želi da Medvedeva imenuje na to mesto. "Smatram da je to moguće i to ću učiniti u narednim danima. Uvešću funkciju zamenika šefa Saveta bezbednosti. Kao što je poznato, predsednik Rusije je šef Saveta bezbednosti. Dmitrij je uvek delio ove probleme. Sa stanovišta unapređenja naše odbrambene sposobnosti i bezbednosti, verujem da je to moguće i zamolio sam ga da ubuduće rešava takva pitanja", rekao je Putin.
 
Putin je zatražio od kabineta Medvedeva da nastavi rad dok se ne formira nova vlada.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Vasan

    16.01.2020 07:57
    I Vućko je 2017 "podneo" ostavku na mestu premijera, uvalio se u još veću fotelju , al opet je premijer, pa šta ćeš...;P
  • Drug Crni

    15.01.2020 19:28
    Rusija je sve isto što i Srbija, samo 100 puta veće.
  • Izzy

    15.01.2020 17:16
    Www
    Samo su Rusi i Severna Koreja gori od nas!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Poljska će zabraniti Dodiku ulazak u tu zemlju

Ambasada Poljske u BiH potvrdila je da je pokrenuta procedura uvođenja sankcija predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i da se čeka donošenje konačne odluke kada će biti poznato više detalja.

Zelenski: Čekam Putina u Turskoj

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da će "sačekati" svog ruskog kolegu Vladimira Putina u Turskoj, gde je Putin ranije predložio da u četvrtak počnu razgovori.