Prema anketi, 10 odsto onih koji su išli na posao, moglo je da radi od kuće, ali im poslodavci to nisu omogućili.
Studija se bavila modelima ponašanja na poslu kao zajednički projekat zvaničnog sajta za praćrenje epidemije Covid-19 Sledilnik, udruženja Mladi direktori i Valikona, koji smatraju da su ti modeli ključni za suzbijanje epidemije, prenosi STA. U anketi sprovedenoj na uzorku od 527 ispitanika, među kojima su bile 293 zaposlene osobe, većina aktivno zaposlenih se izjasnila da su tokom epidemije išli na posao iako su mogli da rade od kuće.
Između 9. i 15. novembra skoro dve trećine zaposlenih je išlo na posao, a 51 odsto zaposlenih je na radnom mestu bilo svaki dan. Od onih koji su išli na posao, 75 odsto obavlja posao koji ne može da se radi od kuće, dok je četvrtina mogla da radi na daljinu.
U 10 odsto slučajeva poslodavac nije ponudio tu mogućnost, dok je 14 odsto ispirtanika reklo da su sami odlučili da idu na posao. Oko 7 odsto ispitanika je pola posla obavljalo na radnom mestu, a drugu polovinu od kuće, dok je 7 odsto većinu vremena radilo na daljinu i išlo na posao samo u hitnim situacijama.
Prema zvaničnoj statistici u Slovenij je u septembru bilo zaposleno 887.200 osoba, tako da kada bi se rezultati studije primenili na celu populaciju, to bi značilo da je oko 142.000 ljudi prošle nedelje išlo na posao iako njihov rad od kuće ne bi poremetio radni proces.
Autori studije upozoravaju da je zabrinjavajuće to što 10 odsto zaposlenih koji su bili u kontakrtu sa inficiranom osobom ili imaju simptome kovida-19 ide na posao.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar