Testirano je 4.172 uzoraka. Broj trenutno aktivnih slučajeva je 2.587.
Među njima je 299 pacijenata na bolničkom lečenju, od toga su na respiratoru 24 pacijenta.
Od 25. februara u Hrvatskoj je ukupno registrovano 12.626 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 206 preminulo, a 9.833 se oporavilo.
U samoizolaciji je trenutno 8.688 osoba. Do danas je ukupno testirano 201.138 osoba.
U Sloveniji je u proteklih 24 časa registrovano 79 novih slučajeva koronavirusa od 2.560 testiranih osoba, što je apsolutni dnevni rekord od 4. marta, kada se pojavio prvi slučaj Kovid-19 u toj zemlji, pokazuju najnoviji vladini podaci.
U ovom trenutku je aktivno 590 slučajeva.
Ukupno 33 pacijenta se nalazi u bolnicama, od kojih četvoro na intenzivnoj nezi, pokazuju podaci na sajtu covid-19.sledilnik.org.
Tokom jučerašnjeg dana nije bilo smrtnih slučajeva, pa broj ukupno preminulih i dalje iznosi 135.
Od pojave prvog slučaja Kovid-19 u Sloveniji registrovano je 3.312 zaraženih.
Dve osobe su preminule od posledica koronavirusa u poslednja 24 sata u Crnoj Gori, a laboratorije Instituta za javno zdravlje u tom periodu su završile PCR analizu 822 uzorka na novi koronavirus i registrovale 219 novopozitivnih slučajeva infekcije.
Prijavljen je oporavak kod 38 pacijenta.
Ukupan broj aktivnih slučajeva kovid-19 u Crnoj Gori trenutno iznosi 1630.
Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom je 6.094, prenose Vijesti.
U Bosni i Hercegovini u poslednja 24 sata registrovana su 293 slučaja koronavirusa, u Federaciji BiH zabeležena su 203 novozaražena i šest preminulih, a u Republici Srpskoj je prijavljeno 90 novih slučajeva, pokazuju podaci iz entitetskih zdravstvenih institucija.
Do sada je SARS-CoV-2 u FBiH potvrđen kod 13.996 osoba.
Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH u protekla 24 sata prijavljeno je šest novih smrtnih ishoda. S današnjim danom, ukupan broj smrtnih ishoda na području Federacije BiH je 391.
U RS su do sada potvrđena 7.964 slučaja virusa korona, a preminulo je ukupno 265 osoba kod kojih je potvrđen test na novi virus korona.
Od poslednjeg izveštaja o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj testirano je 585 laboratorijskih uzorka.
Do sada su u RS potvrđena 7.964 slučaja virusa korona, a testirano je ukupno 69.047 osoba.
U poslednjih 24 sata u Severnoj Makedoniji registrovana su 72 novoobolela od koronavirusa, a troje pacijenata je preminulo od posledica zaraze, prenosi portal Plusinfo.
U ovom trenutku aktivan broj slučajeva iznosi 1.905.
Ukupni broj zaraženih u toj zemlji od početka epidemije iznosi 15.293, od kojih je do sada izlečeno 12.754.
Od posledice virusa do sada je preminulo 634 pacijenata.
Najveći broj obolelih registrovan je u Skoplju, 6.177, od kojih je trenutno aktivnih 588.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar