Nošenje maski i rukavica na otvorenom obavezno u Republici Srpskoj

Republički štab za vanredne situacije Republike Srpske saopštio je da je od danas nošenje rukavica i zaštitnih maski na otvorenom u RS obavezno i više nije samo preporuka.
Nošenje maski i rukavica na otvorenom obavezno u Republici Srpskoj
Foto: Pixabay
Nošenje rukavica i zaštitnih maski na otvorenom kontrolisaće nadležna inspekcija i Komunalna policija.
 
Takođe je naloženo svim preduzetnicima koji pružaju usluge građanima da nose zaštitne maske i rukavice, da obavezno sprovode mere dezinfekcije, te da obezbede maske i rukavice onim građanima koji ih nemaju.
 
U Republici Srpskoj je od danas svim građanima zabranjeno okupljanje u grupama većim od tri osobe na javnim mestima.
 
"Nepoštovanje ove mere zabrane sankcionisaće se u skladu sa Zakonom o javnom redu i miru", navedeno je u zaključku koji je doneo Republički štab za vanredne situacije.
 
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

U Grčkoj obustava rada zbog vrućina

U Grčkoj su od danas na snazi obavezni prekidi rada zbog vrućine dok se očekuje da će temperature preći 40 stepeni Celzijusa što će trajati do četvrtka.

Ilon Mask osnovao svoju partiju

Američki milijarder Ilon Mask izjavio je da je formirao Američku partiju u cilju, kako je rekao, vraćanja slobode američkom narodu.