Po rečima Rojla, oni se sumnjiče da su širili krajnje desničarsku propagandu na grupama na Votsapu, od kojih su najmanje dve bile aktivne nekoliko godina,
Istražitelji su pretresli 34 lokacije, uključujući policijske stanice i privatne stanove u industrijskoj oblasti Rur, rekao je Rojl, ocenivši da je deljeni materijal uključivao je "najgnusniju i najodvratniju neonacističku, rasističku i antiizbegličku agitaciju".
Među uvredljivim slikama našli su se prikazi Adolfa Hitlera i svastika, fiktivni prikazi izbeglica u gasnoj komori u koncentracionom logoru i ismevanje Afroamerikanaca, koji su bili meta oružanih napada, dodao je Rojl, istakavši da je ostao bez teksta kada je video materijal.
On je dodao da je materijal razmenjivan u najmanje pet grupa na Votsapu, koje u u potpunosti ili velikoj meri koristili policajci, prenosi AP.
Jedna od tih grupa je formirana 2012. godine, a jedna, koja je imala najviše slika, 2015. godine.
Poslednje poruke razmenjene su 27. avgusta.
Ovim slučajem stavlja se u centar pažnje neonacistička ideologija u nemačkim snagama bezbednosti - pitanje koje su visoko pozicionirani bezbednosni zvaničnici ranije umanjivali, iako su upozoreni na sve veću pretnju od krajnje desničarskog nasilja proteklih godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar